Jaký tabák do které dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kouříte z jedné dýmky vždy jeden tabák ?

Ano (výjimka možná)
101
32%
Ano, ale až tak moc to nedodržuji
118
37%
Ani ne
100
31%
 
Celkem hlasů : 319

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 15 kvě. 2006, 07:15

viko píše:Vojto,
pekna neuplna zbierka a zaujimave kombinacie tabakov. Cim plnis matzholdovku? Zaujali ma aj steny kotlov - nebije sa ten popol, nejakym sposobom, s karbonom?


Matzholda jsem ještě nekouřil, ale mám na něj Dunhill Navy Rolls. Snad mu bude chutnat.
A co s tyka popilku na stenach. Po každém kouření ( z 90% ) vezmu čistič a ptotahnu naustek a čep, ale vnitřní hlavičku dýmky nečistím a tak tam zůstává šedá vrtstvička popílku.
Na vliv kouření to ale nemá žádný vliv.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod ttygr » 15 kvě. 2006, 14:08

no já to moc nedodržuju, ale to je asi daný mým omezeným počtem- každopádně z dýmky kouřim zásadně jen jeden druh tabáku v tom smyslu, že pouze ten, který mi chutná:-))
no z churchwardenky asi budou jen tabáky s perique, který mim poslední dobou velice zachutnal...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod rtie » 27 črc. 2006, 22:29

drzim se vseobecneho rozdeleni dymek na dymky pro aromatiky, neutraly a latakie, ktere bylo u rady dymek urcene mym vyvojem dymani, asi to tak nejak prozil kazdy dymkar.

zacatek 80. let
levne bpk (tehdy pod znackou koh-i-noor, resp tofa, ale i jako pomerne raritni chubby zn. old river) - do nich jsem cpal mc bareny z tuzexu, borkum riff, zkusil jsem i "taras bubla" atd. => aromatiky (dnes nacpavam neco z petersonu, savinelli light aroma apod.)

prvni polovina 90. let
prvni klasicke tvary zacinajiciho jirsy => aromatiky
nasledovaly low-endy od stanwellu a petersonu => prvni latakie (kong, dunhillovske latakie mm965, standard, emp a sobranie)
prvni poradny piskovany stanwell rhodesian => kong a opet dunhilly a sobranie

soucasnost
pribyly krskovky a hodulovky => podle prvniho dojmu a taky podle toho, jak se mi dymka drzi, ale i podle provedeni (rustik, vosk, moreni apod.) dymce pridelim intuitivne bud latakie nebo neutraly od rattray's resp. sg, pripadne petersonovskou latakii old dublin

u novych dymek jiz nepocitam s pridelenim aromatiku, mam jich dost z pocatku dymani... i kdyz ...
rtie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 24 črc. 2006, 14:58

Příspěvekod Šimi » 27 črc. 2006, 23:06

Prostě mnohý dýmkař tak nějak dospějě k tomu, že ty aromatiky jsou sice pořád fajn, ale jsou tabáky, které dávají větší požitek. Jako neutrály a latakie. Mě osobně strašlivě umocňuje požitek z již výborných tabáků ještě troška obsaženého PERIGUE.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod jcp » 28 črc. 2006, 07:04

Vojtěch Regazzo píše:Na vliv kouření to ale nemá žádný vliv.


.. ještě tak vědět, co tím básník chtěl říci .. :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 14 úno. 2007, 21:04

jcp píše:
Vojtěch Regazzo píše:Na vliv kouření to ale nemá žádný vliv.


.. ještě tak vědět, co tím básník chtěl říci .. :)


Ze se tam karbon stejnomerne udrzuje i pres popilek. Jak jsem jiz psal, tak vnitrek hlavicky necistim po kazdem koureni. Obca ( 3-4x rocne ) delam generalku a to pak ubrouskem radne vytru i vnitrek hlavicky. proto mam po dokoureni na stenach popilek.
Tak asi tak.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod ttygr » 15 úno. 2007, 10:04

tak to já nikoliv, po každým kouření čistim i hlavičku, nejdřív přehnutym čističem a potom ubrouskem rsp. kapesníkem a to i když zakuřuju, mám pocit že vrstva je kompaktnější. u jedný mý dýmky se mi odlupoval karbon a mám pocit že to bylo právě tim nečištěnim... ale třeba se pletu, když to tobě nic nedělá... :smoke3:
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Honzk » 15 úno. 2007, 11:01

ttygr píše:tak to já nikoliv, po každým kouření čistim i hlavičku, nejdřív přehnutym čističem a potom ubrouskem rsp. kapesníkem a to i když zakuřuju, mám pocit že vrstva je kompaktnější. u jedný mý dýmky se mi odlupoval karbon a mám pocit že to bylo právě tim nečištěnim... ale třeba se pletu, když to tobě nic nedělá... :smoke3:


Mě to dělalo taky, úplně přesně jak píšeš, takže maximálně nechám popílek v hlavičce den, a než dýmku složím a dám do stojanu, tak čistím čističem a ubrouskem úplně dočista. On ten popílek sice urychluje vysoušení po dokouření, když je tam ale moc dlouho, zpětně vlhne ze vzduchu (a to hlavně když je třeba hnusně a prší a vlhko je všude), takže to taky není ideál.....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 15 úno. 2007, 11:05

Jeste k tomu popilku. Ja take cistim dymku po kazdem kourenim, ale vnitrek hlavicky jen obcas. Po vycisteni dymky ji jeste profouknu a zbytek popilku z dymky vyleti pryc a neco malo se uchytne po stenach hlavicky a to tam nechavam.
Je tam opravdu jen nepatrny poprasek a nikoliv popel z cele dymky. To bych chtel uvest tedy na pravou miru.
Jeste se mi nestalo, ze by se mi kvuli tomu odloupl karbon, ci ze mi mi dymka zvlhla. Opravdu ne.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Honzk » 15 úno. 2007, 11:22

Vojtěch Regazzo píše:Je tam opravdu jen nepatrny poprasek a nikoliv popel z cele dymky. To bych chtel uvest tedy na pravou miru.
Jeste se mi nestalo, ze by se mi kvuli tomu odloupl karbon, ci ze mi mi dymka zvlhla. Opravdu ne.


Jasně, mě se ale stává celkem často, zvlášť když kouřím hodně pomalu, že mě v hlavičce sem tam ulpí kousky neshořelýho tabáku. To jsou celkem potvory, protože když se nevyškrabou a je na nich poprašek popela = nejsou vidět, časem pak vytváří v karbonu hnědý a hořlavější kousky, který při větším poptáhnutí hoří a karbon je pak jak povrch měsíce. Mno a když už je člověk vyškrabuje, popel de taky. Od té doby co čistím pravidelně kotlík, karbon je černej lesklej, relativně hladkej, tvoří se pomalu, pohoda.
Na druhou stranu to, že mě tam ulpívají kousky neshořelýho tabáku je pravděpodobně tím, že ještě neumím správně kouřit a zpracovávat uhlík, holt k dokonalosti cesta velmi dlouhá.....

...a s tou vlhkostí - nedávno sem dýmku, u které sem nevyčistil kotlík od popela (z lenosti a společenské unavenosti) a nechal ji tak 3 dny udělal očistu a když sem prstem sáhnul těsně po vyčištění do kotlíku, byl lehce vlhkej, kdežto kotlíky vyčištěných dýmek byly krásně suchý. A a nestalo se mi to poprvé a navíc vyčištěný dýmky krásně voní.....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod tifik » 16 úno. 2007, 11:08

No já tedy popel po dokouření jen vyfukuju, je fakt, že karbon není hladký a dýmka se celkem rychle zanese, ale mně to prostě připadá přirozenější. Věřím, že dýmky s čištěnými hlavičkami vypadají lépe, ale jak už někdo něco v tom smyslu poznamenal, kouření není o nějaké antiseptické čistotě, já si na začátku přečetl Život s dýmkou a držím se toho pořád :D .
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ttygr » 19 úno. 2007, 16:15

Vojto, tak sem to pochopil, je snad jasný že nenecháš popel z celý dýmky v hlavičce, asi je to i o tom, jak kdo kouří a jaký používá triky...
Honzk: s tim tabákem na stěnách to mám podobný, ale nemyslim že to je o kouření, tohle se asi stane občas každýmu... i když mě napadá, že sem si toho dlouho nevšim, asi to bude právě tim čištěnim.
o perfektní antiseptický čistotě dýmka neni určitě, to bys mohl kouřit asi jen z meerschaumu a i tak vzniká popel- špína, otázka je spíš komu co vyhovuje a kdo má jaký zkušenosti...
a tak sem si teď přečet nadpis a omlouvám se za OT
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Šimi » 19 úno. 2007, 17:30

Honzk píše:.........co čistím pravidelně kotlík, karbon je černej lesklej, relativně hladkej.....

...A a nestalo se mi to poprvé a navíc vyčištěný dýmky krásně voní.....


Nedávno jsem okarbonizovával oblíbené dýmky. Po očistě jsem kotlík zevnitř přeleštil hadříkem. Hladký povrch krásně voněl příslušnými tabáky a následující kouření bylo mnohem lahodnělší. U některých dýmek rozdíl o 100%.
Ze začátku jsem dýmky zevnitř leštil o 106. Jenže mi nevznikal karbon. Pak jsem nechával popel vevnitř, jen jsem je profoukl a jemně otřel stěny čističem. Karbon rostl někde i 1 mm za plechovku. Což asi taky není dobře.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Mack » 19 úno. 2007, 17:58

jiný kraj, jiný mrav
každou dýmku po vychladnutí prošoustám ve všech otvorech čističem (kupuji od Michala čističe Peterson Bristle, jsou dle mého gusta nejostřejší), pak čistič ohnu do přijatelného tvaru kotlíku a tím kotlík silněji vyšůruji také....karbon se tvoří hezky pozvolna...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod selmer » 19 úno. 2007, 18:10

delam to stejne jako Mack s tim, ze jednou za cas kotel vycistim (prelestim) ubrouskem ci kapesnikem. Nepochybuji o tom, ze popilek v hlavicce nevadi, ale tak nejak by mi to "nechutnalo", mam to rad cisty a tak jak jsem na to zvyklej :wink:
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků