Lorenzo Spitfire

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod piter » 28 čer. 2005, 13:20

dick píše:
dick píše:Já na tom makám :smoke1:

Už krásně voní :D ( s meerschaum vložkou)


To rad slysim . . . .kdyz ja cuchal k otcove dymce s vlozkou tak sem se malem z toho cesnekovo-zapuchleho smradu malem :puke: :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dick » 29 čer. 2005, 21:43

piter píše:To rad slysim . . . .kdyz ja cuchal k otcove dymce s vlozkou tak sem se malem z toho cesnekovo-zapuchleho smradu malem :puke: :lol:

Tuhle Lorencku jsem si pořídil na testy, ale kouřím z ní UF. Stala se mou favoritkou :smoke1: skoro denně. Nevim je-li to její zásluha nebo zásluha tabáku UF :wink: .
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bigdragon » 29 čer. 2005, 21:58

mám už vložkovanou Savinelku, ale čím dál tím víc uvažuji že si pořídím ještě jednu takovou :smoke1: a možná zrovna Lorencku
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Pepek » 19 črc. 2005, 17:59

Lorenzo Spitfire je první dýmka kterou jsem si koupil.Celkem se mi líbila a byla cenově přijatelná.Myslím, že pro začátek nemá smysl kupovat něco drahého když ještě ani nevíme jestli nám to bude chutnat a pak by to byly asi vyhozené peníze.
Uživatelský avatar
Pepek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 59
Registrován: 19 črc. 2005, 17:04

Příspěvekod Šimi » 23 črc. 2005, 17:54

Pepek píše:Lorenzo Spitfire je první dýmka kterou jsem si koupil.Celkem se mi líbila a byla cenově přijatelná.Myslím, že pro začátek nemá smysl kupovat něco drahého když ještě ani nevíme jestli nám to bude chutnat a pak by to byly asi vyhozené peníze.


A hlavně, první dýmka většinou utrpí nezkušeností dýmkaře. Levnější dýmka do začátku je asi logicky lepší, ALE!!! měl by ji vybrat někdo zkušený.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nevill » 24 črc. 2005, 14:51

Šimi píše:
A hlavně, první dýmka většinou utrpí nezkušeností dýmkaře. Levnější dýmka do začátku je asi logicky lepší, ALE!!! měl by ji vybrat někdo zkušený.


No buď tak, nebo prostě máš / nemáš kliku... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

co uz

Příspěvekod mato » 14 led. 2006, 11:55

Ako tu tak citam, tak coraz viac zo mna srsi cira zavist :) Rad by som sa dostal k podobnemu kusku ako tu popisujte (lorenzo spitfire s meerschaumovou vlozkou)...lenze som zo Slovenska (konkretne BA) a veru neviem kde by sa tu nieco take dalo zohnat. Jedinu fajku co som tu videl vlozkovanu bola savinelli meerschaum, ale to uz spada do inej cenovej kategorie. Neviem. No celkovo u nas trh s dymkami je dost chaby. Niektore obchody su sice celkom dobre, ale ked hladate nieco specificke, tak bieda. Mozno by to slo objednat, ale urcite mi date za pravdu, ze je to nie je ono, ked si ju nepodrzite v ruke.
mato
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 38
Registrován: 19 črc. 2005, 13:57
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 15 led. 2006, 11:47

for mato....
kamos jednoducho sa s tym zmier.Dobry nakup je cez etrafiku.cz alebo inych eshopov.Sem tam sa daka slusna trafika najde aj v Ba ale ako celok je to rit... :?

ps vyhodou etrafiky je skorodomace prostredie a istota ze nekupis technicky nekvalitnu fajku.Inak ten vlozkovany savinelli neni az tak hrozny co sa tyka ceny.Pochybujem ze faje z vlozkou som videl dakde lacnejsie.
A co sa tyka tvaru...pekna klasika.
Moj nazor.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Re: co uz

Příspěvekod Robur » 16 led. 2006, 08:34

mato píše:Ako tu tak citam, tak coraz viac zo mna srsi cira zavist :) Rad by som sa dostal k podobnemu kusku ako tu popisujte (lorenzo spitfire s meerschaumovou vlozkou)...lenze som zo Slovenska (konkretne BA) a veru neviem kde by sa tu nieco take dalo zohnat. Jedinu fajku co som tu videl vlozkovanu bola savinelli meerschaum, ale to uz spada do inej cenovej kategorie. Neviem. No celkovo u nas trh s dymkami je dost chaby. Niektore obchody su sice celkom dobre, ale ked hladate nieco specificke, tak bieda. Mozno by to slo objednat, ale urcite mi date za pravdu, ze je to nie je ono, ked si ju nepodrzite v ruke.


Napiš SZ Milošovi Cermanovi do Ústí n. L.
U něj se můžeš spolehnout, že ti nepošle nadvrtaný kus.
Můj první vložkovaný Spitfire mi taky poslal Miloš k mé velké spokojenosti a kdybych ho nerozbil, tak z něj kouřím dodnes.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod mato » 27 led. 2006, 23:39

A je na nete nejaky katalog od fy Lorenzo vobec? Ten pan Milos Cerman je predajca, ci distributor?
mato
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 38
Registrován: 19 črc. 2005, 13:57
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 28 led. 2006, 01:20

mato píše:A je na nete nejaky katalog od fy Lorenzo vobec? Ten pan Milos Cerman je predajca, ci distributor?


Milda je zaměstnanec prodejny v Ústí N.L. Ale bude tam jen asi ještě 14 dní a pak bude už bafat za naše daně (důchod) :twisted: .
Jinak je to skvělý kamarád a .....
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 28 led. 2006, 13:49

Šimi píše:.... Ale bude tam jen asi ještě 14 dní a pak bude už bafat za naše daně (důchod) :twisted:


A UŽ SE NA TEN DŮŮŮŮCHOD TĚŠÍ

Pokud bude někdo něco potřebovat z Ústí, může se kdykoli obrátit na Danču, která to v Ústí bere po mě.
Telefon do prodejny je : 475 201 737 po - pá od 9 do 17ti hodin,
anebo : dymky.usti@seznam.cz

S Dančou se můžete domluvit občas i v Praze. Vypomáhá v Dlouhý, bude tam třeba zrovna v pátek 3.února.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Mafioso » 31 led. 2006, 14:21

Tak dousátko a zapalovač už mám, teď ještě dýmku a tabák. :pipe1:

Ta dýmka s meerschaumovou vložkou mi příjde pro začátečníka jako nejlepší volba, ale zatím s ní a vůbec s dýmkami, nemám zkušenosti, takže dovolte pár dotazů:

1) Můžu tu dýmku s meršámovou vložkou (Lorenzo Spitfire) propálit? Trafikant mi dneska říkal, že ne, ale znáte některé trafikanty...
2) Může být v těch LS jak ten chladič, tak filtr zároveň, nebo musím jedno z toho vyndat?
3) Na jaký filtr ty LS jsou? 6 nebo 9 mm?
4) Když dokouřím, můžu hned nacpat nový kotlík, nebo musím toho LS nějakou dobu nechat schladnout + může se v takové dýmce vytvořit tzv. "bažina"?
5) Nevíte, jestli má někde LS webové stránky? Zkoušel jsem hledat, ale bohužel...

To Dick:

Jak je to, prosím tě, s tím Zuzicem ve Vítkovicích? Tam coby student asi nakupovat nemůžu, co?
Mafioso
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 284
Věk: 38
Registrován: 24 zář. 2005, 17:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 31 led. 2006, 14:47

1) Podle mě to propálit snad ani nejde, to už by musel být strašný žár a spíš by se poškodil ten briar okolo.

2) Jedno nebo druhý, obojí se ti tam nevejde.

3) Nevím jestli je to u všech stejně, ale ta moje je na 9mm filtr.

4) Pokud jde vložkovaný kotlík, tam problém s dalším nacpáváním neni. Spíš je tam "zranitelné" to místo kolem filtru, kde už je briar, aby se tam nenahromadilo příliš močky. Mockrát jsem to nedělal, že bych ji nacpával podruhé za den, ale čas od času se to dá. Prostě ji vyčistíš jako kteroukoliv jinou dýmku a pak znovu nacpeš...a znovu vyčistíš a necháš pořádně proschnout...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod mirek » 31 led. 2006, 15:49

Ad volba pro začátečníka: nemyslím si, že by to bylo to nejlepší - nezískáš ten správný cit pro tah, naučíš se dýmku přehřívat, což je i odpověď na bod 1) - přehřátí jí neublíží
Ad 4): nikdy není od věci nechat dýmce trochu času na odpočinek. I když vložkovka si nechá líbit hodně, dá se "protočit" i několikrát za večer, ale jako návod na každodenní zacházení to rozhodně neber.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků