Zapalovace

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jaký způsob zapálení dýmky preferujete?

Zapalovač cigaretový
35
6%
Zapalovač cigaretový - turbo
5
1%
Zapalovač dýmkový
248
44%
Zapalovač dýmkový - turbo
35
6%
Zápalky bezpečnostní krátké
144
26%
Zápalky dýmkové Solo (6 cm)
76
14%
Zápalky Pipe&cigar (10 cm)
5
1%
Klacíkem, uhlíkem, sousedem či jakkoliv jinak
13
2%
 
Celkem hlasů : 561

Příspěvekod piter » 01 zář. 2004, 18:51

Wolfrick píše:Teda bylo docela těžký odpovědět v anketě. Nakonec jsem dal zápalky, protože dýmku vždy zažehnu zápalkou. Ale pak ji opětovně "rozžehám" dýmkovým zapalovačem.

Na dobrý tabák mi spotřebuju 1-3 sirky. O těch blbých radši pomlčim :? .

Osobně si myslím, že zapalovač je výborná věc, zvlášť pokud ten bl..j tabák furt zhasíná. A je jedno jakej je to zapalovač nebo sirka. Když člověk chce, tak ani sirkou si neožehně hlavičku. Na druhou stranu stmavlá hlavička patří ke koloritu "oblíbené" dýmky, ne? :)



Ja beru ztmavle hlavicky take jako znak oblibenosti a pouzivani, jako znehodnoceni urcite ne. U sirek navic nemam strach o horsi popaleni, naopak u zapalovacu ano. Kdyz jsem videl na srazu, jak si skoro kazdy zapaluju dymkovym zapalovacem tak snadno a rychle tak me to docela zaclo lakat, ale stale asi spis zustanu u sirek, ze zapalovacu mam takovy divny pocit.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 01 zář. 2004, 19:23

piter píše:Ja beru ztmavle hlavicky take jako znak oblibenosti a pouzivani, jako znehodnoceni urcite ne. U sirek navic nemam strach o horsi popaleni, naopak u zapalovacu ano. Kdyz jsem videl na srazu, jak si skoro kazdy zapaluju dymkovym zapalovacem tak snadno a rychle tak me to docela zaclo lakat, ale stale asi spis zustanu u sirek, ze zapalovacu mam takovy divny pocit.


No já to tak sice taky beru, ale vůbec se mi to nelíbí :( Poslední dobou některé ztmavlé hlavičky trochu čistím alkoholem, a ono se to obvykle z větší části pustí.
Jinak zapíku se neboj, je to dobrý kamarád:) Určitě ale na začátek nekupuj turbo, na seznámení je lepší dýmková klasika (= prostě jen vychýlený plamen)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 01 zář. 2004, 19:57

Fénix píše:
piter píše:Ja beru ztmavle hlavicky take jako znak oblibenosti a pouzivani, jako znehodnoceni urcite ne. U sirek navic nemam strach o horsi popaleni, naopak u zapalovacu ano. Kdyz jsem videl na srazu, jak si skoro kazdy zapaluju dymkovym zapalovacem tak snadno a rychle tak me to docela zaclo lakat, ale stale asi spis zustanu u sirek, ze zapalovacu mam takovy divny pocit.


No já to tak sice taky beru, ale vůbec se mi to nelíbí :( Poslední dobou některé ztmavlé hlavičky trochu čistím alkoholem, a ono se to obvykle z větší části pustí.
Jinak zapíku se neboj, je to dobrý kamarád:) Určitě ale na začátek nekupuj turbo, na seznámení je lepší dýmková klasika (= prostě jen vychýlený plamen)


uvidime, kdyz tak casem, zatim sem se sirkama plne spokojen
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dutch » 01 zář. 2004, 20:47

Ja jsem se sirkama taky spokojenej. Je to stylovejsi, nase zeme dela vyborne sirky :) vazne a taky kdyz ztratim krabicku sirek, tak to neni takova tragedie. Solo Susice rulezzz.
Uživatelský avatar
Dutch
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 črc. 2004, 08:45
Bydliště: Sádek

Příspěvekod Graveir » 01 zář. 2004, 21:11

Wolfrick píše:Teda bylo docela těžký odpovědět v anketě. Nakonec jsem dal zápalky, protože dýmku vždy zažehnu zápalkou. Ale pak ji opětovně "rozžehám" dýmkovým zapalovačem.

Na dobrý tabák mi spotřebuju 1-3 sirky. O těch blbých radši pomlčim :? .

Osobně si myslím, že zapalovač je výborná věc, zvlášť pokud ten bl..j tabák furt zhasíná. A je jedno jakej je to zapalovač nebo sirka. Když člověk chce, tak ani sirkou si neožehně hlavičku. Na druhou stranu stmavlá hlavička patří ke koloritu "oblíbené" dýmky, ne? :)


Nu me taky vadi ze nelze hlasovat jednou, ale vice polozkama...treba ja obcas pouziju sirku a jinak vetsinou turbo zapik...tak jsem dal turbo....
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Fénix » 01 zář. 2004, 23:01

Graveir píše:Nu me taky vadi ze nelze hlasovat jednou, ale vice polozkama...treba ja obcas pouziju sirku a jinak vetsinou turbo zapik...tak jsem dal turbo....

Třeba jednou tahle funkce bude. Když máme ale možnost se k našemu hlasování takhle vyjádřit, tak to až zas takový handicap není.

Já mám u dýmky pokud možno sirky pořád, protože mám zapík bez kontroly plynu, kterýžto má skvělou vlastnost docházet když je potřeba :)
Sirky v tomhle nezklamou. Ale z funkčního hlediska i kvůli pohodě preferuji zapalovač a si už navždy budu.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tomsoyer » 08 črc. 2005, 18:17

Tak po našem pidi srazu z graveirem se mi zalíbil ten jeho "turbík", protože sme seděli na terase a pofukoval větřík a sirkama se mi nedařilo zapálit :?
Tak sem se rozhodl, že si ho také koupím, ale už ho neměli tak sem si koupil klasický dýmkový Eurojet a sem radši, přeci jen se mi zdá šetrnější.
S tím turbem musí člověk víc dávat bacha.
Jinak doma v klidu používá i tak nadále sirky jsou přeci jen stylovější :smoke1:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod dick » 08 črc. 2005, 18:39

Doma používám většinou Solo 6cm a venku častěji dýmkový zapalovač ( bez turba).
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 08 črc. 2005, 20:51

Fénix píše:
Sirky v tomhle nezklamou. Ale z funkčního hlediska i kvůli pohodě preferuji zapalovač a si už navždy budu.


Sirka je fajn, ale nechce se jí do větru, a její další nevýhoda tkví v tom, že ve společnosti ji vypálenou jeden občas nemá kam odložit.:smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod meduard » 08 črc. 2005, 21:31

ja mám také vlny...odkedy sa mi turbo definitívne posral, tak som zapaloval zápalkami, ale v posledne dobe som si obžúbil fajkový piezo zapažovač najobyčajnejší za 20 korún, plniaci, ked zlyhá bez problémov si kúpim nový...a život je krásny...
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dick » 09 črc. 2005, 05:00

meduard píše:.... fajkový piezo zapažovač najobyčajnejší za 20 korún, plniaci, ked zlyhá bez problémov si kúpim nový...a život je krásny...

Fajkový zapalovač za 20Kč ? Máš fofo ?
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 09 črc. 2005, 09:54

Za 20 korun?? Mno ty levnější tak vypadaj, ale obvykle za ně chtěj něco kolem dvou stovek... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod dick » 09 črc. 2005, 10:11

Ba právě, proto mě zajímá to foto. Ta cena odpovídá tak cigaretovým.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 09 črc. 2005, 10:16

dick píše:Ba právě, proto mě zajímá to foto. Ta cena odpovídá tak cigaretovým.


S cigaretovým zapalovačem jde taky zapálit dýmka, ale když to člověk neumí, upálí si palec, v horším případě hrdlo dýmky :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dick » 09 črc. 2005, 10:18

Milos Cerman píše:S cigaretovým zapalovačem jde taky zapálit dýmka, ale když to člověk neumí, upálí si palec, v horším případě hrdlo dýmky :!:

No bať. Já nechci zapálit dýmku, ale tabák v ní :!: :wink: :lol:
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


cron