Pomoc při identifikaci dýmky II

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod jcp » 10 lis. 2005, 10:25

body díky, máš to u mě (panáka na budoucím srazu) - to je přesně vona :D Koukám, že až budu chtít příště poradit, nebudu s tím prudit na threadu ale rovnou Ti pošlu majl .. DÍÍK
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 10 lis. 2005, 10:33

Jinak kdyby mi někdo potvrdil o mém "GORDON t(?)op star" jestli je to opravdu BPK nebo něco jiného tak bych byl vděčný.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod body007 » 10 lis. 2005, 11:30

jcp píše:body díky, máš to u mě (panáka na budoucím srazu) - to je přesně vona :D Koukám, že až budu chtít příště poradit, nebudu s tím prudit na threadu ale rovnou Ti pošlu majl .. DÍÍK



odbornik pres identifikace je tu Lubo :lol: ale niekedy sa aj mne zadari :lol:
Uživatelský avatar
body007
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 312
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2004, 07:48
Bydliště: Zilina

Příspěvekod LUBO » 10 lis. 2005, 11:42

no odbornik nie som, len obcas mam nejake informacie. je fakt, ze o low-end produktoch toho vela neviem, ale na odkaze, co si dal, je len jeden z mnohych predajcov, ktory ich ponuka. myslim, ze tam nie je nic o vyrobcovi. aspon tam nic nevidim, len konkretne fajky, ktore su aj na mnohych inych strankach.
znacka Angelo je typicka vyroba, ktora sa predava pod vymyslenym menom, ako je napr. Jean Claude, Aldo Morelli, cize v tomto pripade Angelo a pritom to nema s Francuzskom, alebo s Talianskom nic spolocne. a uz vonkoncom nic s nejakym konkretnym menom.
konkretne znacka Angelo je aj na cisticoch fajok, humidoroch, atd. cize je to vymyslena znacka, ktoru pravdepodobne podla mna vyraba firma Molina, ci Gigi, alebo ina, pre konkretneho vlastnika znacky. zavisle je to len od toho, kto ten ktory model vyrobi zrovna najlacnejsie. vid horne prispevky o Aldo Morelli a vyjadrenie sefa Diez-a, ktory potvrdil moju domnienku.
su stranky, kde sa fajky Angelo prezentuju ako znackova vyroba taliana menom Angelo, ale to je len neznalost a vedome zavadzanie zakaznika. to je moj nazor.
je darmo, su vselijake nazvy od vymyslu sveta, ale pokial je cenova relacia napriklad 15 euro, tak ide o spracovanie odpadu napriklad z tazkej a inac neupotrebitelnej casti stredu briaroveho korena, ktora okrem vysokej hustoty pletiva musi byt aj nalezite osetrena gitom, kedze ma vela prasklin, atd.
ti, ktori sa zucastnili prednasky Barbiho, presne vedia, o com teraz hovorim a nazorne vidia, ako ta prednaska dokazala niektore veci uplne jasne vysvetlit.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Honzk » 14 lis. 2005, 15:48

Fénix píše:Jinak kdyby mi někdo potvrdil o mém "GORDON t(?)op star" jestli je to opravdu BPK nebo něco jiného tak bych byl vděčný.


Tak sem si dnes udělal podobnou radost. Jedinej rozdíl je ve tvaru - já mám číslo 201 a je to 1/4 bent. Jinak je to GORDON TOP STAR, č. zboží s tím asi nesouvisí, ale název zboží je uveden na lístku takto : PROSEČ 69-024.
Takže luxusnější BPK (top je top), podle mě vyšší třída než ty nonameky.

Je parádní, zcela bez kazu, moc pěkná kresba, stála 499,- též moje nejlevnější.... :smoke5:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod country » 26 lis. 2005, 16:54

Mám dýmečku - klasického buldočka, sice je to levná lakovaná sériovka, kupovaná tak před 5 lety, ale mám ji rád. Fotku jsem už z alba bohužel vyhodil. Zajímalo by mě, co je to za provenienci, razítko v bruyéru je mizerné. Mělo by to být 6 písmen, poslední 2 jsou ON. ....ON . Může to být taky GORDON (viz.předchozí příspěvek)? Ví někdo, co to může být? A kde se to mohlo dělat?
Uživatelský avatar
country
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 735
Věk: 57
Registrován: 16 kvě. 2005, 19:53
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvekod Mack » 01 pro. 2005, 11:34

dostal jsem dýmečku s vyraženým nápisem
REAL BRIAR
CELEBRA
FOREIGN MADE

Domnívám se, že je to starší výrobek BPK, nebo je to jiná výroba?
Dík.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Alferi » 02 pro. 2005, 12:02

Asi je to trochu off topic, ale jenom trochu. Byl jsem na krovu jednoho kostela a našel tam válející se zachovalou cigaretu. Měla filtr, ale soudobě nevypadá. Nenajde se nějaký pamětník?
image_id: 1121
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

dýmečka

Příspěvekod Džetro » 02 pro. 2005, 12:36

mack píše:dostal jsem dýmečku s vyraženým nápisem
REAL BRIAR
CELEBRA
FOREIGN MADE

Domnívám se, že je to starší výrobek BPK, nebo je to jiná výroba?
Dík.
Obrázek

Je to starší výrobek z Proseče(BPK) mám po otci dýmku se stejným nápisem real briar foreign made jen se jmenuje Old bond a je hodně malá :puffy: jinak je docela podobná té tvojí,ta po otci je z konce 60tých let :pipe2:
Uživatelský avatar
Džetro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1066
Věk: 58
Registrován: 05 říj. 2005, 17:12
Bydliště: Hlučín

Příspěvekod messin » 02 pro. 2005, 12:57

Alferi píše:Asi je to trochu off topic, ale jenom trochu. Byl jsem na krovu jednoho kostela a našel tam válející se zachovalou cigaretu. Měla filtr, ale soudobě nevypadá. Nenajde se nějaký pamětník?
image_id: 1121
vypadá to na "v panice zahozené retko Jana Tleskače " :D
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod mirek » 02 pro. 2005, 13:05

Alferi píše:Asi je to trochu off topic, ale jenom trochu. Byl jsem na krovu jednoho kostela a našel tam válející se zachovalou cigaretu. Měla filtr, ale soudobě nevypadá. Nenajde se nějaký pamětník?
image_id: 1121

Pokud by ten nápis na ní mohl být "Marica", tak to byla značka levných cigaret, které se prodávaly někdy do 70. let (možná jsou to ty, co jsme kouřili na základce a pak nám bylo blbě :lol: )
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 02 pro. 2005, 13:10

Alferi píše:Asi je to trochu off topic, ale jenom trochu. Byl jsem na krovu jednoho kostela a našel tam válející se zachovalou cigaretu. Měla filtr, ale soudobě nevypadá. Nenajde se nějaký pamětník?
image_id: 1121


to vypadá jako balená cigareta s filtrem Gizeh...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Alfik » 02 pro. 2005, 14:50

messin píše:vypadá to na "v panice zahozené retko Jana Tleskače " :D


:lol: :lol: :lol: Podobná asociace mně taky napadla :D
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod HOOK » 30 bře. 2006, 12:14

Vraťme se zpět k tématu. Potřebuji poci s identifikací výrobce soudobé dýmky. Má nápis CROWN 200 a HANDMADE IN DENNMARK.

Nevíte od koho by to mohlo být?

Díky HOOK
Uživatelský avatar
HOOK
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 srp. 2004, 22:45
Bydliště: Zlin

Příspěvekod HOOK » 30 bře. 2006, 12:25

Tak už jsem to našel. Je to Poul Winslow
( http://www.winslow-pipes.com/ )

HOOK
Uživatelský avatar
HOOK
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 srp. 2004, 22:45
Bydliště: Zlin

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků