Zapalovace

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jaký způsob zapálení dýmky preferujete?

Zapalovač cigaretový
35
6%
Zapalovač cigaretový - turbo
5
1%
Zapalovač dýmkový
248
44%
Zapalovač dýmkový - turbo
35
6%
Zápalky bezpečnostní krátké
144
26%
Zápalky dýmkové Solo (6 cm)
76
14%
Zápalky Pipe&cigar (10 cm)
5
1%
Klacíkem, uhlíkem, sousedem či jakkoliv jinak
13
2%
 
Celkem hlasů : 561

Re: Zapalovace

Příspěvekod itrnda » 16 čer. 2020, 17:21

:D No, kdyby to DPMB povolil, mohli bychom v Adventu vedle Vánoční šaliny rozjet ještě Kóřici šalinu, kdybys báňal i ty (Šofér), mohlo by to být dokonalé!
Já ještě coby študent jezdil na gympl do Boskovic z mé rodné dědiny autobusem, kde během 17 km řidič stihl vykouřit 2-3 cigára, taková to byla doba!
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Zapalovace

Příspěvekod gln » 16 čer. 2020, 17:46

No… to by bylo super… A byla by to „Kačena“, ať má řidič obě ruce volné… A klidně nejenom o Adventu, i přes rok… Když jezdí o víkendu „ŠalinaPub“, proč by nemohla jezdit i „ŠalinaPipe“… :smoke1: :smoke1: :smoke1:
No, … asi by to neprošlo... :eh:
I když je možné si od DPMB pronajmout šalinu k různým soukromým akcím… Ale nevím, nevím, jak s tou naší „neřestí“ - ehm… našimi požitky…
Ale to už jsme tu OT… Sorry… :oops:

J.
Uživatelský avatar
gln
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 56
Registrován: 14 říj. 2018, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Zapalovace

Příspěvekod Stanley64 » 16 čer. 2020, 18:50

Gln ospravedlňujem sa všetkým za omyl jedna sa o cliper viď link
https://www.ezapalovace.sk/clipper/1099 ... vacov.html
Tam som už dávnejšie kupoval aj fajkovy cliper a funguje super môžem kľudne odporučiť, budeš spokojný, snáď
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Zapalovace

Příspěvekod gln » 16 čer. 2020, 19:03

Ahoj... Jo, dýmkový Clipper je jedním ze zapalovačů, které jsem objednal. U nás nikde není, tak jsem ho objednal z eBay, obchodník někde z Irska.
Ten plyn vypadá dobře, co jsem teď díval, tak by to měl být také čistý isobutan, tedy syntetický... Dá se sehnat i u nás... Dík... :ok:

J.
Uživatelský avatar
gln
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 56
Registrován: 14 říj. 2018, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Zapalovace

Příspěvekod Stanley64 » 16 čer. 2020, 19:53

Tak len dufaj že to nebude cliper z aliexpresu,ten vydržal tak 3tyzdne a potom začal unikát plyn, porovnaj cenu z obchodom ktorého som ti link poslal predtým
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Zapalovace

Příspěvekod gln » 17 čer. 2020, 03:42

Ahoj...
No, jaký je skutečný původ zboží objednaného na Netu člověk nikdy neví...
Ten můj, co jsem objednal, je zhruba ve stejné cenové relaci jak ten, o kterém píšeš, stál 11,95 €. Także je vlastně o "kousek" dražší.. A obchodník je z Irska. No, uvidíme... :-)
Nicméně... Myslím si, že přímá úměra mezi kvalitou zboží a výší ceny v dnešní době není až tak zřejmá... :-)
J.
Uživatelský avatar
gln
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 56
Registrován: 14 říj. 2018, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Zapalovace

Příspěvekod Petr1964 » 17 čer. 2020, 08:25

Já si objednal svůj první dýmkový zapalovač tady:
https://www.aliexpress.com/item/3281457 ... 4c4dMYOxBS
Pokud má někdo doma několik drahých plynových zapalovačů, tento kousek žádnou novou přidanou hodnotu nemá.
Pro nováčka může být tento zapalovač zajímavý cenou. Plyn neuniká, měním jen kamínek a doplňuji plyn Xikar. Sám jsem překvapen, že spolehlivě funguje už tři roky.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Zapalovace

Příspěvekod Ferd » 17 čer. 2020, 10:12

Taky jej mám. Fungoval léta bez jakýchkoliv problémů. Sice jej už dávno nepoužívám ale teď jsem jej na zkoušku vytáhl z bedny a stále hoří jak má.
Šroubek držící kamínek je poněkud volnější a má snahu se občas sám uvolňovat. Na druhou stranu, např. oproti Corona Old Boy, nemá ta horní patka pružinku z boku ale zdola. Jde celá odklopit a pero se neulomí jako u Corony. Pravda ale je, že jej již dávno nepoužívám. Zjistil jsem, že mi ten to typ zapalovačů nesedí. Na zapálení je potřeba nějak moc pohybů: než to člověk odklopí, škrtne, otočí v dlani plamínkem na správnou stranu... ... tak je fůra plynu pryč. Nedá se rozumně regulovat velikost plamínku. Špatně mi hořel ve větru. No-nakonec jsem na něj zanevřel. Ale to jsou čistě mé subjektivní požadavky. Funguje spolehlivě jak má.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zapalovace

Příspěvekod gln » 17 čer. 2020, 10:41

Ahoj lidi...
No, to je právě ten druhý zapalovač, co jsem objednal. I na základě příspěvku kolegy Ferda asi 4 stránky nazpět. Ten můj má ale trochu jinou povrchovou úpravu (tato se mi moc nelíbila), ale je to on... Odkaz nepošlu, páč píšu na mobilu z konečné. :joy:
Uvidíme... Zas to není taková horentní suma.
:arrow: Ferd - k tomu ovládání: díval jsem se na video. Máš pravdu... Ale já jsem levák. Tak tam bude o pohyb míň... Asi... :smile:

J.

P.S. Opravil jsem ty mobilové překlepy... Čas neúprosně běžel, prsty nestíhaly... Ferdovi se omlouvám za zkomolení nicku... :smoke2:

Jinak, ten odkaz je tady: https://www.aliexpress.com/item/3279958 ... 7563%23512

Uvidíme, co vydrží... Sám jsem zvědav. J.
Naposledy upravil gln dne 17 čer. 2020, 14:49, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
gln
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 56
Registrován: 14 říj. 2018, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Zapalovace

Příspěvekod Stanley64 » 17 čer. 2020, 14:38

Tým som nechcel povedať že všetko z Číny je fake tiež som si ho nejprv objednal z
#Aliexpress € 9,63 22%OFF | CLIPPER Grinding Wheel Pipe Torch Lighter Free Fire Flint Oil Lighter Metal Butane Lighter Inflatable Cigarette Cigar Accessorie
https://a.aliexpress.com/_BfhDLLay
Ale ten vydržal veľmi krátko balenie bolo také isté ako originál, je dosť možné že do sveta posielajú 1 triedu a pre ich trh 2trieda.
U zapalovacov je to asi tak ako z nožom najlepší je ten ktorý máš pri sebe vtedy keď ho potrebuješ
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Zapalovace

Příspěvekod gln » 17 čer. 2020, 15:10

Stanley, máš pravdu, co píšeš... Je to trochu loterie... V minulosti jsem z Ali objednával konvičky na čaj... Tři jsou super, u jedné trochu netěsní víčko... Ale jinak je v pohodě...
Co se týká toho Cliperu, v ČR jsem ho nenašel. U webu, který jsi uváděl jsem nenašel, že by dodávali do ČR. Tak jsem objednal tento. Snad bude v pohodě...
https://www.ebay.com/itm/Chrome-Clipper ... Sw-31ajDAa

Jinak, jak jsme psali o tom plynu, díky Tvé informaci jsem našel web https://www.clippershop.cz/ Tváří se sice česky, ale je také slovenský. Nicméně, do ČR dodávají. Psal jsem si s panem Králikem, což bude asi majitel... Dýmkový Clipper tam ale asi nenabízí nebo jsem ho nenašel... Ale stejně už je ten z Irska na cestě... :smoke1:

J.
Uživatelský avatar
gln
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 56
Registrován: 14 říj. 2018, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Zapalovace

Příspěvekod Ferd » 17 čer. 2020, 20:49

OK, omluvu přijímám a přestávám trucovat :oops: S tou Čínou to sice občas je sázka do loterie ale mohu říct, že jsou v některých věcech špička. Zapalovače Honest, čelovky Zebralight, filtry na foťák, blesky Yongnuo, titanové outdoorové nádobí Toaks, Tomsho, ultralight stany, tu a tam nějaké to ruční nářadí. Pro milovníky benzíňáku je na aliexpressu fůra ručně dělaných typů či skvělé napodobeniny starých vojenských "trench lighters". Však ona to není žádná rocket science.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zapalovace

Příspěvekod proger » 08 črc. 2020, 11:16

Chlapci, hledal jsem, kde by se dala koupit dýmková vložka do Zippa. Momentálně jsem nikde nenašel. Nevíte, kde by mohli mít?
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zapalovace

Příspěvekod basa333 » 08 črc. 2020, 12:45

Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zapalovace

Příspěvekod proger » 08 črc. 2020, 13:16

Baso, díky, ale zapomněl jsem zmínit, že bych rád benzíňák.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


cron