Zapalovace

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jaký způsob zapálení dýmky preferujete?

Zapalovač cigaretový
35
6%
Zapalovač cigaretový - turbo
5
1%
Zapalovač dýmkový
248
44%
Zapalovač dýmkový - turbo
35
6%
Zápalky bezpečnostní krátké
144
26%
Zápalky dýmkové Solo (6 cm)
76
14%
Zápalky Pipe&cigar (10 cm)
5
1%
Klacíkem, uhlíkem, sousedem či jakkoliv jinak
13
2%
 
Celkem hlasů : 561

Zapalovace

Příspěvekod Graveir » 22 srp. 2004, 21:06

Tak jak si kdo zapalujete?
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Turbo zapíky

Příspěvekod Graveir » 22 srp. 2004, 21:10

Když už jsem nadhodil toto tema...na srazu se par lidem libil Muj / Twineryyho zapalovač. Mam za to ze to byl Meduard a urcite jeste nekdo.

Je to turbik, plnici s regulaci plamene a z casti pruhlednym zasobnikem plynu. jinak v kovu, stribrnej s tmavym tlacitkem, moznost pridelani na klice ci klicovym krouzkem k dusatku, jak to ma Twineryy. Znacka je Royce. Ja jsem si ho poridil cca 250-270, ted nevim presne a twineryy pred rokem ci dele jeste levnejc, cirka o 100 mene.

tady jsou produkty formy, jde o typ 06061. Ja mam ten nejvic v pravo. Existuji i sady s cigaretovym zapalovacem.
http://www.atcholding.cz/NewFiles/EnglishFiles/royce_A.html

Zde ukazka baleni. Krabicka je velmi vkusna a lze pouzit i jako tabaterku na vzorky v igelitackach ci jako pouzdro na cigarillos.
http://www.atcholding.cz/foto/Royce/06061k.JPG

Lze si ho objednat, stoji 171 kc vc. Dph + dobirka.
http://www.atcholding.cz/NewFiles/obj.html
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod POGO » 23 srp. 2004, 20:24

Tak jsem se kouknul na ty zapíky.Nechci snižovat tvou zkušenost Graviere,ale tento zapík mám už v pořadí druhý.Mám jen problémy s plněním.Ten první jsem vzteky zahodil.S druhým občas zápolím ale prozatím to ještě rozchodil.Má štěstí.
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod meduard » 23 srp. 2004, 21:03

ahoj graveire, chcem taky zapalovac, pockam ci mi ho kamos njeprinesie z brna, ak nie tak by som ta mozno s tym oprudil, predsa len dobierka na slovensko je spas, ktory to zbytocne predrazi, ty by si mi ho poslal a ja by som ti poslal prachy, ale este pockam a v piatok ti dam vediet
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Graveir » 23 srp. 2004, 21:27

POGO píše:Tak jsem se kouknul na ty zapíky.Nechci snižovat tvou zkušenost Graviere,ale tento zapík mám už v pořadí druhý.Mám jen problémy s plněním.Ten první jsem vzteky zahodil.S druhým občas zápolím ale prozatím to ještě rozchodil.Má štěstí.


No, asi zalezi na kusu. Plnit jde velmi dobre a problemy s nim nemam. mam jej tak 2 mesice a jsem velmi spokojen. CO se tyce delsiho obdobi tak zde nastupuje twineryy, ktery ho ma tusim rok ci dele a taky na nej neda dopustit. Holt si mozna mel smulu na zmetek, ci mas "zvlastni plnici plyn". Ja pouzivam zlutej ronson a vpohode. Starej me nesel naplnit ani trema ruznejma plynama...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Graveir » 23 srp. 2004, 21:30

meduard píše:ahoj graveire, chcem taky zapalovac, pockam ci mi ho kamos njeprinesie z brna, ak nie tak by som ta mozno s tym oprudil, predsa len dobierka na slovensko je spas, ktory to zbytocne predrazi, ty by si mi ho poslal a ja by som ti poslal prachy, ale este pockam a v piatok ti dam vediet


To mas fuk...ja bych jel stejne 5. - 9.9. do BLy, tak bych ho tam vzal a poslal, nebo vrazil dixovi a ten by ti jej nejak dopravil...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod meduard » 23 srp. 2004, 21:35

super, dám ti vedieť
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 24 srp. 2004, 07:57

POGO píše:Tak jsem se kouknul na ty zapíky.Nechci snižovat tvou zkušenost Graviere,ale tento zapík mám už v pořadí druhý.Mám jen problémy s plněním.Ten první jsem vzteky zahodil.S druhým občas zápolím ale prozatím to ještě rozchodil.Má štěstí.


Každý zapik jde opět rozchodit, když víš jak na to. Já jsem ten svůj chtěl po dvou dnech taky vyhodit. Pak jsem zjistil, že se jenom spekla izolace na drátku, kterej hází jiskru - očistil jsem to a od tý doby šlape jako hodinky. Jen jednou se začal tak nějak uchcípávat, pak jsem zjistil, že kamarádi srandisti mi nehorázně přidali plyn. Jenže turbík nevyšle metrovej plamen, kterej ti odpaří oko, ale prostě se sám uchlastá a sfoukne :lol: :lol: :lol: . Ne, fakt je to spolehlivej zapalovač, mám ho už skoro rok.

Co se týče plnění, tak v tom je super. Protože vždycky vidíš, kolik je v něm plynu a můžeš případně na dovolenou (nebo na dýmkařský sraz :) )přidat.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod imagoo » 24 srp. 2004, 09:32

Já se picnu, já ho na Panské koupil myslím za 450 Kč :evil: a nějak mi po měsíci začal blbě hořet - ten plamínek šel zpočátku hezky ostře jen z té prostřední díry, teď ale se změnil na takový tupý tlustý a turbulentní tvar proudící z celého toho výstupního hrdla. Přišrcením ani přidáním to upravit nejde. Asi to zkusím reklamovat za ty prachy.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod POGO » 24 srp. 2004, 18:34

Twineryy píše:
POGO píše:Tak jsem se kouknul na ty zapíky.Nechci snižovat tvou zkušenost Graviere,ale tento zapík mám už v pořadí druhý.Mám jen problémy s plněním.Ten první jsem vzteky zahodil.S druhým občas zápolím ale prozatím to ještě rozchodil.Má štěstí.


Každý zapik jde opět rozchodit, když víš jak na to. Já jsem ten svůj chtěl po dvou dnech taky vyhodit. Pak jsem zjistil, že se jenom spekla izolace na drátku, kterej hází jiskru - očistil jsem to a od tý doby šlape jako hodinky. Jen jednou se začal tak nějak uchcípávat, pak jsem zjistil, že kamarádi srandisti mi nehorázně přidali plyn. Jenže turbík nevyšle metrovej plamen, kterej ti odpaří oko, ale prostě se sám uchlastá a sfoukne :lol: :lol: :lol: . Ne, fakt je to spolehlivej zapalovač, mám ho už skoro rok.

Co se týče plnění, tak v tom je super. Protože vždycky vidíš, kolik je v něm plynu a můžeš případně na dovolenou (nebo na dýmkařský sraz :) )přidat.


V případě toho prvního zapalovače to bylo fakt špatný byl to krám už od začátku.Ale ten druhý má jen mírnou vadu s plamenem někdy si prostě hoří jak se mu zachce.Musím se na něj pořádně kouknout.
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Milos Cerman » 24 srp. 2004, 20:20

Takže přátelé - aby bylo jasno - mluvíme o zapalovačích TURBO, které mají ostrý, autogenu podobný plamen.
Tak zaprvé : Trysky těchto zapalovačů jsou stavěny na použití plynu (paliva) podstatně vyšší čistoty ! Čistota plynu je udávána na bombičce v malém obdelníčku, a nevím, v jakých jednotkách. Běžný plyn v bleděmodré průhledné bombičce má čistotu 75, což je málo. Zanesou se trysky a není to uznávané jako závada podléhající záruce. Běžně se prodává (alespoň u nás) plyn přímo označený FŰR TURBO, jeho čistota je dost přes 100, ale značku si z hlavy nepamatuju, zítra ji doplním.
Za druhé - turbozapalovač je ideální zapalovač pro kuřáky doutníků, jeho plamen nemá žádné splodiny hoření, a jeho teplota okolo 1200°C zaručuje zapálení i mohutného vlhkého doutníku v rozumném čase a hlavně BEZ nutnosti jeho rozbafání.
A nakonec za třetí - turbozapalovač je i přesto, že má některý vyústění do strany NENÍ URČEN NA ZAPALOVÁNÍ DÝMEK !!!!!
Takový zapalovač vám velmi brzo propálí celou dýmku. Kdo mi bude tvrdit opak, je na můj vkus příloš velký hazardér. Já mám své dýmky příliš rád, abych něco podobného riskoval.
********************************************
Pokud mi někdo nevěří, přijďte se podívat na takovou propálenou dýmku do Ústí n.L., v místní (jediné) prodejně dýmek vám ji jistě ochotně předvedou, co s takovým zapalovačem dokázal jeden místní doveda. A ještě tu Stanwelku přišel reklamovat !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dix » 24 srp. 2004, 20:51

uf...zustavam nadale u sirek...hned sa mi to turbo zdalo prilis.Aj ked za zleho pocasia vonku,kto vie/alebo na palube dakej jachty a tak/... :wink:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 24 srp. 2004, 20:55

Milos Cerman píše:turbozapalovač je i přesto, že má některý vyústění do strany NENÍ URČEN NA ZAPALOVÁNÍ DÝMEK !!!!!


No jé je, já si před časem turbem krááásně přiškvařil meršánku.
Přesto jsou ty s vychýleným plamenem určené pro dýmky, zpravidla to u toho výrobce píše.

Já bych řek, že kdo není tak nešikovnej jako já, může s ním úspěšně vyjít. Ale risk tu samozřejmě je značný.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Twineryy » 24 srp. 2004, 21:35

Fénix píše:
Milos Cerman píše:turbozapalovač je i přesto, že má některý vyústění do strany NENÍ URČEN NA ZAPALOVÁNÍ DÝMEK !!!!!


No jé je, já si před časem turbem krááásně přiškvařil meršánku.
Přesto jsou ty s vychýleným plamenem určené pro dýmky, zpravidla to u toho výrobce píše.

Já bych řek, že kdo není tak nešikovnej jako já, může s ním úspěšně vyjít. Ale risk tu samozřejmě je značný.


Já už s ním vycházím značně dlouho a nic. Asi jsem šikovnej, to mě těší :lol: Jinak vršek dýmky už ožehnutý od klasického, větrem zmítaného, zapíku mám, takže se radši budu držet svého turbíka 8).
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Graveir » 24 srp. 2004, 22:25

Milos Cerman píše:A nakonec za třetí - turbozapalovač je i přesto, že má některý vyústění do strany NENÍ URČEN NA ZAPALOVÁNÍ DÝMEK !!!!!
Takový zapalovač vám velmi brzo propálí celou dýmku. Kdo mi bude tvrdit opak, je na můj vkus příloš velký hazardér. Já mám své dýmky příliš rád, abych něco podobného riskoval.


No spis jde o to, "jak" se zapalovacem zachazime. Ja zatim turbikem dymku jeste nepropalil. To neni o tom prazit primo plamenem do tabaku. Staci ani ne vterinove preliznuti tabaku v komore koncem plamene...tj tak 1-2cmo od viditelne spicky plamene. Kdo si pak zapaluje, ze miri plamenem nad komoru bokem a vtahuje zhave plyny dovnitr, to uz riskovat muze.

Daleko horsi zkusenost jsem mel se sirkami a obycejnym non-turbo zapikem. S obojim jsem si popalil jak vrsek dymky tak prsty. proste pro kazdeho je holt neco jineho. Byt pouzivam sirky hlavne k zapalovani hasnoucich zbytku hluboko v dymce, kde se prave chci vyvarovat popaleni dymky.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků