Pomoc při identifikaci dýmky II

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Fénix » 27 srp. 2005, 23:49

ttygr píše:tak bych se rád na něco zeptal... asi nepujde o světového majstra, ale... dostal jsem dýmku a je signována jako jean paul (možná raul) a nikdo mi nebyl schopen říct, kdo ji robil... je to celkem pěkná bentka, takže... nevíte někdo kdo tak podepisuje? díky
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod LUBO » 29 srp. 2005, 07:56

zeby Jean Paul Berrod, prezident firmy Berrod-Regad, ktora robi fajky pre Butz-Choquin? je mozne, ze robia fajky aj pod takymto menom.
pozri sa sem:
http://www.smokeshopmag.com/1298/feature1.jpg
http://www.smokeshopmag.com/1298/feature.htm
Jean Paul aj so svojou firmou robi okolo 150.000 fajok rocne, z toho ide asi 90.000 pre firmu Butz-Choquin a 60.000 pod inym oznacenim. je mozne, ze Jean Paul je oznacenie niektorej skupiny z tych 60.tis fajok.
je to len moja domnienka, dobre by bolo odfotit v detaile to oznacenie a a aj fajku.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 06 zář. 2005, 09:43

Nevíte náhodou někdo, kdo vyrábí dýmky pod názven "Jean Claude"? Včera při procházení přes Vinohrady jsem jednu takovou viděl v trafice (přesně ta kategorie trafik se sortimentem tří dýmek a dvou MacBarenů :lol:)... docela by mne zajímalo jestli je to další ze značek BPK nebo něco jiného...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod mycroft » 06 zář. 2005, 09:47

bromden píše:Nevíte náhodou někdo, kdo vyrábí dýmky pod názven "Jean Claude"? Včera při procházení přes Vinohrady jsem jednu takovou viděl v trafice (přesně ta kategorie trafik se sortimentem tří dýmek a dvou MacBarenů :lol:)... docela by mne zajímalo jestli je to další ze značek BPK nebo něco jiného...

Jednu takovou mám a už dle tvaru a způsobu provedení si troufám tvrdit, že prosečka to není zcela jistě. Ale samotného by mě zajímalo, kdo ji vyrobil. Před lety jsem ji koupil ve Varech, její zvláštností je, že má zcela průhledný akrylový náústek. Na snímku pátá zleva.
image_id: 615
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod bromden » 06 zář. 2005, 09:54

No, ta co jsem viděl je dost divná, dřevo celkem pěkné a netmelené, náústek pasuje, ale tvar hlavičky ja jakoby "pokřivený"... nicméně vrtaná je dobře, vosk nebo matný lak a cena 350 :lol:
Taky se mi tvarově nezdála na BPK...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 06 zář. 2005, 11:17

mycroft píše:
bromden píše:Nevíte náhodou někdo, kdo vyrábí dýmky pod názven "Jean Claude"? Včera při procházení přes Vinohrady jsem jednu takovou viděl v trafice (přesně ta kategorie trafik se sortimentem tří dýmek a dvou MacBarenů :lol:)... docela by mne zajímalo jestli je to další ze značek BPK nebo něco jiného...

Jednu takovou mám a už dle tvaru a způsobu provedení si troufám tvrdit, že prosečka to není zcela jistě. Ale samotného by mě zajímalo, kdo ji vyrobil. Před lety jsem ji koupil ve Varech, její zvláštností je, že má zcela průhledný akrylový náústek. Na snímku pátá zleva.
image_id: 615


Krasna sbirka dymek Mycrofte.
To uz je pekne bohatstvi .
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod LUBO » 06 zář. 2005, 12:42

bromden píše:Nevite nahodou nekdo, kdo vyrabi dymky pod nazven "Jean Claude"? Vcera pri prochazeni pres Vinohrady jsem jednu takovou videl v trafice (presne ta kategorie trafik se sortimentem tri dymek a dvou MacBarenu :lol:)... docela by mne zajimalo jestli je to dalsi ze znacek BPK nebo neco jineho...

JEAN CLAUDE je len obchodne oznacenie velmi lacnych fajok, ktore sa daju kupit uz od 15 euro a vseobecne sa oznacuju ako tretotriedny tovar. musim sa doma pozriet, kto to robi, ale je to ten pripad, ked sa nejaka obchodna znacka vyraba u toho dodavatela, ktory je zrovna najlacnejsi. pokial nezabudnem, zajtra budem citovat zopar slov jedneho znalca na fajky a vyrobcov, ale teraz to nemam u seba. z komentarov o fajceni tychto fajok sa da vyrozumiet, ze jednak drevo ma podozrivu vahu a dalej ze pri zafajcovani ma fajciar mimoriadne silny pocit nejakej chemickej latky vo fajke a je nuteny vybrusit vnutro.
tieto fajky by som uz kvoli tej cene rozhodne nekupoval.
inac nejake ukazky sa daju vidiet napriklad tu:
http://www.estatepipes.de/shop/index.ph ... rers_id/44
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Simon » 06 zář. 2005, 13:45

LUBO píše:
bromden píše:Nevite nahodou nekdo, kdo vyrabi dymky pod nazven "Jean Claude"? Vcera pri prochazeni pres Vinohrady jsem jednu takovou videl v trafice (presne ta kategorie trafik se sortimentem tri dymek a dvou MacBarenu :lol:)... docela by mne zajimalo jestli je to dalsi ze znacek BPK nebo neco jineho...

JEAN CLAUDE je len obchodne oznacenie velmi lacnych fajok, ktore sa daju kupit uz od 15 euro a vseobecne sa oznacuju ako tretotriedny tovar. musim sa doma pozriet, kto to robi, ale je to ten pripad, ked sa nejaka obchodna znacka vyraba u toho dodavatela, ktory je zrovna najlacnejsi. pokial nezabudnem, zajtra budem citovat zopar slov jedneho znalca na fajky a vyrobcov, ale teraz to nemam u seba. z komentarov o fajceni tychto fajok sa da vyrozumiet, ze jednak drevo ma podozrivu vahu a dalej ze pri zafajcovani ma fajciar mimoriadne silny pocit nejakej chemickej latky vo fajke a je nuteny vybrusit vnutro.
tieto fajky by som uz kvoli tej cene rozhodne nekupoval.
inac nejake ukazky sa daju vidiet napriklad tu:
http://www.estatepipes.de/shop/index.ph ... rers_id/44


hadam na butz choquin, uz jen proto, ze jim staci jen vynechat raznici BC a Jean Claude je hotovo :lol: ... a pokud je to opravdu tak, tak vzhledem k cene a kvalite nejlevnejsich BC dymek je nakup one "BC bez BC" holy nerozum :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 06 zář. 2005, 14:20

Simon píše:hadam na butz choquin, uz jen proto, ze jim staci jen vynechat raznici BC a Jean Claude je hotovo :lol: ... a pokud je to opravdu tak, tak vzhledem k cene a kvalite nejlevnejsich BC dymek je nakup one "BC bez BC" holy nerozum :)


No, já nad ní uvažoval, vzhledem k ceně, jako o daru pro jednoho známého rád-by-začátečníka, leč odradil mne onen pokřivený kraj hlavičky...
Btw, kdyby vynechali BC, bylo by tam SaintClaude, esi se nepletu, a to tiskacím, zatímco raznice JeanClaude je docela pěkně vyvedený psací nápis...
Ale rozhodně lze souhlasit s tím že asi nebude o co stát... (ačkoli oproti standardu BPK v této cenové hladině to bylo pořád lepší...)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 06 zář. 2005, 14:31

bromden píše:
Simon píše:hadam na butz choquin, uz jen proto, ze jim staci jen vynechat raznici BC a Jean Claude je hotovo :lol: ... a pokud je to opravdu tak, tak vzhledem k cene a kvalite nejlevnejsich BC dymek je nakup one "BC bez BC" holy nerozum :)


No, já nad ní uvažoval, vzhledem k ceně, jako o daru pro jednoho známého rád-by-začátečníka, leč odradil mne onen pokřivený kraj hlavičky...
Btw, kdyby vynechali BC, bylo by tam SaintClaude, esi se nepletu, a to tiskacím, zatímco raznice JeanClaude je docela pěkně vyvedený psací nápis...
Ale rozhodně lze souhlasit s tím že asi nebude o co stát... (ačkoli oproti standardu BPK v této cenové hladině to bylo pořád lepší...)


mas recht, saint claude ... mea culpa :)
ty dymky sem nevidel, ale pokud sou nad bpk tak se snad obcas neco i vybrat da :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 06 zář. 2005, 14:43

Simon píše:ty dymky sem nevidel, ale pokud sou nad bpk tak se snad obcas neco i vybrat da :)

Měl jsem na mysli "nad standardem BPK v cenové hladine 300-500Kč"...
(Popravdě moje BPK za tři kila je kvalitou kresby naprosto někde jinde, neboť z BPK se vzhledem k množství na trhu dá vybrat asi líp...)
...pokud byla tahle dýmka ukázkou standartní produkce JeanClaude za 350, nebál bych se říct, že je na tom líp než standartní produkce BPK za 350(obvykle na 90% šmejd)... ale to je tak všechno, viděl jsem jeden kus a to je dost málo na jakýkoli závěr.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod LUBO » 07 zář. 2005, 08:49

tak som sice nic o vyrobcovi znacky Jean Claude a o jej majitelovi nenasiel, ale takmer s istotou by som to umiestnil k talianskemu jazeru Varese do firmy Molina, ktora robi aj ine obchodne znacky pre fajkarske firmy, ako je napriklad Aldo Morelli, co je obchodna znacka tovaru firmy Denicotea. teraz nemam cas, ale neskor o tomto nieco napisem podrobnejsie a aj co ma k tejto dedukcii viedlo. Molina ma aj vlastne fajky, ale zameriava sa hlavne na vyrobu fajok nizkej a strednej kategorie. pod obchodnou znackou Jean Claude sa predavaju aj zapalovace, je to s istotou len obchodna znacka. asi by som majitela tejto znacky umiestnil do Nemecka.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod rour » 07 zář. 2005, 10:51

JeanClaude je čistokrevná BPK, vím to proto, že jsem si jednu v jejich skladu asi před rokem vlastnoručně vybral :D :D
Možná, že si nechává majitel značky JeanClaude dělat dýmky i jinde, ale na našem trhu bych vsadil na BPK...
Mimochodem, je to billiardka se slušnou kresbou a po upravení a vybroušení náústku by už teď nikdo její původní cenu neuhádl :P :P :P
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod LUBO » 07 zář. 2005, 11:01

a vies, ze som v podvedomi stale myslel na BPK? zdalo sa mi, ze som to niekde cital o BPK, ale som si nebol isty a tie podklady som nenasiel. dokonca som teraz sem zavital, ze este dopisem moju domnienku, ze to moze byt aj BPK a pozeram, ze si ma predbehol. fakt to hovorim vazne, ten cervik pochybnosti vo mne stale vrtal. vobec sa nebranim tomu argumentu a pokial mas tu informaciu, tak to tak bude. ibaze som nasiel viacero clankov nemeckych konzumentov o tejto fajke. stale je ovsem otazne, ci BPK vlastni tuto znacku, alebo ju len pomaha vyrabat ako niektora z viacerych firiem. existuje totiz Jean Claude s nazvom Molina a neviem, ci by taky nazov dala BPK svojmu modelu. dalej su Jean Claude zapalovace a tie asi BPK nerobi a ani ich nedistribuuje. takze pravdu stale mozeme mat obaja.
na moju obhajobu by som len uviedol, ze som sa nikdy nezaujimal o velmi lacne znacky, casto pomalovane farbami, aby nebolo vidiet to mnozstvo gitu, ktory sa za nimi skryva. a kedze mam BPK aj doma,tak mozem potvrdit, ze jedine u tejto fajky sa mi stalo, ze pri prehriati mi zostal lak na prstoch. a to je teda velky humus.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod rour » 07 zář. 2005, 11:18

V zásadě souhlasím, že BPK je opravdu dno, ale když se dá vybírat, vybrat se dá. Ale chce to dost času a mít z čeho vybírat. Nejlépe ze zbytků "exportních zakázek", které v BPK občas zůstanou...
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků