Lorenzo Spitfire

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Fénix » 31 led. 2006, 16:00

mirek píše:Ad volba pro začátečníka: nemyslím si, že by to bylo to nejlepší.


Taky myslím. Správná dýmka je prostě briarka a všechny ostatní mohou být max. příjemné zpestření. Je to ovšem čistě můj subjektivní názor.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nevill » 31 led. 2006, 16:25

Fénix píše:
mirek píše:Ad volba pro začátečníka: nemyslím si, že by to bylo to nejlepší.


Taky myslím. Správná dýmka je prostě briarka a všechny ostatní mohou být max. příjemné zpestření. Je to ovšem čistě můj subjektivní názor.


Souhlasím, snad jen by to mohlo být dobré na takovou tu fázi, kdy začátečník ještě nemá tolik dýmek a stále zkouší nové tabáky, že to nemusí neustále překuřovat...ale jako první dýmku vložkovku spíše ne... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Mafioso » 31 led. 2006, 18:48

No, když kouřím doutník, musím potahovat velice jemně, jinak spálím chutě. U dýmky je to, myslím, stejné. Navíc jsem četl, že když se dýmka přehřeje, páli v ruce tak, že nejde ani držet, takže z toho přehřívání zas až takové obavy nemám.

Jde mi spíš o to, že nějakou dobu budu hledat ten správný tabák, ale zase se nechystám fajčit několik kotlíků každý den. Počítám tak jednou, dvakrát týdně jeden kotlík a když bude např. sraz, můžu si nacpat i vícekrát a dýmce se nic nestane.

Jinak díky za rady a souhlasím, správná dýmka je briarka a až po zkouškovém zarobím nějaké peníze tak si určitě nějakou koupím. Už mám i tipy (viz mé album), ale zatím o nich jenom sním.

Jo, jak je to teda s tím nevábným odorem meerschaumek, který jste tady před časem rozebírali? Zmizel po čase, nebo ne?
Mafioso
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 284
Věk: 38
Registrován: 24 zář. 2005, 17:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod piter » 31 led. 2006, 20:48

Mafioso78 píše:Jo, jak je to teda s tím nevábným odorem meerschaumek, který jste tady před časem rozebírali? Zmizel po čase, nebo ne?


casem zeslabne az se ztrati uplne
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bigdragon » 31 led. 2006, 20:50

piter píše:
Mafioso78 píše:Jo, jak je to teda s tím nevábným odorem meerschaumek, který jste tady před časem rozebírali? Zmizel po čase, nebo ne?


casem zeslabne az se ztrati uplne


jj :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod imagoo » 31 led. 2006, 23:00

Mafioso78 píše:No, když kouřím doutník, musím potahovat velice jemně, jinak spálím chutě. U dýmky je to, myslím, stejné. Navíc jsem četl, že když se dýmka přehřeje, páli v ruce tak, že nejde ani držet, takže z toho přehřívání zas až takové obavy nemám.

Jde mi spíš o to, že nějakou dobu budu hledat ten správný tabák, ale zase se nechystám fajčit několik kotlíků každý den. Počítám tak jednou, dvakrát týdně jeden kotlík a když bude např. sraz, můžu si nacpat i vícekrát a dýmce se nic nestane.

Jinak díky za rady a souhlasím, správná dýmka je briarka a až po zkouškovém zarobím nějaké peníze tak si určitě nějakou koupím. Už mám i tipy (viz mé album), ale zatím o nich jenom sním.

Jo, jak je to teda s tím nevábným odorem meerschaumek, který jste tady před časem rozebírali? Zmizel po čase, nebo ne?

Neřeš to tolik teoreticky dopředu, skoč do toho rovnejma nohama - briar nebo briar+meerschaum = nějak to dopadne, u jedné nezůstaneš určitě, hledat a dolaďovat svoje cestičky a metody si budeš za jízdy na základě postřehů z praxe :wink:
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod tifik » 19 zář. 2006, 10:46

dick píše:Něco přes 600,-Kč.


Já chci taky vložkovku za 600 :!: Neplánuje se třeba uvedení této řady na etrafice? Šel bych do ní hned, přes 2000 za savinellku je na mě momentálně dost.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mirek » 19 zář. 2006, 11:31

tifik píše:
dick píše:Něco přes 600,-Kč.


Já chci taky vložkovku za 600 :!: Neplánuje se třeba uvedení této řady na etrafice? Šel bych do ní hned, přes 2000 za savinellku je na mě momentálně dost.

Možná, že až ji uvidíš, tvé nadšení kapku ochladne. Já jich viděl asi osm a nevybral jsem si. Blbě vrtané, a navíc prý je častý problém dutina pod vložkou, takže se vložka proboří. Zato na savinellku můžu jen pět chválu.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tifik » 19 zář. 2006, 12:43

mirek píše:
tifik píše:
dick píše:Něco přes 600,-Kč.


Já chci taky vložkovku za 600 :!: Neplánuje se třeba uvedení této řady na etrafice? Šel bych do ní hned, přes 2000 za savinellku je na mě momentálně dost.

Možná, že až ji uvidíš, tvé nadšení kapku ochladne. Já jich viděl asi osm a nevybral jsem si. Blbě vrtané, a navíc prý je častý problém dutina pod vložkou, takže se vložka proboří. Zato na savinellku můžu jen pět chválu.


No jo, já vím, nechal jsem se unést klasickou supermárketí filozofií. Ale stejně..... :lol:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků