Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

kOLIK VÍTE O VYPALOVÁNÍ DÝMEK

VŮBEC NIC
150
55%
TO CO JSEM SE DOČETL
98
36%
ZAJÍMÁM SE UŽ DELŠÍ DOBU
15
6%
DOST HODNĚ
5
2%
NA 100 %
3
1%
 
Celkem hlasů : 271

Re: Hliněné dýmky

17 čer. 2016, 20:10

Teda kluci dost mne lákáte! :)
:arrow: Hedon Koukám jak jsou ty dýmky pěkný. :ok: Jestli jedna bude, tak jsem v řadě. ;)

Lukáš

Re: Hliněné dýmky

08 pro. 2016, 17:36

Dobrý podvečer pánové,
hliněné dýmky na fotkách vypadají moooc pěkně a velice rád bych také jednu vyzkoušel. Autorovi jsem posílal SZ, ale zatím bez odezvy... :cry: zkoušel jsem se spojit s pražským obchodem Království dýmek, ale opět bezúspěšně. :cry:
Nevíte náhodou někdo, zda tento obchod funguje, případně, zda tam nějaké hliněnky mají?

Re: Hliněné dýmky

08 pro. 2016, 17:40

Království dýmek má teď pro nemoc zavřeno... ;-)

Re: Hliněné dýmky

08 pro. 2016, 18:29

Tak to jo, už jsem měl obavy, jestli není krám zrušený??? Dneska člověk nikdy neví...

Re: Hliněné dýmky

31 led. 2017, 19:45

image_id: 25053
Ahoj, jsem tady na fóru poměrně nový, časem se nějak představím, ale vzhledem k tomu, že jsem tady ještě neviděl zvadlo k téhle události, tak přikládám, určitě to někoho zaujme. Já to mám, bohužel, trochu z ruky...
Naposledy upravil žabař dne 29 lis. 2017, 20:56, celkově upraveno 1

Re: Hliněné dýmky

02 úno. 2017, 15:22

V Království dýmek by stále ještě měli mít tři krásné německé hliněnky se čtyřhranou troubelí.
Jinak se shánějí velmi obtížně, nejlevnější je patrně nechat si je dovézt z Irska.

Re: Hliněné dýmky

30 lis. 2020, 14:48

Zdravím. Kde sa dajú teraz hlinené fajky kúpiť online?

Re: Hliněné dýmky

30 lis. 2020, 14:54

třeba tady http://www.steuler-tonpfeifen.de/

Re: Hliněné dýmky

31 bře. 2021, 15:45

Tak jsem asi taky propadl hliněnkám. Pořídil jsem si dvě středně dlouhé z ravelin-shop.eu, moc se mi líbí a kouří se z nich parádně.

Nemáte nějaký tip na to, jak je přenášet? Nejsou nijak extra drahé, ale přeci jen bych je nerad hned rozbil.

Re: Hliněné dýmky

04 úno. 2022, 09:30

Páteček, chlapci, víkend je pře náma! Měl bych jeden dotaz: proč mají některé dýmky (hlavně jsem si všiml u hliněnek, proto píšu sem) takovou malou nožičku na spodní straně hlavičky? Má to nějaký účel nebo je to jen na okrasu?
Díky proger

Re: Hliněné dýmky

04 úno. 2022, 15:51

Já bych řekl, že se za to hliněnky držely, protože hlavička byla rozpálená. Některé dřevěné dýmky to mají podle mého ze stejných, ale spíš z okrasných důvodů - jako a lá hliněnka.

Re: Hliněné dýmky

04 úno. 2022, 16:20

Pánové téměř správně. Tomu cecku se v angličtině říká heel (podpatek) a slouží to ke snadnějšímu odložení dýmky na stůl/do popelníku. U pěnovek a briarek býval i okování stříbrem.

Re: Hliněné dýmky

04 úno. 2022, 17:58

Jacku :ok: Viděl jsem v nějakém dílu Sherlocka Holmese s Basilem Rathbonem, jak drží delší dýmku za ten čudlík, tak proto jsem to napsal.
Some Cutty-shaped clay pipes notably featured a curled heel spur, which was originally used for resting the hot bowl on a surface without burning that surface.
neboli Některé hliněnky tvaru Cutty měly na patě zatočenou ostruhu, která se původně používala k odkládání dýmky, aby horká hlavička nepopálila místo, kam ji odložili.
(zdroj: https://www.smokingpipes.com/smokingpip ... clay-pipes)
Naposledy upravil MBO dne 05 úno. 2022, 09:39, celkově upraveno 1

Re: Hliněné dýmky

05 úno. 2022, 09:38

Johannes píše:Tak jsem asi taky propadl hliněnkám. Pořídil jsem si dvě středně dlouhé z ravelin-shop.eu, moc se mi líbí a kouří se z nich parádně.

Nemáte nějaký tip na to, jak je přenášet? Nejsou nijak extra drahé, ale přeci jen bych je nerad hned rozbil.


na to asi není jiný recept, než tvrdé (třeba dřevěné) pouzdro s nějakými jemnými úchyty, třeba z látky nebo kůže. je to prostě křehký materiál. při odpovídající péči ale vydrží asi věčně; když ji zas...eš, vypálíš ji a je jako nová. zvládl jsem to i já, takže to musí zvládnout každý.

Re: Hliněné dýmky

06 úno. 2022, 10:51

Johannes píše:
Nemáte nějaký tip na to, jak je přenášet? Nejsou nijak extra drahé, ale přeci jen bych je nerad hned rozbil.

Já mám na to svůj názor, který se ti asi nebude zamlouvat. Hliněnku kouřit pouze doma, nebo na chatě, nebo ........
Prostě jí nepřenášet. :smoke1: A nebo holt tak jak píše Basa :wink:
Odeslat odpověď