Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Používáte dýmkařský klíč ?

Ano
73
43%
Ne
96
57%
 
Celkem hlasů : 169

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

05 lis. 2010, 08:51

bromden píše:
Mě teda připadne spíš jak asfalt nebo hóódne ztuhlá vazelína, skoro bych řekl spíš maže než drolí :think:

Nános vyhrubený z mých dýmek je suchý, grafit připomínající, drolící se na velejemný černý prášek, který jest možno použíti k ozdobení divošské tváře na válečné stezce. Ale já, jak je všeobecně známo, kouřim jako prase, takže těžko soudit. :)

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

05 lis. 2010, 09:18

mycroft píše: Ale já, jak je všeobecně známo, kouřim jako prase, ...


:ok: neboj, jsme na to dva :lol:

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

05 lis. 2010, 09:22

áá, on se rozjel flejmík... :lol:
já osobně, kdybych měl ve fajfkách "karbon" typu zaschlé vazeliny, tak si budu myslet, že mám dýmku zamočkovanou... :shock:

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

05 lis. 2010, 17:59

Už jsem to tu několikrát psal a možná jsem byl i za blázna, ale přesně tenhle typ "mazlavého" karbonu způsobuje zakuřovací pasta v NĚKTERÝCH dýmkách. Udělal mi to jak Peterson, tak Stanwell a Big Ben. Nelze to brát jako pravidlo, ale prostě se to občas stane. Výmaz, kterej nasaje pod sebe vlhkost do dřeva a strašně dlouho trvá než dýmka opravdu vyschne. Výslednej nános v dýmce má konzistenci mazutu, dýmka nijak nesmrdí, ale s každým dalším kouřením se to zhoršuje. Je možné, že časem se to srovná samo, ale na to jsem nikdy neměl nervy čekat. Abych se těmhle humusárnám vyhnul, brousím u každé dýmky bez ohledu na značku pastu před kouřením ven....Od té doby mám pokoj, už se mi to nestalo a při odstraňování karbonové vrstvy se mi z dýmek sype právě ten suchej prášek a ne lepivý žmolky.... :puke:

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

06 lis. 2010, 12:05

:arrow: Sobpeta-mal som podobný problém s mazlavým sajrajtom (ako si písal horevyššie) na stenách kotla spôsobeným tou pastou u Mario Grandi.Vyškrabal som to a odvtedy je to v pohode ( u BPK to brúsim automaticky,pretože tam je to povinnosť-nechápem ako môže niekoho napadnúť namoriť kotlík zvnútra :shock: ).

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

09 lis. 2010, 22:38

Já tedy produkuju suchej sypkej karbon. Dokonce si ho schovávám. Myslím, že zdlouhavější na výrobu je už jen obohacený plutónium.

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

10 lis. 2010, 14:14

Tedy maglajs v kotli rovná se nadvrtaná fajfka :plaster: .

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

14 lis. 2010, 21:14

šnek píše:Tedy maglajs v kotli rovná se nadvrtaná fajfka :plaster: .

Většinou. Anebo taky nedokouřená fajfka a nechaná do druhýho dne i se zbytkem tabáku.

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

06 pro. 2010, 20:52

Mým výhrubníkem je nerezový nožík z dětského příboru. je maličký, poměrně tupý a vyhrubuje se s ním jedna radost....

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

18 led. 2011, 14:45

Jako pozornost od přítele jsem dostal Pipe Service Set :ok:

http://www.etrafika.cz/detail/5868/vyhr ... visni_sada

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

18 led. 2011, 14:52

mým výhrubníkem je stojanová vrtačka. jakoukoli operaci provede během několika vteřin s kouskem šmirglu.

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

18 led. 2011, 14:56

Norbert píše:Jako pozornost od přítele jsem dostal Pipe Service Set :ok:

:ok: to je tak hezký, že to bude i škoda špinit od karbonu.... :lol:

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

18 led. 2011, 14:56

No jo, ale ten set vypadá moc hezky :puffy:

Re: Dýmkařský klíč (výhrubník)

18 led. 2011, 17:48

Norbert píše:Jako pozornost od přítele jsem dostal Pipe Service Set :ok:

http://www.etrafika.cz/detail/5868/vyhr ... visni_sada


Taky jí mám a je to praktická věcička :smoke5:

debatu o BPK jsem přesunul do viewtopic.php?f=1&t=542&start=210

Jakub

Re:

11 dub. 2021, 14:10

Milos Cerman píše:Jak jsem myslím psal už před časem - hlavně pevnou ruku, abysis neudělal v dýmce ovál :!: na to bacha :!: :smoke5: :!:

Zdravím, právě provádím odstraňování karbonu u dýmek z druhé ruky, co prosím znamená UDĚLAT V DÝMCE OVÁL?
Jsem začátečník a mám z těchto úkonů celkem strach :smoke3: :wink:
Odeslat odpověď