Nase stare kousky aneb pohrebiste nasich milacku

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Krhút » 19 úno. 2006, 07:48

Tak už jsem tady také. Po mnoha letech mě opustilo BPKáčko (vlastní úprava povrchu) oblíbená outdoorovka která se mnou prolezla kdeco.
Vypadla mi ještě nezapálená z pracek když jsem si chtěl zkrátit hodinové čekání na asi 40 metrovém stožáru. Pád na beton by asi nerozdýchala žádná dýmka. Někdo možná řekne ,,jenom BPK ,ten toho nadělá" , ale byla to trošku citová záležitost. Takže na druhou stranu - mám důvod koupit něco onačejšího. :smoke4:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod bromden » 03 dub. 2006, 12:42

Tak jsem včera při generální údržbě části svých dýmek zjistil, že mi na pískovaném bezfiltrovaném jirsově canadianu prasknul nástavec... a to v délce asi tři cm... a to ji mám ani ne rok... ach jo... :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Rubenstein » 03 dub. 2006, 13:46

bromden píše:Tak jsem vcera pri generalni udrzbe casti svych dymek zjistil, ze mi na piskovanem bezfiltrovanem jirsove canadianu prasknul nastavec... a to v delce asi tri cm... a to ji mam ani ne rok... ach jo... :cry: :cry: :cry:


Jo holt Paja prichazi, Oldrich Jirsa odchazi. . . :)
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 03 dub. 2006, 13:50

bromden píše:Tak jsem včera při generální údržbě části svých dýmek zjistil, že mi na pískovaném bezfiltrovaném jirsově canadianu prasknul nástavec... a to v délce asi tři cm... a to ji mám ani ne rok... ach jo... :cry: :cry: :cry:


Dýmka je úplně odepsaná?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bromden » 03 dub. 2006, 14:01

Šimi píše:
bromden píše:Tak jsem včera při generální údržbě části svých dýmek zjistil, že mi na pískovaném bezfiltrovaném jirsově canadianu prasknul nástavec... a to v délce asi tři cm... a to ji mám ani ne rok... ach jo... :cry: :cry: :cry:


Dýmka je úplně odepsaná?


Asižejo, abych tam rval epoxid na to seru.
A kroužkovat (i když výtečnou) dýmku s oválnou troubelí, to mě vyjde asi i levněji koupit si novou... :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Šimi » 03 dub. 2006, 15:07

bromden píše:Asižejo, abych tam rval epoxid na to seru.
A kroužkovat (i když výtečnou) dýmku s oválnou troubelí, to mě vyjde asi i levněji koupit si novou... :roll:


Nechceš sem hodit foto?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bromden » 03 dub. 2006, 15:26

Šimi píše:
bromden píše:Asižejo, abych tam rval epoxid na to seru.
A kroužkovat (i když výtečnou) dýmku s oválnou troubelí, to mě vyjde asi i levněji koupit si novou... :roll:


Nechceš sem hodit foto?


Stále nejsem fotograficky digitalizován... ale až se mi podaří (pod klamným slibem že vrátím) vymámit z alfika foťák, tak určitě...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Alfik » 03 dub. 2006, 18:05

bromden píše:ale až se mi podaří (pod klamným slibem že vrátím) vymámit z alfika foťák, tak určitě...


Hmmm, tak takhle to je :twisted: :lol:

Ale s tím kanaďanem jsi mně docela vyděsil, mám stejnýho, jen v rustiku. :(
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 03 dub. 2006, 21:25

bromden píše:Tak jsem včera při generální údržbě části svých dýmek zjistil, že mi na pískovaném bezfiltrovaném jirsově canadianu prasknul nástavec... a to v délce asi tři cm... a to ji mám ani ne rok... ach jo... :cry: :cry: :cry:


Tak tu dýmku klidně pošli panu Jirsovi. Hlavu ti neutrhne, a možná budeš dost překvapenej.

Řekni mu, že jsem tě navedl. :smoke3:
Naposledy upravil Milos Cerman dne 04 dub. 2006, 06:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Krhút » 17 dub. 2006, 16:09

Možná je to spíš do části den blbec , ale : ve vlaku mi sedl blbec na bundu v jejíž kapse bylo BPKáčko (-malý kotlík taková 45minutovka) praskla troubel. Teď už vím nač jsou háčky , ale ta bunda nikdy neměla poutko :evil: . No a při velké údržbě se mi u dalšího BPK odloupl kousek karbonu já se nestačil divit-díra jak po granátu - no lespoň mám na čem vyzkoušet kamnářský tmel. Vidím to na kompletní výmaz kotle :twisted:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Zababa » 17 dub. 2006, 16:14

Krhút píše:Možná je to spíš do části den blbec , ale : ve vlaku mi sedl blbec na bundu v jejíž kapse bylo BPKáčko (-malý kotlík taková 45minutovka) praskla troubel. Teď už vím nač jsou háčky , ale ta bunda nikdy neměla poutko :evil: . No a při velké údržbě se mi u dalšího BPK odloupl kousek karbonu já se nestačil divit-díra jak po granátu - no lespoň mám na čem vyzkoušet kamnářský tmel. Vidím to na kompletní výmaz kotle :twisted:


Čeho je zkratka BPK?
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod Milos Cerman » 17 dub. 2006, 17:26

Zababa píše:Čeho je zkratka BPK?


To jsou dýmky z Proseče u Skutče. Původně nevím, po znárodnění nějakej čas Koh-i-noor, pak TOFA, a dneska BPK.
Ta firma se proslavila ne zrovna kvalitou, vyrábělo se z nekvalitního albánskýho materiálu. Ale kdysi to byly téměř jediný dýmky. I mezi jejich výrobou se však občas najdou pěkný kousky.
Taky několik mám.
Naposledy upravil Milos Cerman dne 17 dub. 2006, 20:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 17 dub. 2006, 18:23

Zababa píše:
Krhút píše:Možná je to spíš do části den blbec , ale : ve vlaku mi sedl blbec na bundu v jejíž kapse bylo BPKáčko (-malý kotlík taková 45minutovka) praskla troubel. Teď už vím nač jsou háčky , ale ta bunda nikdy neměla poutko :evil: . No a při velké údržbě se mi u dalšího BPK odloupl kousek karbonu já se nestačil divit-díra jak po granátu - no lespoň mám na čem vyzkoušet kamnářský tmel. Vidím to na kompletní výmaz kotle :twisted:


Čeho je zkratka BPK?


snad první písmena příjmení zakladatelů... určitě o tom psali v nějakém Briaru nebo Kalumetu
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Mack » 17 dub. 2006, 19:47

Zababa píše:
Čeho je zkratka BPK?


Pěkný článek o dýmkařské Proseči a zejména o osudech firmy za bolševiků je na
http://nwit.pedf.cuni.cz/musij7do/final/vrobad.htm

...mimo jiné Tofa v roce 1993 předala restituovaný majetek a prodala restituentce i zbytek závodu, aby mohla být zachována výroba. Paní Kadlecová získanou továrnu obratem prodala firmě BPK. Označení BPK je zkratka příjmení tří majitelů - Bis, Pásek, Kadlec. Jeden z majitelů - Jaromír Bis byl do roku 1999 ředitelem závodu. Po jeho smrti nastoupil na toto místo pan Kadle.....

jestli vám to nepůjde přečíst, tak si v prohlížeči nastavte místo Unicode něco jiného...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod jcp » 18 dub. 2006, 08:09

bromden píše:[ kroužkovat (i když výtečnou) dýmku s oválnou troubelí, to mě vyjde asi i levněji koupit si novou... :roll:

Tohohle Morela když prasknul jsem odnesl k Hingarovi a za 14 dní byl za 150,- zpátky s oválným kroužkem včetně přeleštění (je z r. 1972 :o)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků