Pomoc při identifikaci dýmky II

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod LUBO » 30 bře. 2006, 12:29

lacna vedla-znacka od Winslow-a (okolo 60 euro)
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod HOOK » 30 bře. 2006, 12:55

Je to tak Lubo. V podstatě jde ale o snahu udržet se a získat prodejnost. Dělá to hodně pipemakerů. Vedle své slovutné značky prodávají i série pod jiným názvem, jak Elang, tak Former a jak je vidět, také i Winslow... Na druhé straně, držel jsem ji v ruce a byla naprosto bez chyby. Vyfotím ji a dám ji sem, jen nevím, jak se sem fotky dávají :cry: .

HOOK
Uživatelský avatar
HOOK
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 srp. 2004, 22:45
Bydliště: Zlin

Příspěvekod LUBO » 30 bře. 2006, 13:49

ano, je to tak, aj Viprati dava kde komu robit a aj ini a Winslow ma tusim troch v dielni, ale mozno to uz je dnes inak. obrazok daj bud do vseobecnej galerie - fotoalbumu, vtedy je pristupny vsetkym, alebo do tvojho albumu, potom je pristupny len registrovanym. ked ho tam importujes, tak ho zvacsi, natukni tretim tlacitkom, objavi sa ti okno, natukni vlastnosti a tam vyznac adresu obrazku a daj si to do medzipamate kombinaciou ctrl+V.
potom uz to das ako link v diskusii.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Fénix » 23 kvě. 2006, 19:23

RobertH píše:Dobrý den. Předem chci říci, že jsem celkem začátečník. Nedávno jsem si koupil svou druhou dýmku. Zvolil jsem PETERSON. Zvláštní je, že se mi ji posléze nepodařilo na petersonových stránkách identifikovat. Je černě lakovaná s malým kroužkem, na jedné straně vyryto KILLARNEY, na druhé 87. Tvarem odpovídá vzoru 87. Co jsem to vlastně koupil ?


To je Killarney Ebony, taky jednu mám. Tuším, že se přestaly vyrábět :?:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod RobertH » 23 kvě. 2006, 19:33

Děkuji Fénixi. To by mohlo být ono. Zřejmě tam ležela dlouho. Ale vzhledem i cenou necelých 1700,- se mi moc líbila. Jen škoda, že má tenčí stěny a dost se zahřívá.
RobertH
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 kvě. 2006, 01:06

Příspěvekod piter » 07 čer. 2006, 01:23

martin píše:Zdedil jsem dymku (asi 25 let starou, nikdy nekourenou). Ac nekurak, po nejakem case jsem se zacal o problematiku dymek zajimat, prostudoval dymka.net a zjistil jsem, ze bud se mi do ruky dostala atypicka dymka, nebo neumim hledat. :-) Popsal bych ji jako straight s mirne se rozsirujici hlavickou, ale kanalek ma vrtany kolmo shora dolu a hlavicka je nasroubovana na pulkulate objimce. Nikde jsem takovy tvar nenasel (ale mozna jsem spatne hledal).
Ma takova dymka sva "specifika"? Jak se vlastne spravne oznacuje? Ma nejake plusy nebo minusy? Musim na neco davat zvlastni pozor?
Omlouvam se pokud jsou moje dotazy dotazy neznalce, ale o dymkach toho zatim vim jen velmi malo...
-martin
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod piter » 07 čer. 2006, 01:24

to bude asi Falcon . . . takovy trochu exot :)

podrobnosti necham na jinych, kteri s timto typem dymky maji zkusenosti
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Falcon

Příspěvekod Tuda » 07 čer. 2006, 06:34

Uživatelský avatar
Tuda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 44
Registrován: 07 pro. 2004, 19:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mack » 07 čer. 2006, 09:46

piter píše:
martin píše: Zdedil jsem dymku .... ) Popsal bych ji jako straight s mirne se rozsirujici hlavickou, ale kanalek ma vrtany kolmo shora dolu a hlavicka je nasroubovana na pulkulate objimce. Nikde jsem takovy tvar nenasel (ale mozna jsem spatne hledal).....
-martin


Za mého mládí v Proseči vyráběli toto :
image_id: 1747
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod martin » 07 čer. 2006, 21:37

Mack píše:
Za mého mládí v Proseči vyráběli toto :
image_id: 1747


...Temer zcela jiste je to ona.
Dekuji za odpovedi,
-martin
martin
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 čer. 2006, 00:45

Příspěvekod Tuda » 30 čer. 2006, 11:08

Koupil jsem na blešáku značně zničenou dýmku a na ní je: WESTMINSTER foreign made. Nevíte jestli jde o výrobce nebo jen nějakou řadu nějakého výrobce? Snažil jsem se googlovat, ale nic jsem nenašel.
Uživatelský avatar
Tuda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 44
Registrován: 07 pro. 2004, 19:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jack.Grave » 05 črc. 2006, 18:05

Zakoupil jsem Noname dymku je signovana PER v neznatelnem obdelnicku,je to chladicovka. Dle chladice usuzuji na BPK, ale nejsem si timto zcela jist, zajimave je ze neni temer kytovana. Zilkovani asi tak na urovni Parker of London,jedinou vadou je prasacke namoreni( vykoupaliji v moridle). Dekuji.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 28 srp. 2006, 21:05

SpikeHARDcore píše:Zdravím od otce jsem obdržel bohužel velice poničenou jakou si "šedivou" dýmku je opravdu stará našla se před 30 lety jako vykopávka, tak jestly někdo víte znáte původ protože jsem se ještě s takovýmto druhem nesetkal ?Předem děkuji :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na to se zeptej spíš někoho v muzeu přes archeologii. Podle vzhledu těžko soudit, nebyla by lepší fotka?
A je to vůbec dýmka? Je vevnitř nějaká stopa po očouzení?
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Milos Cerman » 28 srp. 2006, 21:15

Nejsem odborník na archeologii, ale ještě když jsem ještě prodával, tak do krámu nám přišla dodávka hodně podobnejch šlukovek. Podle dodavatele byly vyráběny jako kopie starejch keltskejch dýmek. Keltové prokazatelně kouřili, ale né tabák, používali prej nějaký sušený houby houby.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod gotreg » 14 zář. 2006, 12:54

přátelé mám dotazu.
Zakoupil jsem v zahraničí dýmku, je to briarovka - bulldog.
Označení je Key Club, na náústku má znak (překvapivě) klíče, zespodu je vyraženo "France".

Propátral jsem celý boží internet, narazil na přehršel barů, ale o této značce ani slovo.
nemáte ánung prosím?
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


cron