Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

31 led. 2006, 16:00

mirek píše:Ad volba pro začátečníka: nemyslím si, že by to bylo to nejlepší.


Taky myslím. Správná dýmka je prostě briarka a všechny ostatní mohou být max. příjemné zpestření. Je to ovšem čistě můj subjektivní názor.

31 led. 2006, 16:25

Fénix píše:
mirek píše:Ad volba pro začátečníka: nemyslím si, že by to bylo to nejlepší.


Taky myslím. Správná dýmka je prostě briarka a všechny ostatní mohou být max. příjemné zpestření. Je to ovšem čistě můj subjektivní názor.


Souhlasím, snad jen by to mohlo být dobré na takovou tu fázi, kdy začátečník ještě nemá tolik dýmek a stále zkouší nové tabáky, že to nemusí neustále překuřovat...ale jako první dýmku vložkovku spíše ne... :smoke3:

31 led. 2006, 18:48

No, když kouřím doutník, musím potahovat velice jemně, jinak spálím chutě. U dýmky je to, myslím, stejné. Navíc jsem četl, že když se dýmka přehřeje, páli v ruce tak, že nejde ani držet, takže z toho přehřívání zas až takové obavy nemám.

Jde mi spíš o to, že nějakou dobu budu hledat ten správný tabák, ale zase se nechystám fajčit několik kotlíků každý den. Počítám tak jednou, dvakrát týdně jeden kotlík a když bude např. sraz, můžu si nacpat i vícekrát a dýmce se nic nestane.

Jinak díky za rady a souhlasím, správná dýmka je briarka a až po zkouškovém zarobím nějaké peníze tak si určitě nějakou koupím. Už mám i tipy (viz mé album), ale zatím o nich jenom sním.

Jo, jak je to teda s tím nevábným odorem meerschaumek, který jste tady před časem rozebírali? Zmizel po čase, nebo ne?

31 led. 2006, 20:48

Mafioso78 píše:Jo, jak je to teda s tím nevábným odorem meerschaumek, který jste tady před časem rozebírali? Zmizel po čase, nebo ne?


casem zeslabne az se ztrati uplne

31 led. 2006, 20:50

piter píše:
Mafioso78 píše:Jo, jak je to teda s tím nevábným odorem meerschaumek, který jste tady před časem rozebírali? Zmizel po čase, nebo ne?


casem zeslabne az se ztrati uplne


jj :D

31 led. 2006, 23:00

Mafioso78 píše:No, když kouřím doutník, musím potahovat velice jemně, jinak spálím chutě. U dýmky je to, myslím, stejné. Navíc jsem četl, že když se dýmka přehřeje, páli v ruce tak, že nejde ani držet, takže z toho přehřívání zas až takové obavy nemám.

Jde mi spíš o to, že nějakou dobu budu hledat ten správný tabák, ale zase se nechystám fajčit několik kotlíků každý den. Počítám tak jednou, dvakrát týdně jeden kotlík a když bude např. sraz, můžu si nacpat i vícekrát a dýmce se nic nestane.

Jinak díky za rady a souhlasím, správná dýmka je briarka a až po zkouškovém zarobím nějaké peníze tak si určitě nějakou koupím. Už mám i tipy (viz mé album), ale zatím o nich jenom sním.

Jo, jak je to teda s tím nevábným odorem meerschaumek, který jste tady před časem rozebírali? Zmizel po čase, nebo ne?

Neřeš to tolik teoreticky dopředu, skoč do toho rovnejma nohama - briar nebo briar+meerschaum = nějak to dopadne, u jedné nezůstaneš určitě, hledat a dolaďovat svoje cestičky a metody si budeš za jízdy na základě postřehů z praxe :wink:

19 zář. 2006, 10:46

dick píše:Něco přes 600,-Kč.


Já chci taky vložkovku za 600 :!: Neplánuje se třeba uvedení této řady na etrafice? Šel bych do ní hned, přes 2000 za savinellku je na mě momentálně dost.

19 zář. 2006, 11:31

tifik píše:
dick píše:Něco přes 600,-Kč.


Já chci taky vložkovku za 600 :!: Neplánuje se třeba uvedení této řady na etrafice? Šel bych do ní hned, přes 2000 za savinellku je na mě momentálně dost.

Možná, že až ji uvidíš, tvé nadšení kapku ochladne. Já jich viděl asi osm a nevybral jsem si. Blbě vrtané, a navíc prý je častý problém dutina pod vložkou, takže se vložka proboří. Zato na savinellku můžu jen pět chválu.

19 zář. 2006, 12:43

mirek píše:
tifik píše:
dick píše:Něco přes 600,-Kč.


Já chci taky vložkovku za 600 :!: Neplánuje se třeba uvedení této řady na etrafice? Šel bych do ní hned, přes 2000 za savinellku je na mě momentálně dost.

Možná, že až ji uvidíš, tvé nadšení kapku ochladne. Já jich viděl asi osm a nevybral jsem si. Blbě vrtané, a navíc prý je častý problém dutina pod vložkou, takže se vložka proboří. Zato na savinellku můžu jen pět chválu.


No jo, já vím, nechal jsem se unést klasickou supermárketí filozofií. Ale stejně..... :lol:
Odeslat odpověď