Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod jcp » 26 kvě. 2008, 13:04

Nevill píše:77 s poštovným...takže na koruny bez pár pětek za dvojku...asi bych si pomalu měl na letošek vystavit červenou kartu... :twisted:

:lol: moc pěkná, já na ni včera koukal taky, ale snažím se tu červenou kartu brát vážně :cry: (teda abych byl přesnej, před 3 dny mi utekla unsmoked GBD Perspex :wink: )
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Breer » 26 kvě. 2008, 13:37

:arrow: Nevill
takze to si bol ty :wink: , som isiel prihadzovat asi 2min pred koncom aukcie a potom som si uvedomil, ze mam cervenu, este som platil potapacsku dovolenku v piatok a od Daniela bral tabaky....tak som to radsej vypol :smoke1:

nech dlho sluzi
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Nevill » 26 kvě. 2008, 14:04

Breer píše::arrow: Nevill
takze to si bol ty :wink: , som isiel prihadzovat asi 2min pred koncom aukcie a potom som si uvedomil, ze mam cervenu, este som platil potapacsku dovolenku v piatok a od Daniela bral tabaky....tak som to radsej vypol :smoke1:

nech dlho sluzi


Jéje, to jsem bohužel nevěděl že ji dražíš, jak to tam teď bývá utajené, to bych ti ji býval nechal, dost možná mohla zůstat na těch 38... :smoke4:

Tak jsem tě alespoň trochu podržel při té červené kartě, každopádně díky... :wink:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Breer » 26 kvě. 2008, 14:07

kym som neprisiel z krcmy a nezapol net, nevedel som to ani ja :)
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Nevill » 29 kvě. 2008, 10:14

jinak teď se draží další Ser Jacopo s víčkem...akorát to koukám už na začátku aukce vyskákalo s cenou dost nahoru... :smoke3:

http://cgi.ebay.de/Ser-Jacopo-La-Fuma-M ... QQihZ008QQ
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod BATRACHOS » 29 kvě. 2008, 12:12

basa333 píše:jo to je zajímavé: já zase, že rovná se mi nelíbí s víčkem ani bez víčka... (sorry, muselo to ven, ta nahrávka na smeč byla silnější než já :lol: )


:lol: :P :lol:

No, musím Ti přitakat, mně se také absolutně nelíbí biliardy s víčkem. Nějak mi ta víčka sedí jen k pořádným visákům.
Ale jinak rovných mám víc než bentek a mají svá kouzla, která na Tě zjevně ještě čekají.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Breer » 29 kvě. 2008, 12:23

Nevill píše:jinak teď se draží další Ser Jacopo s víčkem...akorát to koukám už na začátku aukce vyskákalo s cenou dost nahoru... :smoke3:

http://cgi.ebay.de/Ser-Jacopo-La-Fuma-M ... QQihZ008QQ


tato sa mi nepaci, ta tvoja je ovela krajsia :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Nevill » 29 kvě. 2008, 12:28

Breer píše:
tato sa mi nepaci, ta tvoja je ovela krajsia :smoke1:


díky, mně se ta moje samozřejmě taky víc líbí, ta černá k tomu víčku prostě jde líp... :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Nevill » 03 čer. 2008, 12:25

Tak dýmka s víčkem dorazila včera a bude myslím celkem funkční...je tam taková drobounká "vada" - takový ten úchyt za který se víčko zacvakává a otevírá tam není úplně rovně, směřuje trochu víc doprava, ale to mi jako pravákovi tak moc nevadí, vlastně je to vidět až při bližším zkoumání...za ty prachy snad docela dobrý... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod Scott » 14 kvě. 2009, 09:44

Asi jste již zaznamenali, ale na e-trafice se objevila samostatná víčka, která lze jednoduše přichytit k dýmce:
http://www.etrafika.cz/doplnky/dusatka_a_ostatni_doplnky/detail.php?items%5Bitemid%5D=3109

Větru zmar, dýmu zdar! :puffy:
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod Scalex » 14 kvě. 2009, 10:07

Zaznamenal jsem, objednal jsem, vyzkoušel jsem a nemám bohužel dobrou zkušenost. Používám víčka, která jsem si kdysi objednal z Rajeka a ta jsou podstatně lepší - lépe drží v dýmce, mají menší průměr otvorů a nerozpadají se. To z etrafiky nemá tak ostré ty vnitřky, takže když například na procházce zabublá močka v troubeli, já sundám náústek a močku vyklepnu, tak mi odletí i víčko. Vadí mi i větší průměr otvorů v tom víčku, protože víčko mám hlavně na to, aby mi ve větru nelítaly kousky hořícího tabáku nebo popel do ksichtu. U tohoto víčka se mi to občas děje. No a to nejhorší je mechanická konstrukce. Zatímco u toho víčka z Rajeka se nemá co rozpadnout, toto je jiné. Ta "kolejnice" na víčku je dutá, uvnitř se skrývá pružina, která od sebe tlačí ty dolní pacičky. Bohužel občas se mi stalo, že mi "čudlík" zapadl do kolejnice a nevracel se zpátky. Ve chvíli, kdy bylo víčko rozpálené, se s tím strašně špatně manipulovalo. Také se mi stalo, že se celá kolejnice uvolnila, pružina odlétla do pryč a bylo po víčku. Jo a poslední, co mi vadí, je vysoká tepelná vodivost. Zatímco "čudlíky" u víčka z Rajeka jsou po celou dobu studené, u tohoto víčka se mi, zejména v první čtvrtině kotle, kdy je uhlík blízko u víčka, čudlíky nepříjemně rozpalovaly. Což ve chvíli, kdy jste venku, potřebujete víčko sundat kvůli přidusání, a přitom ho neudržíte v ruce, dost zamrzí.

Suma sumárum, velké zklamání.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod Scott » 14 kvě. 2009, 15:33

To je dobré vědět! Díky za recenzi! :smoke5:

Btw. Na rajek.de momentálně prodávají stejný typ, jako v e-trafice....
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod Scalex » 14 kvě. 2009, 20:07

Tohle je ten typ co myslím: Obrázek

Teď koukám, že ho mají na Synjecu (www.synjeco.ch).
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod Fénix » 14 kvě. 2009, 20:48

Scalex píše:Tohle je ten typ co myslím:


ten dobrý nebo špatný ? Já neznám ten druhý, tento považuju za OK /i když by bylo co zlepšit/ Btw na Rajeku tuším měli v nabídce nějaké jiné ale poslali mi přesně toto.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Dýmka s víčkem a víčka na dýmku

Příspěvekod Scalex » 15 kvě. 2009, 10:45

Tohle je ten dobrý. Pevná konstrukce, bezproblémový provoz. Problémy mám jen s těmito:
Obrázek
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků