V čom a koľko fajočiek nosíte denne so sebou?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

V čom a koľko fajočiek nosíte denne so sebou?

Příspěvekod harel » 16 říj. 2005, 11:35

Riešim môj dlhoročný problém s fajkami a tabakmi a ostatným náčiním. Denne nosím so sebou 4 - 5 fajočiek v koženom púzdre v taške. Niekedy sa ich ani nedotknem lebo mám fajky aj doma aj v ateliéri a pár aj na chalupe. No nosím ich tak povediac pre istotu :shock: Okrem toho ,keď sa idem prevetrať na Harykovi tak tam mám ďažšie púzdro. Proste katastrófa. Rozhodol som sa kúpiť si púzdro na dve fajky a riskovať, že budem fajčiť občas jednu aj dva krát denne, keď sa mi nepodarí dostať k jednému s hlavných fajkových stanov. Proste ma otravuje nosiť vežkú tašku len preto, že mám v nej ďažšiu s fajkami. Ako to riešite Vy priatelia?[/b]
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Milos Cerman » 16 říj. 2005, 11:52

Já ssebou nosím maximálně dvě dýmky.
Protože i mě hrozí, že to občas nestačí, pro takové případy přibaluji doutník.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dick » 16 říj. 2005, 11:55

Ona stačí třeba i jedna s Meerschaum vložkou.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod harel » 16 říj. 2005, 12:08

Milos Cerman píše:Já ssebou nosím maximálně dvě dýmky.
Protože i mě hrozí, že to občas nestačí, pro takové případy přibaluji doutník.

... to som tiež vožakedy skúšal, no cigary v celofáne mi nechutia a tie lepšie, to by som musel vláčiť celý humidor :lol:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod harel » 16 říj. 2005, 12:10

dick píše:Ona stačí třeba i jedna s Meerschaum vložkou.

žeby som sa na moju zbierku vykašžal a kúpil si jednu meerschauku? Ale na haryka je to dobrý nápad človeče !!! :idea:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Alferi » 16 říj. 2005, 12:27

Faja s meerschaum vložkou je pro tyhle prostorové trable podle mě naprosto dokonalé řešení. Pokud si hodláš brát pouzdro se dvěma dýmkami, tak vezmi jedno "dřevo" a jeden "šutr". Z jedné si pošmákneš na tabáku, na který je briarka zvyklá a z meerschaumky cokoliv dalšího kolikrát chceš. Jednu pěnovku (resp. s meers. vložkou) jsem si koupil a jsem naprosto spokojen. Dokonce mě příjemně překvapila. Když jde člověk na sraz, kde bude ostatní bližní obírat o vzorky :twisted: , není nic lepšího.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Nevill » 16 říj. 2005, 14:15

Obvykle nosím s sebou pouzdro se třemi dýmkami, občas mám ještě nějakou další ve váčku...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod mirek » 16 říj. 2005, 15:07

harel píše:
dick píše:Ona stačí třeba i jedna s Meerschaum vložkou.

žeby som sa na moju zbierku vykašžal a kúpil si jednu meerschauku? Ale na haryka je to dobrý nápad človeče !!! :idea:

Netřeba nosit denně (tak stála otázka) celou sbírku, od té doby, co mám vložkovanou Savinellku, to mám taky jednodušší.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 16 říj. 2005, 15:12

Mě vložkovka moc nepomohla. Mám totiž 3 velmi oblíbené dýmky a když už někam vyrážím, musí většinou se mnou. Někdy jich táhnu i 6. Potom na ně používám ledvinu. Přijde mi to nejskladnější a nikde to nazavazí. Tabáky si na cestu odsypávám do škatulek od filmů nebo pro větší potřebu do futrálků od vitamínů.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod harel » 16 říj. 2005, 15:13

mirek píše:
harel píše:
dick píše:Ona stačí třeba i jedna s Meerschaum vložkou.

žeby som sa na moju zbierku vykašžal a kúpil si jednu meerschauku? Ale na haryka je to dobrý nápad človeče !!! :idea:

Netřeba nosit denně (tak stála otázka) celou sbírku, od té doby, co mám vložkovanou Savinellku, to mám taky jednodušší.

....tu o to nejde. Proste ked mas trebars nejakych x desiatok fajociek, tak si predsa nekupim jednu meerschauku a nebudem ju nosit len preto, ze sa da fajcit viac krat denne. Tuto temu som otvoril len preto, ze sa zamyslam nad tym ako si zjednodusit zivot a pouzivat svoje fajky a popritom nenosit kvoli nim tasku na pleci. V minulosti som to riesil taskou, kt. som si dal usit na zakazku, kt. okrem priehradok na ine veci obsahovala aj cast na 3 fajky. Myslim, ze sa k tomu vratim. Bolo to asi najelegantnejsie riesenie.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Šimi » 16 říj. 2005, 15:17

harel píše:.......... V minulosti som to riesil taskou, kt. som si dal usit na zakazku, kt. okrem priehradok na ine veci obsahovala aj cast na 3 fajky. Myslim, ze sa k tomu vratim. Bolo to asi najelegantnejsie riesenie.



To mě taky láká. Jak a v čem taháš tabáčky?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod harel » 16 říj. 2005, 15:23

Šimi píše:
harel píše:.......... V minulosti som to riesil taskou, kt. som si dal usit na zakazku, kt. okrem priehradok na ine veci obsahovala aj cast na 3 fajky. Myslim, ze sa k tomu vratim. Bolo to asi najelegantnejsie riesenie.



To mě taky láká. Jak a v čem taháš tabáčky?

90% tabakov fajcim flakes.
Mam rad ked su tabaky v original krabickach. No ked musim tak mam vyhradene flakes krabicky do kt. presypem normalny tabak, ale to len vo vynimocnych pripadoch. Myslim, ze flake krabicky su lepsie ako skatulky od filmov a vitaminov, nie? 8)
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Šimi » 16 říj. 2005, 15:42

To jistě. Flake tabáky taky nosím tak. Trochu mě lákalo pořídit si tu MB sadu tabáků v těch 25g krabičkách.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod krakonoš » 16 říj. 2005, 15:48

Na druhou stranu, ty krabičky od filmů vůbec nejsou špatnej nápad.

A k těm dýmkám, zatim mám jenom dvě, a dlouho jich víc mít nebudu, takže tenhle problém zatim neřešim...
Uživatelský avatar
krakonoš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 27 črc. 2005, 08:40
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvekod harel » 16 říj. 2005, 16:02

krakonoš píše:Na druhou stranu, ty krabičky od filmů vůbec nejsou špatnej nápad.

A k těm dýmkám, zatim mám jenom dvě, a dlouho jich víc mít nebudu, takže tenhle problém zatim neřešim...

...krabicky od filmov su urcene na filmy 8) a poniektorí v nich nosia travu lebo nie je inac balena :wink: . Mne sa osobne tabakove krabicky velmi pacia tak ked uz je najhorsie tak ako som pisal, presypem do flaku.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků