Dýmkařský klíč (výhrubník)

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používáte dýmkařský klíč ?

Ano
73
43%
Ne
96
57%
 
Celkem hlasů : 169

Příspěvekod LUBO » 21 čer. 2005, 16:03

tiez si myslim, mam oba, ale profi je ten drahsi, co ma Michal na e-trafike. navyse ma aj vrtacik na precistenie kanaliku.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod POGO » 21 čer. 2005, 16:05

Graveir píše:nemate nahodou nekdo zkusenost s obema typy klicu? ktery se vzm zda lepsi, klasicky klic nebo takovy ten drahy vyhrubnik.


Vlastním jen ten jednoduchý klíč.Používám ho jen když je opravdu nutné.Když sním pracuješ musíš se snažit držet ho rovně a dost často seřizovat.Takže si myslím že práce s výhrubníkem bude o dost snažší. :shock:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Fénix » 21 čer. 2005, 18:31

POGO píše:
Graveir píše:nemate nahodou nekdo zkusenost s obema typy klicu? ktery se vzm zda lepsi, klasicky klic nebo takovy ten drahy vyhrubnik.


Vlastním jen ten jednoduchý klíč.Používám ho jen když je opravdu nutné.Když sním pracuješ musíš se snažit držet ho rovně a dost často seřizovat.Takže si myslím že práce s výhrubníkem bude o dost snažší. :shock:


Mám jen jednoduchý "posuvný" výhrubník. Ta velká mašina určitě bude šetrnější, pohodlnější a všechno, ale s frekvencí, s jakou výhrubník používám, mi ten levný úplně stačí.
Jen se občas bojím, že zajedu do dřeva :?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod LUBO » 21 čer. 2005, 18:36

no najdolezitejsi rozdiel medzi nimi je ten, ze ten jednoduchy kluc nedociahne na spodok beznej, trochu vacsej fajky, u mna napriklad na dno vyrocky BC. s tym drahsim nastrojom sa da ist do akejkolvek fajky. to je velmi dolezite a to bol aj dovod, preco som sa ho rozhodol kupit. aj ked za dvojnasobnu cenu, ako ponuka michal, vtedy som este nevedel, ze ho ma v ponuke.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 14 črc. 2005, 12:58

Tak mi také přišel z E-trafiky výhrubník, tak se dnes pustím do velkého čištění dýmek. Snad mi to s ním půjde.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 17 črc. 2005, 15:40

Muzete mi poradit, ja spravne zachazet s vyhrubnikem. Vlozil jsem ho do dymky, nastavil jeji prumer a otacel jsem jim. Ovšem bez nejakeho uspechu. Na jaou stranu se vubec ma tocit ?
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod piter » 17 črc. 2005, 16:03

Vojtěch Regazzo píše:Muzete mi poradit, ja spravne zachazet s vyhrubnikem. Vlozil jsem ho do dymky, nastavil jeji prumer a otacel jsem jim. Ovšem bez nejakeho uspechu. Na jaou stranu se vubec ma tocit ?


no musis ho nastavit tak, aby ti odiral karbon (je-li v dymce nejaky :D) - cili aby se ti do hlavicky vesel ale zaroven aby si netocil naprazdno :-)

ja tocim po smeru hodinovych rucicek
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 17 črc. 2005, 16:46

Vojtěch Regazzo píše:Muzete mi poradit, ja spravne zachazet s vyhrubnikem. Vlozil jsem ho do dymky, nastavil jeji prumer a otacel jsem jim. Ovšem bez nejakeho uspechu. Na jaou stranu se vubec ma tocit ?


S "mackem" to neumím. S břity se točí IMO ve směru ostří (u mě směr hodinovek) jinak viz piter
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Graveir » 17 črc. 2005, 22:21

Vojtěch Regazzo píše:Muzete mi poradit, ja spravne zachazet s vyhrubnikem. Vlozil jsem ho do dymky, nastavil jeji prumer a otacel jsem jim. Ovšem bez nejakeho uspechu. Na jaou stranu se vubec ma tocit ?

jestli je to ten klic tak to jde cistit i tou jednou hranou jako kdyz skrabes brambory...tak bych to prirovnal...ale rozdil je ze zevnitr hlavicky...spravne bys mel tocit ve smeru "ohnuti" stran vyhrubniku...tedy u me to je taky ve smeru hodin
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Milos Cerman » 18 črc. 2005, 05:22

Jak jsem myslím psal už před časem - hlavně pevnou ruku, abysis neudělal v dýmce ovál :!: na to bacha :!: :smoke5: :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 18 črc. 2005, 13:52

Tak si myslim, ze zase nejsem uplny manualni strevo, ale s tim vyhrubnikem mi to nejde. Pockam si na sraz, az mi to nekdo ukaze. Nechtel bych si neodbornou manipulaci znicit dymky.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod piter » 18 črc. 2005, 14:09

Vojtěch Regazzo píše:Tak si myslim, ze zase nejsem uplny manualni strevo, ale s tim vyhrubnikem mi to nejde. Pockam si na sraz, az mi to nekdo ukaze. Nechtel bych si neodbornou manipulaci znicit dymky.


pokud s tim nebudes delat kdovijake veci tak si tim dymku neznicis . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 21 črc. 2005, 18:48

Panove, kdoz pujdete v utery na prazsky sraz a mate doma dymku s karbonem, vemte ji prosim tam a ukazete mi, jak se pracuje s vyhrubnikem. Dik
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod tifik » 20 pro. 2005, 12:19

Není mi příliš jasné použití klíče jako má Fénix - zakoupil jsem ho a pln očekávání jsem se jal vyškrabávat svého starého applíka. Má téměř kolmé stěny vývrtu, proto tímto klíčem nelze seškrábnout více než jen horní okraj hlavičky - klíč je zešikmený, při natočení "nožů" se zase nevejde do hlavičky. Nakonec jsem hlavičku ke své spokojenosti vyškrabal použitím jen jednoho břitu. K čemuž jsem ovšem mohl použít jakýkoli jiný nástroj. Za 280,- Kč mě to trošku mrzí (nevšiml jsem si, že na e trafice je cena kolem 100,- Kč...) :oops: :?
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 20 pro. 2005, 12:54

tifik píše:Není mi příliš jasné použití klíče jako má Fénix - zakoupil jsem ho a pln očekávání jsem se jal vyškrabávat svého starého applíka. Má téměř kolmé stěny vývrtu, proto tímto klíčem nelze seškrábnout více než jen horní okraj hlavičky - klíč je zešikmený, při natočení "nožů" se zase nevejde do hlavičky. Nakonec jsem hlavičku ke své spokojenosti vyškrabal použitím jen jednoho břitu. K čemuž jsem ovšem mohl použít jakýkoli jiný nástroj. Za 280,- Kč mě to trošku mrzí (nevšiml jsem si, že na e trafice je cena kolem 100,- Kč...) :oops: :?


Mně pasuje prakticky do všech dýmek, ale prtakticky ho nepoužívám, při točení cca 30ti dýmek a kouření tak jedné denně mi tam moc karbonu nevzniká. Jinak zešikmený je taky proto, že v horní části hlavičky se tvoři cake nejvíc a zároveň je tam nejmíň potřeba a naopak.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků