Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pby-pipe » 09 bře. 2021, 11:34

Bob76
chapem co sa snazis povedat ale ja co sa chuti tabaku (cisteho) osobne preferujem (zatial) nejaky dutnik (aj ked non prermium, ked uz nieje premiak) no proste mi to viac chuti z dutnikov :smoke3: fajku som zacal fajcit cca 5r dozadu kupil som si na oprorucanie Dunhill London Mixture a ten bol super dokonca mam jednu plechovku archivovanu (kupena 2016) :smoke1: no neskor som mal nejake vzorky od znamych vsetko ale aromatiky (nie visna, vanilka a tak..) ale take sladsie chute ovocno-kolačovo-likerove :think: a tie mi do fajky nejako viac pasuju (zatial) ako pisem skusil som prave Best Brown Flake ako cistu virginiu (je OK ale nemam z nej taky pozitok ako ked si dam dutnik..
Vo vseobecnosti tabak fajcim na 2 sposoby ku sladkej snotanovej kave alebo sladkemu snotanovemu ciernemu caju - a tu preferujem cisty tabak (doteraz dutnik), alebo k nicomu (bez kavi, caja) len tak viac krat za den na relax a tu preferujem nieco sladke, s chutami ako uvadzam vyssie.. preto hladam nieco na sposob Flying finger (pocas dna) lebo mi chuti ale je "len stredne atomatizovany" Napr. ten Dark Flake Arom je tiez aromatik (sa mi vidi ze ho mozem nazvat mydlal, lebo tak mi to chuti) je silny co sa nikotinu tyka no nie je to co hladam na bezne celodenne fajcenie bez napoja.. Je fajn (premna vecer k niecomu, aj ked ku kave/caju uprednostnujem ciste tabaky, no chuti mi..)

baron Tom
skusim pohladat nieco z tvojich tipov, laka ma vyskusat od Dan Tabacco tabak Da Vinci ale najmensie balenie len 50g a to ked mi nesadne tak neviem.. a zo vzoriek na e-traf. este Savinelli Light Aroma vyzera dobre..
Takze tak nejako
pby-pipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno. 2021, 12:28

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod baron Tom » 09 bře. 2021, 12:36

Da vinci je fajn... takový voňaví kouření, kouřil jsem ho cca před deseti lety a všem to kolem vonělo vanilkou. jestli chceš pošlu ti vzorek něčeho výměnou za něco.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Ferd » 09 bře. 2021, 12:41

Nevím jestli kouříš s filtrem nebo bez. Ale podle toho co píšeš třeba o FlyingFinger bych tipoval, že ti asi sedí aromatiky dánského nebo spíš německého typu. Němci nesmí prodávat dýmky bez filtru. A tabáky "německé" chuti mívají proto silnější chuť a výraznějí top flavouring, aby bylo i s filtrem něco cítit. Prostě jsou cítit na hony daleko :joy: Mohly by ti sedět Holger Danske, Black&Bright, Danish Black Vanila, možná DaVinci nebo Sweet S.V.H. Není to úplně můj šálek kávy ale snad se to ještě prodává.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod baron Tom » 09 bře. 2021, 14:31

holger danske ti mohu poslat, dostal jsem 100g a stačí mi v poho 50g nemám na to zatím fajfku
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Bob76 » 09 bře. 2021, 23:14

Ferd píše:Nevím jestli kouříš s filtrem nebo bez. Ale podle toho co píšeš třeba o FlyingFinger bych tipoval, že ti asi sedí aromatiky dánského nebo spíš německého typu. Mohly by ti sedět Holger Danske, Black&Bright, Danish Black Vanila, možná DaVinci nebo Sweet S.V.H.

To jsou zrovna ty tabáky o kterých píše Batrachos :puke: které Ti nikdo ze starých kozáků nedoporučí :-) Osobně bych si raději vybral buď GH Kentucky Nugát či Black Forest od SG .To_pby-pipe- Máš v tom trochu nesoulad, na jednu stranu kouříš výborné /ale na mě silné tabáky BXX/ a na druhou stranu se chceš prokousávat chemickými "zbraněmi" ,které jsou "skoro nekouřitelné" . Ideální by bylo navštívit nějaké dýmkové setkání a okoštovat co by Ti vyhovovalo. Nevím odkud jsi ,je tu vlákno na představení a kluci by Tě nasměrovali na nejbližší dýmkovou "buňku".
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pby-pipe » 12 bře. 2021, 10:35

bob76 to preto tie dve rozdielne cesty v tabaku lebo ako pisem v prispevku vyssie.. ked fajcim tabak ku kave (sladkej) cchcem cisty tabak bez prichuti, prirodny.. ale ked kavu nemam a fajcim fajku len tak cisty prirodny tabak mi az tak nechuti a vtedy potrebujem (asi) nahradit sladku smotanovu kavu niecim a to bude ta chemicka zbran v podobe nejakeho sladkeho, ochuteneho tabaku. Cize asi nejako tak..

Teraz som si dal este jednu fajku s Best Brown Flakes ku kave a je to super, musim uznat.. Nieco som robil zle uvodne fajky lebo teraz bol jemny, sladky, orechove tony, pripomina mi dutniky ktore som do teraz sem tam zafajcil :puffy: ten si urcite kupim do rotacie alebo minimalne na uvod, lebo pozeram ze este nieco podobne existuje a to Full Virg. Flakes - je nejaky zasadny rozdiel medzi BBF a FVF v chuti? Lebo z fvf nie je vzorka..

K tym aromatikom sa este dostanem, chcem skusit Da Vinci alebo S.V.H od Dan Tobacco (myslim ze sa to tak vola)
pby-pipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno. 2021, 12:28

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Bob76 » 12 bře. 2021, 12:42

Best Brown mě baví právě tou pečenou, ořechovou stopou,trochu mám obavy zda tě FVF bude bavit, když Orlík Ti moc nechutnal.Tu vanilku od Dan pipe neznám,když vanilku tak od MBarena, lepší flake i když i řezaná taky není špatná.
Da Vinci je také nic moc ( některí mu říkají navoněný luft).
Zkus vzorek KN ( Gh kentucky nugát),Black Forest a uvidíš zda tě osloví.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pby-pipe » 12 bře. 2021, 15:51

noo.. olrik som ja nefajcil.. skusim ten KN vyzera zaujimavo a Black forest som mal teraz vzorku a ta ma neoslovila velmi.. este nejaky tip na tabak ako je BBF ale nikotinovo slabsi, chutovo minimalne rovnaky ?
pby-pipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno. 2021, 12:28

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Bob76 » 12 bře. 2021, 19:04

Tak jsem si že spletl s tím druhým ( asi barontom), když slabší,tak bych šel do toho Orlíku Golden sliced ,
objednání z Němec.


Edit: název (už mě to automatické vyplňování se.e.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pby-pipe » 19 bře. 2021, 16:06

no takze dnes BBF a FVF a musim povedat ze nazvy tabakov uplne suhlasia..
FVF je presne ako nazov hovori "plna" virginia, chut plna, silnejsia, citim tsm nieco nieco take ako stare knihy (alebo ako by som to nazval), chut monotonnejsia..
BBF opat "najlepsie" chut je pestrejsia, jemnejsia, sladsia, citim nieco ako susene hrozienka, sladke pecivo, orechy, smotanovejsia chut - umna urcite lepsi tabak ako FVF
pby-pipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno. 2021, 12:28

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod ralo » 20 dub. 2021, 21:48

BBF miluju, pro mě asi nejoblíbenější tabák.. :ok:
ralo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 črc. 2013, 20:48

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 21 dub. 2021, 21:24

:arrow: Ralo
:ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Zipíno » 22 dub. 2021, 08:29

Zatím končím u Redford Sundays fantasy. Jen už nemůžu sehnat tu kulatou plechovku!.
Zipíno
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 dub. 2021, 23:22

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pby-pipe » 11 kvě. 2021, 19:03

chcel by som sa informovat aky tabak by ste mi poradili na zafajcovanie fajky.. idealne cista virginia, rez a vlhkost na zafajcovanie (neskor bude fajceny tabak BBF alebo FVF) s flake od SG sa zafajcovat neodporuca a este sa aj priznam ze nejake 100% spravne fajcenie flake od SG som sa zatail nenaucil :smoke3:
pby-pipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno. 2021, 12:28

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod MBO » 11 kvě. 2021, 20:05

Já bych nacpal nějaký oblíbený tabák, který dobře znám a se kterým se bude dýmka dobře zakuřovat. :ok:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků