Zapalovace

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jaký způsob zapálení dýmky preferujete?

Zapalovač cigaretový
35
6%
Zapalovač cigaretový - turbo
5
1%
Zapalovač dýmkový
248
44%
Zapalovač dýmkový - turbo
35
6%
Zápalky bezpečnostní krátké
144
26%
Zápalky dýmkové Solo (6 cm)
76
14%
Zápalky Pipe&cigar (10 cm)
5
1%
Klacíkem, uhlíkem, sousedem či jakkoliv jinak
13
2%
 
Celkem hlasů : 561

Re: Zapalovace

Příspěvekod Nevill » 18 kvě. 2018, 08:12

:arrow: Ferd

Ano, proto jsem si po ztrátě Old Boye nakonec pořídil Corona Laurel, to má takové docela robustní "zippácké" otevírání... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Zapalovace

Příspěvekod beda » 18 kvě. 2018, 17:13

Dnes v práci narychlo naplněná pračka montérkama i s Clipperem v kapse. Vypadnul během praní jen škrtací trn, zkusil jsem ho hned při věšení a fachá bezchybně. Taková ta pogumovaná edice Soft, asi 25Kč, jak je ohmatanej od asi ročního provozu, tak se na něj lepily piliny z podestýlky, teď je krásně čistej. Zařadim do montérek nějak z hladkejch.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zapalovace

Příspěvekod BATRACHOS » 22 kvě. 2018, 12:56

:lol: :lol: :lol:
:ok:

Příteli Lysohlave, ty jsi přímo živoucí zkušebna odolnosti materiálů!
... nechceš si podat grant ?
S těmihle popisy bys měl nadšené čtenáře... Obrázek
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zapalovace

Příspěvekod proger » 22 kvě. 2018, 13:22

V zapalovačích se vůbec nevyznám, dostal jsem Xikar: https://www.etrafika.cz/detail/7921/zap ... burl_585ab. Předpokládám, že to bude asi takovej zlatej střed.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zapalovace

Příspěvekod BATRACHOS » 22 kvě. 2018, 14:22

Xikar je určitě OK, dal bych si ale pozor na značkový plyn.
Konkrétně bych tam dával fakt jen plyn od firmy Xikar.

Obecně u piezo zapalování je největší problém se zanesením součástek, přicházejících přímo do styku s plamenem a zplodinami z něj.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zapalovace

Příspěvekod proger » 22 kvě. 2018, 15:18

OK. Díky za info.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zapalovace

Příspěvekod Freddie » 02 zář. 2018, 19:01

Já jsem před časem na etrafice pořídil kovový zapalovač Eurojet Smart nerez a jsem s ním naprosto spokojen. Stál jen asi 170 Kč. Má i dusátko, to ale nepoužívám. Sirky jsem už úplně odložil, zapalovač je pohodlnější. :D
Freddie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 46
Registrován: 15 dub. 2018, 08:57
Bydliště: Břehy a Majlant

Re: Zapalovace

Příspěvekod BATRACHOS » 02 zář. 2018, 20:51

Freddie píše:Já jsem před časem na etrafice pořídil kovový zapalovač Eurojet Smart nerez a jsem s ním naprosto spokojen. Stál jen asi 170 Kč. Má i dusátko, to ale nepoužívám. Sirky jsem už úplně odložil, zapalovač je pohodlnější. :D


Jak dlouho je to "před časem"?
Děláš nějakou údržbu?
Plus jak často asi tak je v provozu, kolikrát denně s ním zapálíš?
(To není vlezlá zvědavost, ale spíš by to byl pozoruhodný tip a objev levného zapalovače na plyn, co vydrží pořádnou zátěž a neodejde do roka a do dne).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zapalovace

Příspěvekod RottenFox » 02 zář. 2018, 21:05

Já jsem ho dostal nevhodným darem a vydržel mi asi dva měsíce, pak přestal fungovat.
Ale já jsem odjakživa sirkovej, tak jsem třeba něco zanedbal. A taky zapalovače nemám rád. :mryellow:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Zapalovace

Příspěvekod Freddie » 03 zář. 2018, 02:47

Přišel mě 11. května, tedy skoro 4 měsíce, kouřím 3 až 5 dýmek denně, mnohdy připaluju vícekrát. Žádnou údržbu jsem nedělal, ani asi žádná dělat u tohoto typu nejde, jen občas doplním. Je to levný zapalovač, takže asi bude záležet kus od kusu, ale za ty peníze (se slevou stál 164 Kč) i kdyby vydržel jen pár měsíců, budu spokojenej. Sirky vyjdou nakonec cenově pomalu stejně a ze zapalovače není žádnej bordel. :mryellow:
Freddie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 46
Registrován: 15 dub. 2018, 08:57
Bydliště: Břehy a Majlant

Re: Zapalovace

Příspěvekod mihra » 03 zář. 2018, 15:13

:arrow: Freddie
Eurojet Smart jsem také vlastnil. Chodil dobře asi rok, pak přestal dávat jiskru jak je obvyklé u všech piezo. Jinak mám různých zapalovačů povícero, včetně různých typů Old Boy, ale denně roky používám jen clipper a do větru Zippo. Clipper je zapalovač k nezaplacení, můžu jej jen doporučit. Pokud se někomu zdá příliš obyčejný a nechcete jít do benzinu, tak kupte kterýkoli kamínkový, ty jsou spolehlivější.
Naposledy upravil mihra dne 04 zář. 2018, 17:51, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Zapalovace

Příspěvekod BATRACHOS » 04 zář. 2018, 15:00

Freddie píše:Přišel mě 11. května, tedy skoro 4 měsíce, kouřím 3 až 5 dýmek denně, mnohdy připaluju vícekrát. Žádnou údržbu jsem nedělal, ani asi žádná dělat u tohoto typu nejde, jen občas doplním. Je to levný zapalovač, takže asi bude záležet kus od kusu, ale za ty peníze (se slevou stál 164 Kč) i kdyby vydržel jen pár měsíců, budu spokojenej. Sirky vyjdou nakonec cenově pomalu stejně a ze zapalovače není žádnej bordel. :mryellow:


No, tak kdybychom ho měli koupit cca 2x do roka, tak to máme (i se slevou) 328 peněz, tj. dostáváme se na cenu základního ZIPPáku (332 za základní chrom).
http://www.zippo.cz/21006-brushed-chrome/

Fajfkařskou vložku ZIPPO pošle zdarma. A životnost bude větší, než tvoje kyčelní klouby... :wink:

Pokud ti ovšem zapáchá i origoš ZIPPO benzin, tak to je jiná. Ale levnější způsob připalování, než ZIPPEM seženeš těžko. V dlouhodobé perspektivě.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zapalovace

Příspěvekod jelen76 » 04 zář. 2018, 17:19

Já preferuji jednoznačně klubové ZIPPO ,od všeho ostatního jsem upustil. Benzín Zippo mě osobně vůbec nesmrdí. Až bude dělat Zdenda další řadu rád se opět přidám :clamp: :clamp:
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zapalovace

Příspěvekod mihra » 04 zář. 2018, 17:46

BATRACHOS píše:.......... Ale levnější způsob připalování, než ZIPPEM seženeš těžko. V dlouhodobé perspektivě.

Za cena Zippa koupíš cca 20 Clipprů, Mám jich několik, ale už 2 roky používám pořád ten první. Funguje stejně jako na začátku. Klubových Zippo mám také více, v provozu běží pořád to z původní várky, ty další mě určitě přežijí jako panny.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Zapalovace

Příspěvekod Brandy Grulich » 04 zář. 2018, 21:13

Moje zkušenost je taková, že žádný (bez ohledu na cenu) piezo zapalovač nevydrží. Myslím, že sbírku nefungujících piezo zapalovačů - dárků k vánocům apod. - má doma každý. Pokud tedy zapalovač, tak jedině s kamínkem. Volba, zda benzín či plyn, je už každého věc. Mám Zippo, je to legenda a krásná věc, ale používám většinou jen plynový zapalovač Roland, vlastním ho léta a už si nepamatuju, kde jsem k němu přišel. Ale funguje dokonale, jen měním kamínky. Navíc má na boku velmi praktické, prstem lehce ovladatelné a fungující kolečko na seřizování plamene. Kromě toho jsem nakoupil pár takových těch levných plynových zapalovačů s vysunovacím hořákem, stojí u nás dvacku a ty mám rozeseté všude, kde kouřím. Zatím fungují všechny a i kdyby ne, v porovnání s cenami tabáků je to směšná položka.
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků