Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod mihra » 15 kvě. 2009, 15:28

Ten "dobrý" byl rovněž před nějakou dobou v E-trafice. Byl ovšem poněkud dražší než ten "problémový".
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod BATRACHOS » 20 kvě. 2009, 23:41

No...

... tak já myslím víčka používám dost.

Přesněji kdykoliv jsem s fajfkou mimo čtyři stěny
(jak ostatně potvrdí i májoví jachtaři z posádky za klub dýmka-net, měl jsem tam jediný víčka, a to hned tři). A problémy zatím nemám s žádným typem víček.
Z mého pohledu je to otázka estetická, ten vyčnívající mechanismus není tak pěkný jako víčka synjekácká. Na druhou stranu bych řekl, že trochu víc chrání proti větru, neboť fajfka s ním méně táhne. A podstatně snáze se čistí. Také mi vyhovuje, že ty packy nejsou tak ostré a neškrábou tak vnitřek kotlíku.

V zásadě ale mi nepřijde významně lepší ani jedno.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod pitrson » 21 kvě. 2009, 10:20

BATRACHOS píše:... měl jsem tam jediný víčka, ...

:naughty: tak to potvrdit urcite nemuzu. Vicka mel, ale urcite nebyl jedinej. Ja je sebou mel taky (nosim aspon jedno prakticky porad), Basa nevim, ale Sian, tusim, taktez 8) .... (to ze sem jej pouzil jen prvni vecer, protoze jinak byly vetrne podminky vyhovujici, je vec jina) :puffy:
Btw. vlastnim taky oba typy a souhlasim, ze kazdej ma svy. Synjekackej je takova forova lehoucka 'plecharinka' s ostrejma packama, co se zakousnou do karbonu v hlavicce (ale neposkozuje, aspon ne viditelne na prvni omrk ;-) ) Ty z Rajeka sou robustnejsi, packy maj kulaty, neostry. Pouzivam obe stejne vyjimecne, ale kdybych to mel shrnout, tak Synjeco je outdoorovejsi (pevne drzi). To z Rajeka je zas plne vyhovujici do zahradni restaurace, kdyz se to rozfouka. Taky vam packama neposkrabe karbon v hlavicce, ani fajfutral pri preprave... :wink: :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod BATRACHOS » 21 kvě. 2009, 12:25

Hluboce se omlouvám svým mořským spoluvlkům (kupodivu jsme podle mých informací nikdo toho vlka nedostal i přes tu příšernou zimu a tvrdé sezení na bakistách):

nebyl jsem jediný, kdo měl na palubě lodi Dýmka.net fajfková víčka.
Byl jsem jediný, kdo na palubě lodi Dýmka.net fajfková víčka používal. :lol:

Jinak to s poškrábáním fajfky a potrháním fajfutrálu je dost důležitá poznámka - na synjekácká víčka musím mít "spešl" krabičku, je zcela nezbytná.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod propr » 14 bře. 2010, 22:27

Zdravím. Nevím jestli to třeba nebude patřit spíš do jiného vlákna Kdyžtak prosím o přesun. Jelikož často kouřim venku tak bych chtěl také zkusit Víčko. Jsem ale chudý student a jelikož nemám co objednávat z etrafiky tak by mě to Víčko i s poštovným přišlo celkem draho :) takže k mé prosbě :) nemáte někdo Víčko navíc na prodej? Myslím že by to šlo poslat i v obyčejné obálce, peníze bych poslal na účet. Jestli je to velká blbost tak si na mě někde počkejte a dejte mi co proto :)
Uživatelský avatar
propr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 20:21
Bydliště: Soběchleby (poblíž Bystřice pod hostyném)

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod jcp » 15 bře. 2010, 03:56

Jestli vydržíš pár týdnů (pokud se Ti neozve někdo dřív) budu na to myslet při další objednávce od Daniela :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod propr » 15 bře. 2010, 12:00

Jcp: děkuji za nabídku. Už mi bylo jedno nabídnuto ale jestli se to osvědčí tak bych se pak možná ještě ozval :) pro případ ztráty :) zatim děkuji
Uživatelský avatar
propr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 20:21
Bydliště: Soběchleby (poblíž Bystřice pod hostyném)

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod jcp » 15 bře. 2010, 12:08

Z vlastní zkušenosti musím konstatovat, že jedno víčko zdaleka nestačí .. já už potratil asi tři :lol:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron