Pomoc při identifikaci dýmky II

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod LUBO » 07 zář. 2005, 14:03

aby som ovsem podoprel tu moju predchadzajucu domnienku, tu je par fajok, ktore mi nejak nejdu dokopy s produkciou BPK, lebo neviem, ci nieco take bpk robi, kedze produkciu tejto ceskej firmy nepoznam:
1- fajky z olivoveho dreva
http://www.estatepipes.de/shop/product_ ... ts_id/3134
http://www.estatepipes.de/shop/images/i ... illard.jpg
http://www.pfeifen-behrend.de/d_100039_ ... ve3724.htm
2- fajky s vlozkou z morskej peny
http://www.estatepipes.de/shop/images/i ... S%2001.jpg
3- fajka s modelovym oznacenim MOLINA
http://www.gravurmanufaktur.de/pfeifen/ ... offer.html
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

fajky Jean Claude

Příspěvekod LUBO » 12 zář. 2005, 12:24

tu je znenie listu, ktory mi poslal sef Denicotea-firmy pan Diez:

...betreffend der Pfeife Jean Claude, koennen wir Ihnen mitteilen, dass diese Pfeifen von der Firma Hauser, Augsburg, vertrieben werden. Der Hersteller duerfte die Firma Molina sein.

Wir hoffen Ihnen hiermit gedient zu haben und verbleiben

mit freundlichen Gruessen
Denicotea GmbH
Diez

pise tu, ze vyrobcom by mohla byt firma Molina a ze tuto znacku distribuuje firma Hauser z Augsburgu.
kedze Denicotea priamo s Molinou spolupracuje a ta pre nich vyraba ako jedna z troch firiem fajky pod obchodnym nazvom Aldo Morelli (Udo Mosche :wink: ), ktoru znacku vlastni Denicotea, tak asi maju informacie z prvej ruky.
nie som ovsem stale presvedceny, ze je to na 100% definitivna pravda.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Aldo Morelli

Příspěvekod Džetro » 06 říj. 2005, 23:11

Aldo Morelli je řada dýmek německého výrobce Denicotea,je v katalogu docela vysoko,mám tady sérii Fiamma,takže to má pravděpodobně více sérií,výrobce tady má několik řad a každá bude mít asi další své série.Výroba je podle katalogu(mám ho docela dost let,nejde zjistit rok tisku)dost obsáhlá,dýmky,filtry.cigaretové špičky.spony do kravat,pouzdra,popelníky atd.Džetro.
Uživatelský avatar
Džetro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1066
Věk: 58
Registrován: 05 říj. 2005, 17:12
Bydliště: Hlučín

Příspěvekod LUBO » 07 říj. 2005, 07:07

ALDO MORELLI je znackou, ktoru vlastni firma Denicotea, nie je jej vyrobcom. jej vyrobcami su striedavo tri firmy podla typu fajky:
Molina, dalej dielna pana Barontiniho a nakoniec Gigi. bolo to tu spominane v inej miestnosti Pomoc pri identifikacii dymky I. je to informacia priamo od sefa Denicotey pana Diez-a.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Radek » 07 říj. 2005, 16:47

Cau mam dymku znacky DR.Grabow, lepe receno dostal jsem ji od kamarada...ma s temito dymkami nekdo zkusenost ???Diky :smoke3:
Radek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 109
Věk: 41
Registrován: 11 zář. 2005, 16:26
Bydliště: Bystrice pod Hostynem a Zlin

Příspěvekod Fénix » 09 říj. 2005, 00:09

Radek píše:Cau mam dymku znacky DR.Grabow, lepe receno dostal jsem ji od kamarada...ma s temito dymkami nekdo zkusenost ???Diky :smoke3:


low end z USA, jestli se dobře pamatuji
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod LUBO » 10 říj. 2005, 09:56

fajky Dr.Grabow vyrabala firma Sparta Industries, najvacsia americka manufaktura na fajky, ktora davala okolo 1 milion fajok na trh rocne. tato firma bola ovsem prebrata firmou Lane Limited, ktora predava aj ine fajky, ako su Stanwell, Dunhill,atd. v Sparte vyraba okolo 300tis. fajok.
tu je jej stranka:
http://www.reynoldsamerican.com/who/lane_cover.asp
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod jcp » 02 lis. 2005, 12:43

Řekne please někomu něco tohle?
dole na troubeli po délce nápis PEHEM ale ty E jsou jasně velký řecký sigma (tj.znak pro suma) a to P taky vypadá spíš jako velký ró. Pod tím napříč normální drobnější latinkou FAIT MAIN a velký čísla 437. Tvarem prakticky poker, krásně mi stojí (ta dýmka) :oops: ale nemá tu část hlavičky pod troubelí, tj. dosedá na spodní rovnou plochu hlavičky + začátek troubele které jsou v rovině. Troubel i náústek výrazně ploše oválné. Podotýkám že je to 30 let starý kousek ale mám k ní dost osobní vztah. Fotku bohužel nemám . :cry:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod body007 » 03 lis. 2005, 07:33

jcp píše:Řekne please někomu něco tohle?
dole na troubeli po délce nápis PEHEM ale ty E jsou jasně velký řecký sigma (tj.znak pro suma) a to P taky vypadá spíš jako velký ró. Pod tím napříč normální drobnější latinkou FAIT MAIN a velký čísla 437. Tvarem prakticky poker, krásně mi stojí (ta dýmka) :oops: ale nemá tu část hlavičky pod troubelí, tj. dosedá na spodní rovnou plochu hlavičky + začátek troubele které jsou v rovině. Troubel i náústek výrazně ploše oválné. Podotýkám že je to 30 let starý kousek ale mám k ní dost osobní vztah. Fotku bohužel nemám . :cry:


ja by som to tipoval podla toho co som vypatral, ze by mohlo ist o francuzskeho vyrobcu Jean Masson zo Saint Claude...
Uživatelský avatar
body007
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 312
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2004, 07:48
Bydliště: Zilina

Příspěvekod jcp » 03 lis. 2005, 13:05

to body007:
moc dík za info a prosím jestlis to našel někde na netu, hoď mi link, mě když jsem zagoogloval JEAN MASSON PIPE pár linků vypadlo, ale nic čeho bych se mohl chytit. Jen jsem ještě zjistil že se tenhle tvar označuje jako Round poker
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Mathias Sandorf » 04 lis. 2005, 13:51

Mohl bych poprosit, dyby náhodou někdo věděl odkud vítr vane: Mám jednu starou dýmku po pradědečkovi - taková malá rovná půlhodinovka. Na krčku byl takovej zvláštní znak - něco jako tečka a od toho na každý strně směrem od tečky se zužující čárka a pod tim nápis BRUYER GARANTIE. Fotku taky bohužel nemám. Máte někdo po tuchu, esi vo něco go?
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Simon » 04 lis. 2005, 13:52

Mathias Sandorf píše:Mohl bych poprosit, dyby náhodou někdo věděl odkud vítr vane: Mám jednu starou dýmku po pradědečkovi - taková malá rovná půlhodinovka. Na krčku byl takovej zvláštní znak - něco jako tečka a od toho na každý strně směrem od tečky se zužující čárka a pod tim nápis BRUYER GARANTIE. Fotku taky bohužel nemám. Máte někdo po tuchu, esi vo něco go?

stara pre-BPK
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Mathias Sandorf » 04 lis. 2005, 13:58

Simon píše:
Mathias Sandorf píše:Mohl bych poprosit, dyby náhodou někdo věděl odkud vítr vane: Mám jednu starou dýmku po pradědečkovi - taková malá rovná půlhodinovka. Na krčku byl takovej zvláštní znak - něco jako tečka a od toho na každý strně směrem od tečky se zužující čárka a pod tim nápis BRUYER GARANTIE. Fotku taky bohužel nemám. Máte někdo po tuchu, esi vo něco go?

stara pre-BPK


Díky :wink:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod jcp » 10 lis. 2005, 10:05

Zaujala me v trafice jedna nonejmka - tvarem jako jedna oblíbená co jsem měl v mládí. Údajně se to jmenuje STUBBY - jako billiard ale náústek kratší a plochý. Dobře vrtaná (pokud umím posoudit). Označení ANGELO real briar, bez čísla. Ví o tom někdo něco ? Je to z BPK ? Dík .. :?:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod body007 » 10 lis. 2005, 10:16

jcp píše:Zaujala me v trafice jedna nonejmka - tvarem jako jedna oblíbená co jsem měl v mládí. Údajně se to jmenuje STUBBY - jako billiard ale náústek kratší a plochý. Dobře vrtaná (pokud umím posoudit). Označení ANGELO real briar, bez čísla. Ví o tom někdo něco ? Je to z BPK ? Dík .. :?:


skus tento odkaz

http://www.pfeifen-behrend.de/index.htm ... enzend.htm
Uživatelský avatar
body007
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 312
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2004, 07:48
Bydliště: Zilina

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


cron