Jaký tabák do které dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kouříte z jedné dýmky vždy jeden tabák ?

Ano (výjimka možná)
101
32%
Ano, ale až tak moc to nedodržuji
118
37%
Ani ne
100
31%
 
Celkem hlasů : 319

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod basa333 » 16 úno. 2009, 08:41

Mopic píše:
že ty "úlety" jsou většinou směrem k silnějším druhům (např. vloni na podzim jsem vyzkoušel Squadron Leadera od Samuela Gawitha :smoke5: ).


no jestli ti SL už přijde jako "silnější druh", tak máš dost šancí ochutnat i šťavnatější tabáky :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mopic » 16 úno. 2009, 12:24

basa333 píše:no jestli ti SL už přijde jako "silnější druh", tak máš dost šancí ochutnat i šťavnatější tabáky :wink:

:D Jak jsem psal, jsem zaměřený spíš na dánské tabáky, takže cokoliv s příměsí Latakie je pro mě silnější tabák :smoke5: Vzpomínám si na své první setkání s tabákem od Dunhilla. Když se v průběhu roku 1990 u nás poprve objevil v prodeji Dunhillův tabák (myslím, že to byl Standard Mixture Medium), celý nadšený jsem si ho koupil a radoval jsem se, že s anglickým tabákem už to bude dokonalé kouření. Bohužel jsem ale narazil. Moje hlava, zvyklá v lepším případě na Amphoru (nic moc jiného se v Tuzexu sehnat nedalo), byla po vykouření jedné dýmky jak vymetená :smoke5: a ještě dobu po té mně v ní hučelo jak v úlu. Pak jsem udělal ještě pár pokusů, ale dospěl jsem k názoru, že latakie prostě není můj šálek čaje. Jak jsem psal výše, tak jednou do roka dostanu chuť vyzkoušet, jestli už jsem k ní nedozrál, ale zatím mně stále není dáno :smoke2:
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod šnek » 16 úno. 2009, 12:34

[quote="basa333] no jestli ti SL už přijde jako "silnější druh", tak máš dost šancí ochutnat i šťavnatější tabáky :wink:[/quote]

Tak tak, konkrétně setkání a spřátelení tady s panem Basou, mě obšťastnilo o setkání a (musím říci i obohacení) s tabáky jako jsou BXX, B4 Irish flake apod a učinilo můj život zajímavější. :plaster: :lol: :ok:
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod BATRACHOS » 16 úno. 2009, 12:37

:arrow: Mopic
Nevím, jestli si rozumíte: latakie je hodně výrazný tabák co do chuti, tedy má SILNOU a pro někoho štiplavou CHUŤ.

Ale vymetení hlavy má co dělat s nikotinem a podobnými substancemi, tedy SILOU tabáku ve vztahu k VĚDOMÍ. Samotná latakie je spíš slabší tabáček. Silný tabák dělá všelijak zvrhle upravený viržinský tabák.

Zdaleka nejsilnější tabáky jsou tedy právě BEZ latakie!

Neplést si moc uzené chuti a motolici z přemíry nikotinu!

(I když Dunhill nemá úplně slabé tabáky a NightCap byl pěkně silný)
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mopic » 16 úno. 2009, 12:46

BATRACHOS píše::arrow: Mopic
Nevím, jestli si rozumíte: latakie je hodně výrazný tabák co do chuti, tedy má SILNOU a pro někoho štiplavou CHUŤ.

Ale vymetení hlavy má co dělat s nikotinem a podobnými substancemi, tedy SILOU tabáku ve vztahu k VĚDOMÍ. Samotná latakie je spíš slabší tabáček. Silný tabák dělá všelijak zvrhle upravený viržinský tabák.

Zdaleka nejsilnější tabáky jsou tedy právě BEZ latakie!

Neplést si moc uzené chuti a motolici z přemíry nikotinu!

(I když Dunhill nemá úplně slabé tabáky a NightCap byl pěkně silný)

Těžko říct, nejsem chemik, tak můžu posuzovat jen podle subjektivních pocitů. S anglickou směsí si prostě na dýmce nepochutnám. I když objektivně vzato tu "motolici" jsem měl asi jen při tom prvním setkání s Dunhillem. Později už to opravdu byla spíš záležitost chuťová.
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mike Hill » 16 úno. 2009, 12:55

Mopic :arrow:
Pokiaľ sa vyhýbaš Latakii, len kvôli sile, tak skús Peterson - Old Dublin. Je veľmi slabý čo sa nikotínu týka a dáva až výnimočný chladný a suchý dym. Čo sa chuti týka, je to veľmi podarená plnotučná Latakiová zmes. Jeden z mojich prvých tabakov vôbec a fajčím ho do dnešných čias.

Pokiaľ Ti Latakia nesadne chuťovo, tak hľadaj útechu u prezidenta. :smoke3:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mopic » 16 úno. 2009, 13:03

Mike Hill píše:Mopic :arrow:
Pokiaľ sa vyhýbaš Latakii, len kvôli sile, tak skús Peterson - Old Dublin. Je veľmi slabý čo sa nikotínu týka a dáva až výnimočný chladný a suchý dym. Čo sa chuti týka, je to veľmi podarená plnotučná Latakiová zmes. Jeden z mojich prvých tabakov vôbec a fajčím ho do dnešných čias.

Pokiaľ Ti Latakia nesadne chuťovo, tak hľadaj útechu u prezidenta. :smoke3:

Děkuji za radu, příležitostně vyzkouším.
Jinak kterého prezidenta máš konkrétně na mysli? :think: Pokud vím, tak u nás z vrcholných představitelů kouří dýmku pouze ministr zahraničí a ten pokud vím miluje právě latakii :smoke5: Ale nejspíš jsi měl na mysli něco úplně jiného :think:
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod basa333 » 16 úno. 2009, 13:08

na mysli měl prezidenta fénixe, který latakii zrovna nemiluje.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mopic » 16 úno. 2009, 13:25

basa333 píše:na mysli měl prezidenta fénixe, který latakii zrovna nemiluje.

Já jsem si to myslel, ale nebyl jsem si jistý, proto jem se zeptal. Ale jinak ministr zahraničí Schwarzenberg je opravdu dýmkař a kouří latakii. Byl s nim kdysi pěkný rozhovor v jednom čísle Briaru, když ještě vycházel.
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Tapinek » 16 úno. 2009, 13:40

Casopis Briar vychazi stale... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod Mopic » 16 úno. 2009, 13:53

Tapinek píše:Casopis Briar vychazi stale... ;-)

Měl jsem na mysli původní papírovou verzi :smoke1: . Ale děkuji za informaci, netušil jsem, že to pokračuje elektronicky. Budu si to muset předplatit. Ty původní ročníky se mně moc líbily. :ok:
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod BATRACHOS » 16 úno. 2009, 17:57

Mopic píše:Těžko říct, nejsem chemik, tak můžu posuzovat jen podle subjektivních pocitů. S anglickou směsí si prostě na dýmce nepochutnám. I když objektivně vzato tu "motolici" jsem měl asi jen při tom prvním setkání s Dunhillem. Později už to opravdu byla spíš záležitost chuťová.


Doporučuji tedy Perfection. To je dokonale vyvážený tabák, komu nechutná, tomu prostě latakie nikdy chutnat nebude.
A nebo jsou tu lehce latakiové tabáky, jako třeba Rattrays 7 Reserve Premium nebo SG Westmorland, popř. aromatiky s latakií jako obě Bobovy čokolády nebo (dle mne asi nejlepší, ale specifický) SG Navy Flake.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod pepson » 16 úno. 2009, 18:07

Mopic píše:Těžko říct, nejsem chemik, tak můžu posuzovat jen podle subjektivních pocitů. S anglickou směsí si prostě na dýmce nepochutnám. I když objektivně vzato tu "motolici" jsem měl asi jen při tom prvním setkání s Dunhillem. Později už to opravdu byla spíš záležitost chuťová.

Ja by som doporučil Savinelli English Mixture-tam je latakia viacmenej pre vôňu a sila nikotínu je v pohode.Cena u nás je trochu vyššia 12 Euráčov za 50 gr plech,ale rád to zaplatím.
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod jorgos » 16 úno. 2009, 18:26

Mám dotaz prosím.Vzali byste na tabáček Old Gowrie vlastní dýmku,nebo byste ho nacpali do dýmky na MB DTw.
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Jaký tabák do které dýmky ?

Příspěvekod tifik » 16 úno. 2009, 20:48

jorgos píše:Mám dotaz prosím.Vzali byste na tabáček Old Gowrie vlastní dýmku,nebo byste ho nacpali do dýmky na MB DTw.


Jednoznačně vlastní Zkazil bys chuť obou, dle mého jsou to oba tabáky na vlastní dýmku.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků