Zelené dýmky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod basa333 » 09 dub. 2007, 09:19

přátelé, máte můj obdiv - mně se ze zelených a modrých dýmek dělá na :puke: . ale proti gustu...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod klasik51 » 09 dub. 2007, 12:42

basa333 píše:přátelé, máte můj obdiv - mně se ze zelených a modrých dýmek dělá na :puke: . ale proti gustu...

Modré nee,zelená je dobrá. :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod ChorChe » 10 dub. 2007, 06:52

božínku hošíci, asi si udělám hezoučkou růžovoučkou jako prdýlka
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod JardaS » 10 dub. 2007, 07:09

ChorChe píše:božínku hošíci, asi si udělám hezoučkou růžovoučkou jako prdýlka


No není to špatnej nápad . Měla by být však každopádně ročně výroční . Teď by měla být s nultým ročníkem ( Amálka ) . :D :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod ChorChe » 10 dub. 2007, 07:34

JardaS píše:
ChorChe píše:božínku hošíci, asi si udělám hezoučkou růžovoučkou jako prdýlka


No není to špatnej nápad . Měla by být však každopádně ročně výroční . Teď by měla být s nultým ročníkem ( Amálka ) . :D :D

PROVOKATÉRE :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod klasik51 » 10 dub. 2007, 16:49

Já bych i ten odstín růžové opajcnul od originálu /té prdýlky/
Jestli ročně výroční,tak to aby pomalu ChorChe začal. :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Zababa » 11 dub. 2007, 12:37

ChorChe píše:božínku hošíci, asi si udělám hezoučkou růžovoučkou jako prdýlka


Fakt? Jdi do toho! :lol:
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod BATRACHOS » 22 dub. 2007, 12:37

Tedy pánové,

ty barevné dýmky ... já nevím, mně se to prostě nelíbí. Vůbec nechápu, proč to dělat? U dámských štíhlých "špiček" to je něco jiného, ale normální fajka? Nemluvím o večerní černé, to je něco jiného.

Jako obzvláštní nesmysl mi to přijde u toho Petersona, to je přece klasika nad klasiku. Kdo chce originalitu, ať jde do Savinelliho nebo třeba Reinera Barbiho, možná i ten Vauen.

Alpenstockova fajfka je ovšem pěkná a vzhledem k hand-made statusu si možná i trochu pomůže (i když podle mne by obstála i jako přírodní), bude prostě originálnější. Krškovy dýmky například, ty hodně tmavě zelené, mi nepřijdou tak špatné, nebo některé z olivového dřeva (znám jen od německcýh výrobců).

Co se jiných barev týče, nebo i ty "pierotové" hrůzné mozaiky, tak to snad komentáře netřeba.

:smoke6:

A možná je to opravdu otázka těch hormonů - je jaro, tak ta zelená někoho táhne. Já mám alergii a jaro po pravdě řečeno nesnáším - každý rok mezi březnem a květnem mám také nucenou minimálně měsíční přestávku, kdy se na fajfky jen dívám. Takže zelená ne.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mike Hill » 22 dub. 2007, 12:53

BATRACHOS píše:Tedy pánové,

ty barevné dýmky ... já nevím, mně se to prostě nelíbí. Vůbec nechápu, proč to dělat? U dámských štíhlých "špiček" to je něco jiného, ale normální fajka? Nemluvím o večerní černé, to je něco jiného.

Jako obzvláštní nesmysl mi to přijde u toho Petersona, to je přece klasika nad klasiku. Kdo chce originalitu, ať jde do Savinelliho nebo třeba Reinera Barbiho, možná i ten Vauen.

Alpenstockova fajfka je ovšem pěkná a vzhledem k hand-made statusu si možná i trochu pomůže (i když podle mne by obstála i jako přírodní), bude prostě originálnější. Krškovy dýmky například, ty hodně tmavě zelené, mi nepřijdou tak špatné, nebo některé z olivového dřeva (znám jen od německcýh výrobců).

Co se jiných barev týče, nebo i ty "pierotové" hrůzné mozaiky, tak to snad komentáře netřeba.

:smoke6:

A možná je to opravdu otázka těch hormonů - je jaro, tak ta zelená někoho táhne. Já mám alergii a jaro po pravdě řečeno nesnáším - každý rok mezi březnem a květnem mám také nucenou minimálně měsíční přestávku, kdy se na fajfky jen dívám. Takže zelená ne.

...ja si myslím, že u Petersona ide skorej o národnú tradíciu...

...Írska zelená hrdosť a trpaslíci v zelených kabátikoch a klobúčikoch s hrncom zlata... :pipe1:

...a btw, konkrétne od Vauen som videl asi najväčšie fajkárske gýče, v podobe dýmky - kravičky, ktorej viseli z troubele vemená a podobné "zvery" z ktorých sa dalo fajčiť... :evil:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Alferi » 22 dub. 2007, 13:13

Mike Hill píše:
BATRACHOS píše:Tedy pánové,
... A možná je to opravdu otázka těch hormonů - je jaro, tak ta zelená někoho táhne. Já mám alergii a jaro po pravdě řečeno nesnáším - každý rok mezi březnem a květnem mám také nucenou minimálně měsíční přestávku, kdy se na fajfky jen dívám. Takže zelená ne.

...ja si myslím, že u Petersona ide skorej o národnú tradíciu...


...a btw, konkrétne od Vauen som videl asi najväčšie fajkárske gýče, v podobe dýmky - kravičky, ktorej viseli z troubele vemená a podobné "zvery" z ktorých sa dalo fajčiť... :evil:

A dýmka s žábou by nebyla? :twisted:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Mike Hill » 22 dub. 2007, 13:20

Alferi píše:
Mike Hill píše:
BATRACHOS píše:Tedy pánové,
... A možná je to opravdu otázka těch hormonů - je jaro, tak ta zelená někoho táhne. Já mám alergii a jaro po pravdě řečeno nesnáším - každý rok mezi březnem a květnem mám také nucenou minimálně měsíční přestávku, kdy se na fajfky jen dívám. Takže zelená ne.

...ja si myslím, že u Petersona ide skorej o národnú tradíciu...


...a btw, konkrétne od Vauen som videl asi najväčšie fajkárske gýče, v podobe dýmky - kravičky, ktorej viseli z troubele vemená a podobné "zvery" z ktorých sa dalo fajčiť... :evil:

A dýmka s žábou by nebyla? :twisted:

Obrázek
...so žabou som nevidel...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod BATRACHOS » 22 dub. 2007, 14:30

No právě proto, že Vauen má poněkud "německý" pohled na to, co je ono snesitelné "granum salis", které nám naši životní polívčičku přichutí, ale nepřesolí, bych chápal brát zeleného (nebo dokonce růžového) Vauena.

Mimochodem - ta kráva je tedy opravdu německá večírková klasika: upoutá to pozornost za každou cenu, podobně jako třeba schválně nemožné brýle ve stylu "trabant" nebo sako ve stejném designu (z flekaté hověziny, obojí jsem osobně na jedné párty viděl).

Ale Savinelli dělá třeba fialové fajfky, celkem decentní, i když nic pro mne, zvlášť ty perleťové kroužky mi nesedí, ale celkově to má styl. Kdežto zelená Petersonka má podle mne styl jenom na Patrika a jenom k zelenému pivu v irském pubu. Tak na ten jeden den...

:smoke6:

PS: lakonicky to lze shrnout následně:

Alpenstockova fajfka je moc povedená a i v zeleném kabátku pěkná, leč stejně se mi nejvíc líbí na té úplně první fotce, kde je jen osmirkované a vyleštěné dřevo... jen to zafixovat bezbarvým voskem a byla by to královna. Jen ty nejkrásnější ženy mohou mít jednobarevné šaty bez ozdoby, ale zato "na tělo"!
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mike Hill » 22 dub. 2007, 18:10

BATRACHOS píše:Kdežto zelená Petersonka má podle mne styl jenom na Patrika a jenom k zelenému pivu v irském pubu. Tak na ten jeden den...

...tak to je taky fakt, je to dosť drahá "kuriozitka"... :smoke3:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Mack » 22 dub. 2007, 19:14

BATRACHOS píše:Kdežto zelená Petersonka má podle mne styl jenom na Patrika a jenom k zelenému pivu v irském pubu. Tak na ten jeden den...

už ani k tomu pubu se stylově nehodí, neboť si ti zrzaví hoši uzákonili zákaz kouření :wink:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod klasik51 » 23 dub. 2007, 22:25

proč se dělaji barevné dýmky? Protože se to někomu líbí.
Zelené mě. :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


cron