Zapalovace

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jaký způsob zapálení dýmky preferujete?

Zapalovač cigaretový
35
6%
Zapalovač cigaretový - turbo
5
1%
Zapalovač dýmkový
248
44%
Zapalovač dýmkový - turbo
35
6%
Zápalky bezpečnostní krátké
144
26%
Zápalky dýmkové Solo (6 cm)
77
14%
Zápalky Pipe&cigar (10 cm)
5
1%
Klacíkem, uhlíkem, sousedem či jakkoliv jinak
13
2%
 
Celkem hlasů : 562

Příspěvekod Qido » 26 srp. 2004, 14:23

To Simon + dix
Díky za rady (sirkové i informačnětechnologické)

To dix:
Nic ve zlým, ale toho tvýho avatára se vždycky tak leknu...!
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod dix » 26 srp. 2004, 14:27

Aspon si ma s nikym nepomylis :D
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Twineryy » 26 srp. 2004, 14:41

Já si teda zapaluju sirkama. Jenom venku, nebo když mi to náhodou chcípne, tak sáhnu po zapiku. Právě spodek dýmky s nim vždycky ještě přelíznu, jestli něco nechytí :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Qido » 26 srp. 2004, 14:54

Jo, já si taky vystačim s obyč sirkama a jsem spokojenej (jenom někdy mě píchne svědomí, když si vzpomenu na základní školu a heslo ŠETŘI NAŠE LESY :lol: ).
Mimochodem dotaz na ostatní sirkaře: kolik sirek tak spotřebujete na jedno kouření?
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod dix » 26 srp. 2004, 14:57

Co se tyce sirek..totiz jsem sirkar tak 2-3 ks..pri blbem tabaku nekdy vice..
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Graveir » 26 srp. 2004, 18:56

Qido píše:Byt pouzivam sirky hlavne k zapalovani hasnoucich zbytku hluboko v dymce, kde se prave chci vyvarovat popaleni dymky.


Ale právě s tím já mám problém. Když nechám odhořet hlavičku, plamínek přeleze dál na dřevo a ke dnu už ho nedostanu. :cry: Ty jo? Jak?[/quote]

No tusim ze todle bylo na me. No mam ty sirky pipe and cigar, cca 9cm a i po odhorenio hlavicky je doost klacku k zapaleni a jak jsou sirsi na prurezu pomalejc horej a tudiz to s nimi jde velmi dobre.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Graveir » 26 srp. 2004, 18:57

Milos Cerman píše:A kde ho maji, ze bych si potom ronsonovi poridil?


Měl by ho mít každý slušný prodejce, který prodává TURBA.
V Ústí n.L. v Pařížské je běžně, stav prodeje po zbytku světa naznám.

Skus e-mail přímo do prodejny : http://www.dymky.usti@seznam.cz[/quote]

No do usti se mi tlacit nechce, ale na webu ani ve meste jsem jej neobjevil...tady je spicka prave ronson, ale na nem jsem oznaceni cistoty bohuzel neobjevil, nemuzes tedy specifikovat jeho umisteni?
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod dix » 26 srp. 2004, 19:04

S to sirkou u dna to jde...musis to udelat rychle...ji vlozit horizontalne tesne nad dno,kruzit a zaroven tahat.Plamen jak budes nasavat vzduch pojde zelanym smerom tj.dolu a zapalis zbytky...mne to jde.
Nesmies mat ten plamen moc maly.Ked Ti plamen olize steny fajky to nic neudela.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos Cerman » 26 srp. 2004, 19:17

Souhlasí, na plynu RONSON není označení čistoty. Jaká je jeho kvalita netuším.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Qido » 27 srp. 2004, 07:34

Graveir píše:No tusim ze todle bylo na me.


Přesně tak. Dal jsem prostě "napsat odpověď" a nevšim jsem si, že tvuj záznam je sice poslední na stránce, ale že za nim je ještě celá stránka dalších - takže se to zobrazilo úplně jinde :? Příště dám většího bacha.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod imagoo » 27 srp. 2004, 11:28

Twineryy píše:
Každý zapik jde opět rozchodit, když víš jak na to. Já jsem ten svůj chtěl po dvou dnech taky vyhodit. Pak jsem zjistil, že se jenom spekla izolace na drátku, kterej hází jiskru - očistil jsem to a od tý doby šlape jako hodinky. Jen jednou se začal tak nějak uchcípávat, pak jsem zjistil, že kamarádi srandisti mi nehorázně přidali plyn. Jenže turbík nevyšle metrovej plamen, kterej ti odpaří oko, ale prostě se sám uchlastá a sfoukne :lol: :lol: :lol: . Ne, fakt je to spolehlivej zapalovač, mám ho už skoro rok.

Co se týče plnění, tak v tom je super. Protože vždycky vidíš, kolik je v něm plynu a můžeš případně na dovolenou (nebo na dýmkařský sraz :) )přidat.


Díky za tohle povzbuzení, díky jemuž jsem se odhodlal do prvočinitele rozebrat a vyčistit svůj Royce Turbo - a podařilo se. Zase hoří jako nový :D
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Graveir » 01 zář. 2004, 09:24

imagoo píše:
Díky za tohle povzbuzení, díky jemuž jsem se odhodlal do prvočinitele rozebrat a vyčistit svůj Royce Turbo - a podařilo se. Zase hoří jako nový :D


Btw jak se da zapik rozebrat na prvocinitele, aby se dal opetovne slozit...rad bych si sborku rozborku udelala taky...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod imagoo » 01 zář. 2004, 10:09

No jestli nemusíš, tak to zbytečně nedělej, zas taková prdel to není - teda aby pak fungovalo všechno, co má včetně modrýho světýlka. Třeba jen stačí pročistit trysku a ty dírky okolo jemným drátkem zepředu.
Vraz menší šroubovák pod kolečko, které se dá tahem svlíknout dolů a pod ním je šroubek. Po odšroubováním se dá "tělo" stáhnout. Zapotíš se u hadičky při nasazování (bez pinzety téměř nemožné) a pozor na pružinku u víčka.
Já to dělal proto, že mi hrozně špatně hořel - bylo tam něco opravdu ucpané, ale po té rozborce mi hůř chytá :( i když plamen už je OK.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Graveir » 01 zář. 2004, 10:23

imagoo píše:No jestli nemusíš, tak to zbytečně nedělej, zas taková prdel to není - teda aby pak fungovalo všechno, co má včetně modrýho světýlka. Třeba jen stačí pročistit trysku a ty dírky okolo jemným drátkem zepředu.
Vraz menší šroubovák pod kolečko, které se dá tahem svlíknout dolů a pod ním je šroubek. Po odšroubováním se dá "tělo" stáhnout. Zapotíš se u hadičky při nasazování (bez pinzety téměř nemožné) a pozor na pružinku u víčka.
Já to dělal proto, že mi hrozně špatně hořel - bylo tam něco opravdu ucpané, ale po té rozborce mi hůř chytá :( i když plamen už je OK.


Dik, tak uz vim aspon z ktery strany do nej...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Wolfrick » 01 zář. 2004, 18:43

Teda bylo docela těžký odpovědět v anketě. Nakonec jsem dal zápalky, protože dýmku vždy zažehnu zápalkou. Ale pak ji opětovně "rozžehám" dýmkovým zapalovačem.

Na dobrý tabák mi spotřebuju 1-3 sirky. O těch blbých radši pomlčim :? .

Osobně si myslím, že zapalovač je výborná věc, zvlášť pokud ten bl..j tabák furt zhasíná. A je jedno jakej je to zapalovač nebo sirka. Když člověk chce, tak ani sirkou si neožehně hlavičku. Na druhou stranu stmavlá hlavička patří ke koloritu "oblíbené" dýmky, ne? :)
Wolfrick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 11
Věk: 45
Registrován: 22 črc. 2004, 08:54
Bydliště: Poděbrady

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků