Jaký tabák do které dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kouříte z jedné dýmky vždy jeden tabák ?

Ano (výjimka možná)
101
32%
Ano, ale až tak moc to nedodržuji
118
37%
Ani ne
100
31%
 
Celkem hlasů : 319

Příspěvekod Mike Hill » 26 bře. 2007, 05:59

ChorChe píše:dřevu je to úplně fuk, jde o jedno, musíš koupit fajfku, aby se líbila TOBĚ a koupit tabák, aby vyhovoval TOBĚ - čili skloubit tyto individuality a ještě přiřadit k dýmce tabák, aby to TOBĚ sedělo, je jen na tvém rozhodnutí, momentálním rozpoložení...

...mal som na mysli skorej také kritériá, že určité zložky tabakov, majú svoje charakteristické vlastnosti horenia a podža množstva ich obsahu v tabakovej zmesy, či je lepšie im priradiť trebárs fajku s hrubšími stenami a rustikovaným povrchom, alebo keď má tendenciu močkovať viacej ako iné, tak je lepšie mu priradiť full bentku a podobne...

...napríklad som čítal niekde, že fajky od Design Berlin sa obzvlášť hodia na aromatiky...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod ChorChe » 26 bře. 2007, 06:18

Mike Hill píše:...napríklad som čítal niekde, že fajky od Design Berlin sa obzvlášť hodia na aromatiky...

Mám dvě DB - jedna je na latakii a druhá je tak akorát na hov...(dar-nedar)
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod Mike Hill » 26 bře. 2007, 06:24

ChorChe píše:
Mike Hill píše:...napríklad som čítal niekde, že fajky od Design Berlin sa obzvlášť hodia na aromatiky...

Mám dvě DB - jedna je na latakii a druhá je tak akorát na hov...(dar-nedar)
:mrgreen:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod tritrek » 26 bře. 2007, 09:34

Mike Hill píše:...napríklad som čítal niekde, že fajky od Design Berlin sa obzvlášť hodia na aromatiky...


Nie su vsetky briarive fajky z toho isteho materialu??? :roll:
Niekomu sa moze zdat ze DB-ky su lepsie na aromatiky ale to podla mna len preto ze su z Nemecka a tam 'letia' aromaticke tabaky... hm?
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Mike Hill » 26 bře. 2007, 12:21

tritrek píše:
Mike Hill píše:...napríklad som čítal niekde, že fajky od Design Berlin sa obzvlášť hodia na aromatiky...


Nie su vsetky briarive fajky z toho isteho materialu??? :roll:
Niekomu sa moze zdat ze DB-ky su lepsie na aromatiky ale to podla mna len preto ze su z Nemecka a tam 'letia' aromaticke tabaky... hm?

...nieje briar ako briar, ale to nemá podža mňa nejaký zvlášť vplyv na chuť tabaku, skôr na životnosť fajky...:idea:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod tritrek » 26 bře. 2007, 12:31

Mike Hill píše:
tritrek píše:Nie su vsetky briarive fajky z toho isteho materialu??? :roll:
Niekomu sa moze zdat ze DB-ky su lepsie na aromatiky ale to podla mna len preto ze su z Nemecka a tam 'letia' aromaticke tabaky... hm?

...nieje briar ako briar, ale to nemá podža mňa nejaký zvlášť vplyv na chuť tabaku, skôr na životnosť fajky...:idea:


No, takto som to myslel... samozrejme ze nejaka low-end Made in China fajka za 120,- nema taku chut, ako nejaka za 1500+ (a to je jedno ci aromatik alebo nie ;) )
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Mike Hill » 26 bře. 2007, 12:34

tritrek píše:
Mike Hill píše:...nieje briar ako briar, ale to nemá podža mňa nejaký zvlášť vplyv na chuť tabaku, skôr na životnosť fajky...:idea:

No, takto som to myslel... samozrejme ze nejaka low-end Made in China fajka za 120,- nema taku chut, ako nejaka za 1500+ (a to je jedno ci aromatik alebo nie ;) )

...je nejaký výrazný rozdiel v horení a v teplote virginie, latakie, aromatikou všeobecne, perique a burley, prípadne cavendish...?
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod jcp » 26 bře. 2007, 12:40

Mike Hill píše:...je nejaký výrazný rozdiel v horení a v teplote virginie, latakie, aromatikou všeobecne, perique a burley, prípadne cavendish...?

celulóza jako celulóza, takže v jádru je to skoro buřt a teplota závisí hlavně na tom jak nacpeš a potahuješ (velikost a hustota uhlíku, přebytek x nedostatek vzduchu) - to má hlavní vliv.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Mike Hill » 26 bře. 2007, 12:41

jcp píše:
Mike Hill píše:...je nejaký výrazný rozdiel v horení a v teplote virginie, latakie, aromatikou všeobecne, perique a burley, prípadne cavendish...?

celulóza jako celulóza, takže v jádru je to skoro buřt a teplota závisí hlavně na tom jak nacpeš a potahuješ (velikost a hustota uhlíku, přebytek x nedostatek vzduchu) - to má hlavní vliv.

...takže po fyzikálnej stránke je to úplne jedno aký tabak do akej fajky...?
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod jcp » 26 bře. 2007, 12:49

Mike Hill píše:...takže po fyzikálnej stránke je to úplne jedno aký tabak do akej fajky...?

:D když chceš aby ti to dobře a chladně hořelo, nemočkovalo a nemusels to prošťuchovat, jen občas zlehka ťaptnout a pokuřovat si, tak opusť veškerou vědu, to je totiž alchymie plus navíc něco mezi nebem a zemí :lol:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 26 bře. 2007, 13:04

Mike Hill píše:...takže po fyzikálnej stránke je to úplne jedno aký tabak do akej fajky...?

No to rozhodně ne. A ačkoli po fyzikální stránce taky hodně záleží na vlhkosti vzduchu, tabáku, a konstrukci dýmky (a proudění ve filtrové komoře :twisted: ), mnohem více záleží na té metafyzikální... jak se člověk vyspal, jakou má náladu, a jakej je den... jo a taky v jaké fázi dýmkařova nepravidelného cyklu úspěšnosti se zrovna jeden nachází...
Řekl bych, že existuje jen jedno univerzální pravidlo: "Čím míň se s tím sereš, tím líp Ti to jde" :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Mack » 26 bře. 2007, 13:37

kouřím tak cca 2 dýmky denně z portfólia dýmek, ale každá z těch dvou musí cca cca 7-10 dnů odpočívat... močkování proto neznám...
tabák, otevřít pixlu, posoudit zda je tabák moc vlhký, pak nechat dle cittu vyvětrat na vzduchu, je-li suchý navlhčit v dóze...to už je trochu o zkušenosti...
nacpávání a dusání... jemně, jemně a nejsilněji u konce....

machruji, ale už se dlouho snažím, aby mi dýmka cca v prostředku nevyhasínala, často dýmám do konce, občas ale ne a to mi sere...
poradí mi někdo s metafyzikou? :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod basa333 » 26 bře. 2007, 14:25

s tou metafyzikou bych taky někdy potřeboval poradit - někdy mám pocit, že ty problémy uprostřed dýmky vznikají na přechodu mezi dávkami (špetkami)tabáku, které jsem cpal, když se nějak navzájem správně nepropojí. ale ruku do ohně bych za tuhle hypotézu nedal - je to opravdu někde mezi nebem a zemí. jinak s močkováním taky problémy nemám - mám nějakých 10 dýmek, které aktivně používám a v podstatě nemočkuje ani jedna, pokaždé mají alespoň 2 dny vysychání před dalším zapálením, než na ně přijde řada a už ani nepamatuju, kdy nějaká močkovala - nejspíš to byl nějaký aromatik, fláky jsou absolutně bezproblémové a špagáty (SG BXX a BR4) slovo močka vůbec neznají :wink: . a propos: kouřím zásadně vše bez filtru
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Mike Hill » 26 bře. 2007, 15:39

Mack píše:posoudit zda je tabák moc vlhký, pak nechat dle cittu vyvětrat na vzduchu, je-li suchý navlhčit v dóze...to už je trochu o zkušenosti

...no s tým prevlhčeným tabakom sa mi to satlo zatiaž iba pri aromatikoch a kým som došiel na to, že asi by som ho mal nechať torcha preschnúť na vzduchu, tak som mal fajku plnú bahna z močky a popola, ktoré ešte aj zatvrdlo... :puke:

...no čo už začiatky sú vždy ťažké...

...btw, pri tom presúšaní sa mi osvedčilo nechať ho vyschnúť takmer, ale nie úplne, do sucha, vtedy mi najlepšie horel, nemočkoval a mal jemnú arómu v chuti aj v okolí... :idea:

...konkrétne išlo o Borkum Riff - cherry cavendish...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Mack » 26 bře. 2007, 16:11

basa333 píše:s tou metafyzikou bych taky někdy potřeboval poradit - někdy mám pocit, že ty problémy uprostřed dýmky vznikají na přechodu mezi dávkami (špetkami)tabáku, které jsem cpal, když se nějak navzájem správně nepropojí. ale ruku do ohně bych za tuhle hypotézu nedal - je to opravdu někde mezi nebem a zemí.....
taky už jsem to bral do úvahy, ale nevím.... co snad toto: studený vršek po zapálení pouští dolů více vlhčích zplodin, ty se usadí (kondenzují) v nižší vrstvě tabáku a když dojde ohník k nim, tak ten tabák už potřebuje vyšší zápalnou teplotu ??
OT: moje žena to teď čte přes rameno a říká : tak tvoje starosti, dědku, bych chtěla mít :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků