Jaký tabák do které dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kouříte z jedné dýmky vždy jeden tabák ?

Ano (výjimka možná)
101
32%
Ano, ale až tak moc to nedodržuji
118
37%
Ani ne
100
31%
 
Celkem hlasů : 319

Příspěvekod selmer » 19 úno. 2007, 18:10

delam to stejne jako Mack s tim, ze jednou za cas kotel vycistim (prelestim) ubrouskem ci kapesnikem. Nepochybuji o tom, ze popilek v hlavicce nevadi, ale tak nejak by mi to "nechutnalo", mam to rad cisty a tak jak jsem na to zvyklej :wink:
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod ChorChe » 19 úno. 2007, 19:30

tak jak to dělá Mack, by to měl dělat každý
a co se týče spojení tabáku a fajfky mám taky jasno
prostě všude kam to jen jde cpu latakii
a když zrovna nekouřím latakii, ta fajfka to uzený prostě pustí a já mám dobrý pocit z výborné latakiové směsi
:arrow: ještě čekám na extra fajfku od Hápa a zařekl jsem se, že ji latalií neposkvrním :D
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod Breer » 19 úno. 2007, 19:44

pripajam sa, tiez ako Mack ,Chorche, Selmer.....na fajocku spotrebujem tak dva cistice, do naustku jemnejsi, do hlavicky peterson a necham rozlozene den odpocinut.... :puffy:

a kazdy tabak co mam teraz otvoreny ma svoju fajocku...ale pred rokom ked fajociek bolo malo, tocil som tri fajocky a vela voni chuti ostalo utajenych ako sa to miesalo :roll:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod sauvi » 19 úno. 2007, 19:55

Breer píše:na fajocku spotrebujem tak dva cistice, do naustku jemnejsi, do hlavicky peterson a necham rozlozene den odpocinut.... :puffy:


Mně vychází jeden čistič na dvě dýmky.
Po vyčištění první mám na čističi nejvíce "zaprasené" jen cca 2cm na obou koncích - ty ulomím - a na druhou dýmku použiju téměř čistý střed čističe.

Možná jsem "prase", ale druhým čističem na jedné dýmce bych opravdu neměl co čistit :? .
sauvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 55
Registrován: 20 dub. 2005, 11:37
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Breer » 19 úno. 2007, 19:59

:arrow: sauvi

alebo ja taky rozhadzovacny a ked uz je cistic trochu zapatlany tak ho vyhodim :roll: :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod harel » 19 úno. 2007, 20:01

Myslim, ze Vojto ma nadherne, opakujem nadherne zafajcene fajocky. Prave podla sedeho popolceka sa pozna dobry, pomaly dymkar. Osobne to robim podobne. Niekedy, a to vacsinou len vtedy, ked sa mi fajka nepodari vyfajcit do biela az do dna, alebo mockuje, tak kotlik vytriem papierovym kapesnickom. Inak necham biely popolcek v hlavicke par minut, potom ho vysypem, fajku jemne prefuknem, a cistim ostatne otvory normalne, kotlik nesurujem. Ale myslim, ze sme trosku OT.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod harel » 19 úno. 2007, 20:22

Co sa tyka tabakov a fajok:
Mam fajky z kt. fajcim Capstan
mam fajky z kt. fajcim erinmore flake
mam fajky z kt. fajcim 965
mam fajky z kt. som fajcil Sobranie a teraz tam davam Night Cap
mam fajky z kt. fajcim Premier Cru flake no uz ich mrsim Irish Oakom, lebo Premier dochadza.
Nebudem to dalej rozpisovat... proste takto pomaly menim pribuzne tabaky, kt. este viem zohnat. napr Escudo menim za Navy Rolls

Druhy problem su zurky, party, vecirky ... Odhadnem, ze budem napr. do pol noci, zoberiem si 3 kotliky a tabak, zrazu su dve hodiny v noci a ja mam 3 kotliky davno v sebe a strasnu chut fajcit. Samozrejme mi dojde tabak, kt. fajcim a mam zasobu hodenu v aute, vacsinou je to Capstan, lebo je dostatocne neutralny. Tak ho tam supnem aj ked mam periquove fajocky a porusim este aj 24 hodinovy zakaz. No a rano sa fajockam a pripadne niekomu koho som trosku urazil alebo si z neho urobil srandu ospravedlnim a zivot ide dalej. 8)
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Breer » 20 úno. 2007, 11:45

harel píše:Co sa tyka tabakov a fajok:
Mam fajky z kt. fajcim Capstan
mam fajky z kt. fajcim erinmore flake
mam fajky z kt. fajcim 965
mam fajky z kt. som fajcil Sobranie a teraz tam davam Night Cap
mam fajky z kt. fajcim Premier Cru flake no uz ich mrsim Irish Oakom, lebo Premier dochadza.
Nebudem to dalej rozpisovat... proste takto pomaly menim pribuzne tabaky, kt. este viem zohnat. napr Escudo menim za Navy Rolls


mam to tak podobne podelene a este kopu fajociek, z ktorych som nefajcil :oops: :puffy:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod ypres.bass » 25 bře. 2007, 21:33

snad selemrovi nebude vadit když použiju jeho příspěvek v mírné úpravě...
ypres.bass upravil co selmer píše:delam to stejne jako Mack s tim, ze jednou za cas kotel vycistim (prelestim) ubrouskem ci kapesnikem. Nepochybuji o tom, ze popilek v hlavicce nevadi, ale tak nejak by mi to "nechutnalo", mam to rad cisty... :puffy:
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mike Hill » 25 bře. 2007, 23:26

Vojtěch Regazzo píše:Určitě nejen mně, ale i spoustu další dýmkařů by zajímalo, jestli při koupi nové dýmky Vás napadne, jaký tabák se k ní bude "hodit". A o tom bych se tu chtěl začít zaobírat.
Čili, chtěl bych znát Vaše názory, jestli třeba typ dýmky ( italský, anglický ...), tlouštka či výška hlavička, tvar dýmky ( bent, billiard...), barva dýmky, povrch dýmky ( hladký, rustik....) či třeba cena dýmky má vliv na typ tabáku, který do ní dávat.

...presne tento problém som chcel aj ja dneska začať rozoberať, díky, Vojto, že si to rozbehol už dávno a díky aj Tebe ypres.bass, že si tento thread oprášil... :wink:
Naposledy upravil Mike Hill dne 26 bře. 2007, 00:15, celkově upraveno 1
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Mike Hill » 25 bře. 2007, 23:56

Honzk píše:
ttygr píše:tak to já nikoliv, po každým kouření čistim i hlavičku, nejdřív přehnutym čističem a potom ubrouskem rsp. kapesníkem a to i když zakuřuju, mám pocit že vrstva je kompaktnější. u jedný mý dýmky se mi odlupoval karbon a mám pocit že to bylo právě tim nečištěnim... ale třeba se pletu, když to tobě nic nedělá... :smoke3:


Mě to dělalo taky, úplně přesně jak píšeš, takže maximálně nechám popílek v hlavičce den, a než dýmku složím a dám do stojanu, tak čistím čističem a ubrouskem úplně dočista. On ten popílek sice urychluje vysoušení po dokouření, když je tam ale moc dlouho, zpětně vlhne ze vzduchu (a to hlavně když je třeba hnusně a prší a vlhko je všude), takže to taky není ideál.....

...popoček nechávam vo fajke maximálne po dobu kým vychladne, to jest asi tak hodinku, viac nie a vždy ju potom vyčistím...

...mám zatiaž len jednu jedinú a aj u tej som si troška prepálil dno(pre moju absolútnu absenciu vedomostí o fajkárení keď som sa zoznamoval s týmto umením) a nepotrebujem aby mi ešte aj skysla...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod jcp » 26 bře. 2007, 04:52

Mike Hill píše:
Vojtěch Regazzo píše:Určitě nejen mně, ale i spoustu další dýmkařů by zajímalo, jestli při koupi nové dýmky Vás napadne, jaký tabák se k ní bude "hodit". A o tom bych se tu chtěl začít zaobírat.
Čili, chtěl bych znát Vaše názory, jestli třeba typ dýmky ( italský, anglický ...), tlouštka či výška hlavička, tvar dýmky ( bent, billiard...), barva dýmky, povrch dýmky ( hladký, rustik....) či třeba cena dýmky má vliv na typ tabáku, který do ní dávat.

...presne tento problém som chcel aj ja dneska začať rozoberať, díky, Vojto, že si to rozbehol už dávno a díky aj Tebe ypres.bass, že si tento thread oprášil... :wink:

Obvykle nějakou představu mám, ale mezi teorií a praxí bývají často drobné, avšak podstatné rozdíly a dopadne to úplně jinak. Taky se může stát, že s tím původně zamýšleným tabákem se konkrétní dýmka ne a neshodne a skončí na něčem jiným. Konkrétně u Hápovy klubovky až třetí druh tabáku byl to pravé, co v ní dobře hořelo.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod ChorChe » 26 bře. 2007, 05:21

Původně jsem myslel, že fajfky světlé nechám na lehčí tabáky, fajfky červené nechám na pokusy a ochutnávky a fajfky tmavé až černé zaneřádím latakií.
Zatím to vypadá, že každá další fajfka má určen svůj osud předem. T tak předem, že leží ještě jako špalek v poličce a náustek ještě nemám doma.
Prostě každá má fajfka čeká, až ji jednou nacpu latakií a to pak spěchám do dílny si udělat honem novou - světlou na lehčí tabák.
Myslím ale, že jednou udělám perfektní světkou lehkou fajfku a tam latakii nikdy nepustím.
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod Mike Hill » 26 bře. 2007, 05:24

...a máte niekto nejaké konkrétne indície(alebo ako sa tomu nadáva), podža ktorých sa nejako riadite, alebo je to čisto inštinktívne...? :?: :roll:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod ChorChe » 26 bře. 2007, 05:33

dřevu je to úplně fuk, jde o jedno, musíš koupit fajfku, aby se líbila TOBĚ a koupit tabák, aby vyhovoval TOBĚ - čili skloubit tyto individuality a ještě přiřadit k dýmce tabák, aby to TOBĚ sedělo, je jen na tvém rozhodnutí, momentálním rozpoložení...
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků