Pomoc při identifikaci dýmky II

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod Kili » 06 dub. 2015, 16:59

Vite neco vic o znacce Drexler's? Zkousel jsem hledat a na nic moc jsem nenarazil.
Uživatelský avatar
Kili
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 289
Věk: 32
Registrován: 31 říj. 2014, 18:48
Bydliště: Praha 6

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod Sobpeta » 06 dub. 2015, 18:17

Něco málo tady.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod Kili » 07 dub. 2015, 16:10

Díky.
Uživatelský avatar
Kili
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 289
Věk: 32
Registrován: 31 říj. 2014, 18:48
Bydliště: Praha 6

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod jirka64 » 15 dub. 2015, 07:25

Zdravím,jsem zde čerstvý a vznesl jsem dotaz nedopatřením do nevhodného vlákna,proto ho píši zde.Co je to za dýmku?.má na troubeli vyraženo OTC v malém oválku.Děkuji,začátečník.
Uživatelský avatar
jirka64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 59
Registrován: 14 dub. 2015, 21:12
Bydliště: Rozdalowicz

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod jirka64 » 18 dub. 2015, 21:39

Dobrou noc,dnes jsem našel na půdě dýmku s hlavou Napoleona,nádherně provedenou bentku,na troubeli má v kosočtverci vyraženo LLP a ještě blíže k náustku z leštěné rohoviny má vyraženo bruyere veritable.Zřejmě je ještě po dědovi či dokonce po pradědovi.Co je to zač?,vypadá honosně,je skoro nedýmaná v perfektním stavu.jenom jsem ji vyčistil ,natřel trochou kaméliového olejíčku a přeleštil.Je jako nová.Mám z ní obrovskou radost.Nejdou mi poslat fotky,neboť jsem počítačový analfabet,bylo by asi více jasno.Odpovězte prosím někdo pokud víte výrobce.Děkuji Jirka Lekeš.
Uživatelský avatar
jirka64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 59
Registrován: 14 dub. 2015, 21:12
Bydliště: Rozdalowicz

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod jcp » 19 dub. 2015, 06:55

Z tohohle popisu by ti mohla poradit leda tak věštírna delftská, nebo spíš slepej mládenec (tomu byly obrázky k prdu). Ač analfabet, pokus se sem ty obrázky dostat. Tenhle návod jak to udělat
viewtopic.php?f=4&t=3534
je určenej právě pro počítačový analfabety a pár lidem už tu pomohl :smile: .. nebo ty svoje fotky umísti kdekoli na webu - rajče, google+, dropbox atd a hoď sem na ně odkaz. Co se týče prvního dotazu, tak pipehil - nejlepší přehled o značení výrobců dýmek co znám
http://www.pipephil.eu/logos/en/lettres ... ettre.html
tu značku nezná :think:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod jirka64 » 19 dub. 2015, 15:26

Tak už mám fotky
image_id: 20634 image_id: 20635 image_id: 20636 image_id: 20637 image_id: 20638
Uživatelský avatar
jirka64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 59
Registrován: 14 dub. 2015, 21:12
Bydliště: Rozdalowicz

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod jcp » 19 dub. 2015, 18:52

dva nebo tři velice podobný kousky se nedávno objevily na aukru, ale bohužel jejich značení mi už vypadlo z paměti :oops: .. je to mooc hezká věcička, zřejmě letitá a myslím, že to nebude česká práce .. aspoň já osobně nevím o tuzemským pipemakerovi který by (byť i v minulosti) něco podobného dělal. Což ovšem neznamená, že nikdo takovej neexistuje/val. Třeba tu někdo bude vědět víc.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod klasik51 » 29 dub. 2015, 19:39

:ok: ta hlava je krásná, dost propracovaná.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod Gimli » 29 dub. 2015, 20:48

Bude to nějaká francouzská práce, myslím že o takových dýmkách bylo něco psáno v časopise Cigar and coctail. Zkusím to číslo najít.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod jirka64 » 01 kvě. 2015, 13:57

Tak jsem na netu narazil na stránku nějakého muzea dýmek v Holandsku,tam mají dva kousky s Napoleonem.Píšou,že pochází ze St Claude a rok uvádějí asi 1900-1930.Takže bude po dědovi.Ta firma LLP patří teď zřejmě Butz-Choquinovi.Je to opravdu krásná práce a krásně voní.Je málo bafaná,nepropálená,kanálek kde má bejt,děda si ji asi hejčkal.Vzhledem k tomu,že byl lékařem na malém městě,asi ji dostal darem od nějakého pacienta.Akorát si nepamatuji,že bych ho s ní jako kluk viděl,no ale měl jsem tenkrát asi jiné starosti :D .A nebo patřila úplně někomu jinému,ale to už těžko zjistím.
Uživatelský avatar
jirka64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 59
Registrován: 14 dub. 2015, 21:12
Bydliště: Rozdalowicz

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod opavak » 05 kvě. 2015, 21:52

Zdravím ctěné členy tohoto fóra a prosím o určení dýmky která pochází z pozůstalosti po zesnulém tchánovi.
Na boku dýmky je nápis CAPTAIN ?RIAR EXTRA...
opavak
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 57
Registrován: 05 kvě. 2015, 21:33
Bydliště: Opava, Praha

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod Daithí » 09 čer. 2015, 20:39

Dobrý den,
potřebuji prosím pomoc-mám po dědovi 4 ks dýmek a u 1 jsem dohledal původ (Falcon)-u ostatních celkem jako 'amatér' tápu.Ani nevím a asi nepoznám zda jsou v pořádku a nebo na vyhození.Děkuji za pomoc.

Svoboda

1)
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

2) Tady je nápis 'BARLING' a 'E.B W.B'
ObrázekObrázekObrázekObrázek

3) Jsou zde malé a celkem nečitelné písmenka
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

4) Falcon
ObrázekObrázekObrázek

Nevím,ale č.2 a č.3 jsou asi hodně kouřené a zničené-pokud bude nějaký zájemce o některou z těchto 4 dýmek-klidně stačí napsat a myslím,že se dohodneme...pro mě jako nekuřáka nemají žádnou cenu a manželka už je jednou málem vyhodila s řevem z 9.patra :-)

Svoboda
Daithí
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 kvě. 2015, 11:44

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod Rog » 10 čer. 2015, 07:24

Tie tri sú krásne penovky. Všetky si podľa mňa zaslúžia si šetrnú opateru a zaradiť k rodinným relikviám.
Neviem, koľko máš pamiatok po dedovi, ale toto sú predmety úzko spojené s jeho osobou a ďalšie generácie Tvojej rodiny si zaslúžia, aby boli spolu s pamiatkou na predka, ktorého nestretnú uchovávané.
Takto to vidím ja, ale možno to máme každý inak. :wink:

Inak o firme Barling:
http://pipedia.org/wiki/Barling
A to je info aj o africkom "meršáne" z kterého je asi urobená:
http://www.smokingpipes.com/pipes/new/barling/history.cfm
a nejaké obrázky:
https://www.google.cz/search?q=barling+meerschaum&biw=1143&bih=539&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCOm-9Ky_hMYCFaSn2wodyioAQQ
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Pomoc při identifikaci dýmky II

Příspěvekod Bob76 » 10 čer. 2015, 07:51

Daithí píše:Dobrý den,
potřebuji prosím pomoc-mám po dědovi 4 ks dýmek a u 1 jsem dohledal původ (Falcon)-u ostatních celkem jako 'amatér' tápu.Ani nevím a asi nepoznám zda jsou v pořádku a nebo na vyhození.Děkuji za pomoc.



Nevím,ale č.2 a č.3 jsou asi hodně kouřené a zničené-pokud bude nějaký zájemce o některou z těchto 4 dýmek-klidně stačí napsat a myslím,že se dohodneme...pro mě jako nekuřáka nemají žádnou cenu a manželka už je jednou málem vyhodila s řevem z 9.patra :-)

Svoboda

Nechal bych si je,jsou to dýmky s příběhem a vypadají ve slušném stavu.To co se zdá Tobě zničené,se dá v pohodě zrenovovat,přebrousit,vyleštit.Jednou by Tě mohlo mrzet,že ses jich za mrzký peníz zbavil.Zde máš nějaké příklady renovace od místního člena Dejmal http://rxpipes.blogspot.cz/search/label ... d%C3%BDmky
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků