Tabáky Gawith Hoggarth

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Hardslimer » 23 zář. 2022, 22:04

Kuci, já to nějak nechápu.......to jako, že když nejlepší, pravé a dobré banány rostou pouze v banánové republice a pokud se nepoužije 10% banánů z EU, tak to nejsou ty pravé a dobré banány??? Co to je za nesmysl? Snad se všichni mýlíme a svět je ještě stále v pořádku.
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod PoKlaT » 24 zář. 2022, 07:07

Ferd píše::think: :think: že by ti všichni výrobci co uvádí perique z Louisiany ve své směsi jen tak bohapustě pindali???? :think: :think:
Zatím jsem nikde nenarazil na informaci o náhražce perique. Že by nějaká existovala?? ...to se musím ještě hodně učit.. :-) :-)


Jediné místo na světě, kde lze Perique pěstovat, je v malé části Louisiany zvané St. James Parish. Uvnitř St. James Parish je nejlepším místem pro pěstování (a jediným místem, kde se nyní pěstuje) velmi malá oblast zvaná Grande Pointe Ridge, kterou najdete ve městě Paulina. St. James Perique je extrémně vzácný, takže tabák se vyrábí jinde, aby splnil požadavky, i když bez stejných výsledků.

Je Perique ohroženo?

Bylo to blízko! Ale věci vypadají lépe. Protože Perique roste na velmi malé ploše v St. James Parish v Louisianě, hurikány a další proměnné počasí mohou ovlivnit celou úrodu v kterémkoli daném roce. Důležitým faktorem je také ekonomika regionu. Farmáři z Perique předávali svou půdu a znalosti svým rodinám po dobu 150 let, ale hospodaření v Perique je velmi náročné na práci a zisky jsou malé. Mnoho z mladších generací těchto farmářských rodin přijalo práci v okolních závodech. Perique je nyní obhospodařováno pouze několika malými provozy mezi 1/4 akrem a 10 akry. Pouze Percy Martin, největší producent, zpracovává úrodu komerčně a má smlouvu se společností Santa Fe Natural Tobacco Co, která nakupuje veškerý jeho tabák na cigarety. Hrstka zbývajících výrobců provádí předzpracování, ale jediným dalším výrobcem Perique byla společnost L.A. Poche Perique Tobacco Co., která se v roce 2005 blížila k uzavření. V té chvíli to pro Perique vypadalo ponuře, dokud Mark Ryan a Steve Coley neustoupili. v roce založení nové společnosti Coley Ryan Tobacco Enterprises, která do toho vstoupila a koupila L.A. Poche. Hodně jim pomáhali Neal Poche a Dudley LeBlanc, který je po Martinovi druhým největším pěstitelem Perique. S pomocí Pocheho a LeBlanca se Ryan a Coley naučili jedinečné procesy a zavázali se k budoucnosti Perique. Zdálo by se, že budoucnost Perique je stejně jasná, jako po nějakou dobu byla. (viz časopis Pipes and Tobacco, léto 2006, strana 40).

:smoke1:
ZDROJ: Pipedia
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod tumek » 24 zář. 2022, 09:19

Já tomu perique moc nerozumím. Ten originální z Lousiany pokud to dobře chápu, je konkrétní typ tabáku pouze pěstován v dané lokalitě, který je následně sušen, potom rok lisován (fermentuje) v sudech od whisky?
Uživatelský avatar
tumek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 31 říj. 2020, 10:45
Bydliště: Havířov

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Ferd » 24 zář. 2022, 12:07

Přesně tak. Osobně-a odborníci snad prominou a neukamenují mne-považuji Perique za typ cavendishe. S tím rozdílem, že nejde jen o velmi specifickou úpravu fermentace ale v tomto případě i o konkrétní typ tabáku-jak odrůdou tak lokací.
Ale není mi jasná ta poznámka od PoKlaTa: naznačuješ, že se Perique už léta vyrábí v EU? Nebo někde jinde?? Že se produkuje nějaká náhražka co není z Louisiany? To je pro mě naprostá novinka a nikde jsem na tokovou informaci ještě nenarazil. Nemáš k tomu prosím nějaké věrohodné podorobnosti??
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod PoKlaT » 25 zář. 2022, 07:39

Tahle informace je natolik za hranou, že se k ní žádný výrobce nepřizná. Před léty se na několika fórech na toto téma diskutovalo, technologie výroby je známa a to, že i v Louisianě používají jiné odrůdy tabáku aby splnily své smluvní závazky je také známo. Navíc celní předpisy GB a cena originál Perique natolik prodražily dovoz, že by jejich blendy byly neprodejné. Případní zájemci jistě dohledají dostatek informací :wink:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod woom » 30 zář. 2022, 06:10

Tak ono technologie je jedna vec a puvod druha. Technologie nikdy nenahradi klima a pudu danne oblasti
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod PoKlaT » 30 zář. 2022, 07:09

PoKlaT píše: (a jediným místem, kde se nyní pěstuje) velmi malá oblast zvaná Grande Pointe Ridge, kterou najdete ve městě Paulina. St. James Perique je extrémně vzácný, takže tabák se vyrábí jinde, aby splnil požadavky, i když bez stejných výsledků.


JEŠTĚ NĚCO NENÍ JASNÉ :?:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Bob76 » 09 říj. 2022, 06:30

Kluci dostal se ke mně GH Brown Twist Sliced, je to načatá plechovka,odhadem 45gr tabáku. Pokud by měl někdo zájem, ozvěte se. Výměna možná za nějaký natural, slušný aromatik či nějakou tu kačku.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Ferd » 09 říj. 2022, 21:24

PoKlaT píše:JEŠTĚ NĚCO NENÍ JASNÉ :?:

Noooo, pořád to samé. Docela mě to téma zajímá. To, že je perique nedostatek, o tom žádná. Můj oblíbený Ascanian nedávno zdražil o 6%. To, že vedle poměrně echt-specifikého St. James Perique se majoritně používal a používá do blendů hlavně Acadian Perique (což je míchaná varianta), o tém také žádného sporu.
Mám v úctě místní komunitu a neberu na lehkou váhu zdejší informace. Ale ty naznačuješ, že se perique vyrábí i jinak a jinde než jak tvrdí tradice a oficiální zdroje-jaksi neoriginálně, napodobuje se, kopíruje, padělá, falšuje či jak to jinak nazvat.
Bohužel jediný zdroj je odkaz na citaci tvých vlastních slov. A rada: "...případná zájemci jistě dohledají dostatek informací..". Cítím se býti případným zájemcem ale bohužel jsem dostatek informací o "falešném" perique nedohledal. Omlouvám se předem (i zadem) za svou lenost či neschopnost... Ale je možné, že jsem to jen špatně pochopil a tou informací "...natolik za hranou, že se k ní žádný výrobce nepřizná.." možná myslíš onen zmíněný Acadian Perique??
Nicméně pokud někdo máte zdroj podobných informací, budu za ně vděčný. Pokud nemáte, nezbývá mi než se hřát pýchou, že celosvětové spiknutí výrobců tabáku, používajících falešné náhražky perique, bylo odhaleno právě zde na našem českém foru.. :puffy:
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Jack.Grave » 10 říj. 2022, 08:18

No Perique jak je známo jsou dva druhy.
1. St. James Perique z tabáku vypěstovaného v St. James Parish, což by měl být lokální strain Burley, kterije nejdříve air cured a posléze podroben Perique procesu. Čas od času je uvolněn "vintage" sud do prodeje.
2. Acadian Perique což je směs pravého perique a Green River Burley taktéž spravován v Luisianě u stejných producentů.
3. Pred pár lety bývalý MacClelland si nechal vyrobit variaci na Perique z dark fired Va (bylo to dostupné asi 3 roky.
4. Relativně nedávno si Mac Baren (respektive jeho dceřiná společnost v USA Erik Stokebye) si nechali Perique procesem projít nějaký orientální tabák (mám matný dojem ze to bylo řecké Katherini).
Dá se říci ze Perique je relativní dostatek ale je drahý, respektive velmi drahý.
Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Bob76 » 13 říj. 2022, 15:53

Bob76 píše:Kluci dostal se ke mně GH Brown Twist Sliced, je to načatá plechovka,odhadem 45gr tabáku. Pokud by měl někdo zájem, ozvěte se. Výměna možná za nějaký natural, slušný aromatik či nějakou tu kačku.

Asi už tu nikdo nehulí dýmku!? Nechci na tom zbohatnout. Zkrátka to jen není můj favorit a výměna za jiný tabák možná.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod bob » 14 říj. 2022, 11:22

ale což o to, zpopelnit se dá, ale jet do U H je asi trošku komplikace.
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod RottenFox » 14 říj. 2022, 20:17

Tak hlavně tu na tohle snad je sekce "Nabídka / poptávka" - viz pravidla fóra. :roll:
viewtopic.php?f=16&t=455
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Bronďa » 28 říj. 2022, 14:38

Dobrý den dýmkaři,

nemáte nějaké nové informace týkají se dovozu tabáků Gawith Hoggarth a Samuel Gawith do ČR?
Tajně doufám, že se podařilo něco domluvit v Dortmundu, ale nikde jsme na žádné informace nenarazil.

Přeji všem chladný dým.
Bronďa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 48
Registrován: 24 led. 2021, 16:15
Bydliště: Buchlovice

Re: Tabáky Gawith Hoggarth

Příspěvekod Fugas » 07 lis. 2022, 17:37

Ahoj kamarádi, dá se ještě někde sehnat Bobs Chocolate Flake? Nebo pro něj musím vyrazit do zahraničí? Moc děkuju
Fugas
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis. 2015, 13:24

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků