Jaký tabák do které dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kouříte z jedné dýmky vždy jeden tabák ?

Ano (výjimka možná)
101
32%
Ano, ale až tak moc to nedodržuji
118
37%
Ani ne
100
31%
 
Celkem hlasů : 319

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Drnda » 03 zář. 2008, 09:39

Já jsem zatím nenarazil (v tom málu kotlíků co jsem jich měl) na žádnou pro mě nenudnou virginii, třeba Gowrie mě celkem zklamala - snad to jednou přijde. S VP zatím nemám žádnou zkušenost. Každopádně co u mě zatím slušně funguje jsou lakelandy s dark fired, aromatiky typu čokoflák a přicházím na chuť i latakiím (nicméně moc jich ještě neproběhlo abych mohl machrovat)
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mike Hill » 03 zář. 2008, 11:06

Už dávno som sa vzdal tabakových gang - bang orgii (každá moja fajka s každým tabakom čo mi príde pod ruku) aj za tú cenu, že niektoré moje favority(IF, UF, IO, SH) som neochutnal už viac ako rok, lebo čakajú na svoju vlastnú fajku. Svoju vlastnú fajku má zatiaľ FVF(pôvodne Hal), Perfection potom a mám dve fajky na výrazne latakiové zmesy. DOnedávna som skúšal ktorý tabak by sa mi hodil do malej biliardky od Jirsu. Ale v tej malej potvore všetko močkovalo a preháralo nech som fajčil akokoľvek pomaly a opatrne. Zatiaľ sa v nej najkultivovanejšie správa Curly Cut de Luxe od GH. :smoke3:
Z kalabašky, kukuričiek a penoviek moc nefajčím, lebo postrádam briarový element v chuti. Takže čaká sa na nové fajočky. :roll:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod BATRACHOS » 03 zář. 2008, 11:23

Zkus z kalabašky SRT, mně chutná úplně nejlépe z vložkovky, tak to by mohlo být podobné.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Fénix » 03 zář. 2008, 11:31

BATRACHOS píše:Zkus z kalabašky SRT, mně chutná úplně nejlépe z vložkovky, tak to by mohlo být podobné.


víš co je to za kotel :smoke6:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod BATRACHOS » 03 zář. 2008, 11:37

Tak když cpe dva a půl plátku FVF, tak ...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod baronstrasil » 14 zář. 2008, 11:40

Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mike Hill » 14 zář. 2008, 20:16

BATRACHOS píše:Tak když cpe dva a půl plátku FVF, tak ...
FVF je v pohode, horšie je to s IFom. :twisted:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 09 lis. 2008, 10:13

baronstrasil píše:http://www.tecon-gmbh.de/info_pages.php?pages_id=88

len tolko by som g theeme


Tak to je super video. S temi kolacky ma urcite pravdu.
Ja mam MB Stockon, davam ho do podobne " kominovite " dymky a hori tam opravdu nejlepe.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mopic » 15 úno. 2009, 20:30

Tenhle topic už je sice starší, ale vzhledem k tomu, že jsem tady na foru nový (od včerejška :D ), přispěju taky svým názorem do diskuse.
Já přidělování konkrétních tabáků konkrétním dýmkám nepraktikuju. Je to dané hlavně tím, že jsem dost konzervativní a s tabáky moc neexperimentuju. Pokud mně nějaký tabák vyhovuje, tak nemám moc potřebu ho měnit. Když jsem začínal kouřit dýmku (letos to bude 22 let), tak jsem tabáky střídal, ale to bylo hlavně tím, že dobrý tabák byl jen v Tuzexu a člověk musel vzít to, co bylo právě skladem. Když se k nám v 90. letech dostal slušný výběr tabáků, zakotvil jsem u dánských neochucených (poslední dobou hlavně Stanwell Classic, ale zdaleka nejvíc jsem vykouřil Virginia No.1 od Mac Barena). Pokud někdy přeci jen dostanu chuť na nějaký úlet (tak 1x za rok :D ) nacpu si dýmku, na kterou zrovna dostanu chuť.
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Hades » 15 úno. 2009, 21:18

:arrow: Mopic
no zrovna s tou MB V No.1 nevim nevím. To je zrovna tabák, na který mám samostatnou dýmku, protože jinak tu jemnou chuť té V1 přebiješ.
Ale souhlasím, tabáky také moc nestřídám a na ochutnání nového tabáku meršánku (tam je to většinou jedno :P )

p.s. když už si tohle téma vyzvednul
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mike Hill » 15 úno. 2009, 22:30

Hades_ píše::arrow: Mopic
no zrovna s tou MB V No.1 nevim nevím. To je zrovna tabák, na který mám samostatnou dýmku, protože jinak tu jemnou chuť té V1 přebiješ.
Ale souhlasím, tabáky také moc nestřídám a na ochutnání nového tabáku meršánku (tam je to většinou jedno :P )

p.s. když už si tohle téma vyzvednul

U mňa je to podobne. Mám síce jednu fajku (Lorenzetti World Cup St. Petersburg) na Latakie, ale napríklad SG Balkan flake má vlastnú fajku s kónickým kotlom, SG 1792 a Erin majú tiež vlastné fajky. Z klubovky Hodulovky fajčím výlučne SG Perfection a keď dostanem chuť na sladké, siahnem po FVF a na ten mám tiež ortodoxne jednu fajku. Nedávno dostal svoju fajku aj IF. Na mydláky zatiaľ fajku nemám volnú, tak ich dávam z meerschaumky, prípadne z tekvicovej kalabašky s penovou vložkou. Na aromatiky dánskeho charakteru mám zvlášť vložkovku a tak nejak fungujem. Tabaky ako UF, IO či SH som nefajčil už celú večnosť, lebo na ne nemám vlastnú fajku a nechcem si pokaziť dobrý dojem zo starých dobrých čias. :smoke3:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mopic » 15 úno. 2009, 22:33

Hades_ píše::arrow: Mopic
no zrovna s tou MB V No.1 nevim nevím. To je zrovna tabák, na který mám samostatnou dýmku, protože jinak tu jemnou chuť té V1 přebiješ.
Ale souhlasím, tabáky také moc nestřídám a na ochutnání nového tabáku meršánku (tam je to většinou jedno :P )

p.s. když už si tohle téma vyzvednul

Když tak o tom přemýšlím, tak si možná taky jednu speciální dýmku na své "úlety" k jiným tabákům pořídím vzhledem k tomu, že ty "úlety" jsou většinou směrem k silnějším druhům (např. vloni na podzim jsem vyzkoušel Squadron Leadera od Samuela Gawitha :smoke5: ).
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod BATRACHOS » 15 úno. 2009, 23:15

Mno ... :think:

... jestli ono to také nebude tím, že baňáš někde o samotě :?: :?:
Já jsem např. 15 let také kouřil dost konservativním stylem. Ale na Muňce je prostě semeniště hříchu - to neodolá nikdo.

Přijdeš-li do klubu, kde sedí patnáct lidí a každý s sebou má pět tabáků, tak se to střídání jak se patří roztočí.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mopic » 15 úno. 2009, 23:37

BATRACHOS píše:Mno ... :think:

... jestli ono to také nebude tím, že baňáš někde o samotě :?: :?:
Já jsem např. 15 let také kouřil dost konservativním stylem. Ale na Muňce je prostě semeniště hříchu - to neodolá nikdo.

Přijdeš-li do klubu, kde sedí patnáct lidí a každý s sebou má pět tabáků, tak se to střídání jak se patří roztočí.

Posledních pár let opravdu kouřím spíš individualisticky. Byl jsem pár let členem dýmkařského klubu, ale vzhledem k pracovnímu zaneprázdnění jsem na pravidelné klubové schůzky musel rezignovat :smoke4: . Teď ale uvažuju o tom, že to zkusím obnovit. Ale je fakt, že i když jsem byl člen klubu, stejně jsem nebyl ve vztahu k tabáku moc promiskuitní :lol:. Občas jsem něco ochutnal, ale většinou zůstalo u té ochutnávky a vrátil jsem se k tomu svému :smoke1:
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod midloch » 16 úno. 2009, 08:24

Mike Hill píše:Tabaky ako UF, IO či SH som nefajčil už celú večnosť, lebo na ne nemám vlastnú fajku a nechcem si pokaziť dobrý dojem zo starých dobrých čias. :smoke3:

SH jsem teda ještě nekouřil, takže tam nesoudím, ale IO a UF si rozhodně svou fajfku zasloužej - to bys měl napravit :wink:
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků