TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod woom » 30 zář. 2022, 10:35

Mateo1990 píše:
Já jsem docela nedavno ochutnal taktéž a mám z toho stejný pocit :? Měl jsem ho 2x ze stejné dýmky ale v jiném počasí. To dost ovlivnilo i chuť zmíněného tabáku. Doporučuji zkusit nacpat do jiné dýmky, mě se to už párkrát osvědčilo :wink: :joy:

Me prijde ze u neho hodne zakezi na nacpani. Musis mu nechat prostor a cpat ho navolno aby hezky horel a rozvinul se
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Mateo1990 » 30 zář. 2022, 11:49

woom píše:Me prijde ze u neho hodne zakezi na nacpani. Musis mu nechat prostor a cpat ho navolno aby hezky horel a rozvinul se


Možná záleží i na velikosti kotlíku :think: No každopádně mu dám ještě šanci, chvílema mi totiž přišel i jako mýdlák, prostě tenhle tabák při kouření mění chutě a ty jsou mi zatím záhadou :mryellow: :smoke3:
Uživatelský avatar
Mateo1990
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 26
Věk: 34
Registrován: 14 črc. 2022, 10:46
Bydliště: Praha - Dolní Počernice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod woom » 01 říj. 2022, 10:34

Dnes jsem si zapalil 4 nedele otevreny 7 lety jack knife plug. Panove, muzu vam rici, ze tem amerikam opravdu hodne prospiva, kdyz je po otevreni nechate nadychnout. Je to uplne jine pokoureni
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 02 říj. 2022, 21:40

Já mm pocit, že to prospívá snad všem tabákům.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alcarin » 05 říj. 2022, 17:55

Tak dneska poprvé Presbyterian a rovnou i v nové dýmce. Po práci v parku, nikde nikdo, jen stromy a jejich nazlátlé listí, prostě paráda :puffy: :puffy: A Presbyterian je naprosto luxusní záležitost, zatím u mě top co se týče lehčích latakií. Ta chuť mi fakt připomíná kadidelnici nebo sakristii. Pokud máte někdo tip na podobný tabák, rád vyzkouším.
Uživatelský avatar
Alcarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 32
Registrován: 23 dub. 2022, 12:08
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Mateo1990 » 06 říj. 2022, 07:24

Alcarin píše:Tak dneska poprvé Presbyterian a rovnou i v nové dýmce. Po práci v parku, nikde nikdo, jen stromy a jejich nazlátlé listí, prostě paráda :puffy: :puffy: A Presbyterian je naprosto luxusní záležitost, zatím u mě top co se týče lehčích latakií. Ta chuť mi fakt připomíná kadidelnici nebo sakristii. Pokud máte někdo tip na podobný tabák, rád vyzkouším.


Ahoj. Já jsem tedy Presbyterian neměl tu čest ochutnat, ale lehčí latakií se mi zdá Mac Baren HH Vintage latakia. Ten mi opravdu moc zachutnal, dokonce i víc než Nightcap :D
Uživatelský avatar
Mateo1990
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 26
Věk: 34
Registrován: 14 črc. 2022, 10:46
Bydliště: Praha - Dolní Počernice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod woom » 06 říj. 2022, 15:57

Alcarin píše:Tak dneska poprvé Presbyterian a rovnou i v nové dýmce. Po práci v parku, nikde nikdo, jen stromy a jejich nazlátlé listí, prostě paráda :puffy: :puffy: A Presbyterian je naprosto luxusní záležitost, zatím u mě top co se týče lehčích latakií. Ta chuť mi fakt připomíná kadidelnici nebo sakristii. Pokud máte někdo tip na podobný tabák, rád vyzkouším.

Chapu jak to myslis. Driv jsem si ho taky uzival, jen dnes jsem se uz dostal do takoveho stadia, ze mi prijde az moc “lehky”
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alcarin » 06 říj. 2022, 22:57

woom píše:Chapu jak to myslis. Driv jsem si ho taky uzival, jen dnes jsem se uz dostal do takoveho stadia, ze mi prijde az moc “lehky”


Moje top latakie je zatím Artisan, ale chtěl jsem právě něco trochu lehčího, když zrovna nemám chuť ani na Artisana, ani na Va/Pery :smoke5:
Uživatelský avatar
Alcarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 32
Registrován: 23 dub. 2022, 12:08
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 07 říj. 2022, 08:48

Včera jsem ochutnal Ashton Consummate Gentleman. Můj dojem je lehčí latakiová směs, která svižně hoří. Trochu mi to připomnělo Petersonův Old Dublin.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alcarin » 07 říj. 2022, 10:16

Dneska jsem zkusil dát ještě jednu šanci aromatikům. Koupil jsem si vzorek Bagpiper's Dream, nacpal, zapálil... a prostě ne. Jakože voní to celkem hezky, ale nechutná to nijak. Ani jako tabák, ani jako aromatizace :smoke4: Tak nevím, buď neumím aromatiky kouřit, nebo nejsem cílovka. Takže mým oblíbeným aromatikem dál zůstává latakie :D
Uživatelský avatar
Alcarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 32
Registrován: 23 dub. 2022, 12:08
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod woom » 07 říj. 2022, 10:32

Alcarin píše:Dneska jsem zkusil dát ještě jednu šanci aromatikům. Koupil jsem si vzorek Bagpiper's Dream, nacpal, zapálil... a prostě ne. Jakože voní to celkem hezky, ale nechutná to nijak. Ani jako tabák, ani jako aromatizace :smoke4: Tak nevím, buď neumím aromatiky kouřit, nebo nejsem cílovka. Takže mým oblíbeným aromatikem dál zůstává latakie
:D

Pekne receno. Mam to stejne. Jen ti dam posledni radu. Pokud chces jeste jeden pokus tak zkus Autumn evening. Za me je to jediny aromatik ktery se da kourit. Vse ostatni je teply luft.
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 08 říj. 2022, 13:37

jestli chceš dobrý aromatik, musíš k SG nebo GH. konkrétně SG 1792, sams flake, chock, nebo GH mýdla jako conistone apod. evidentně ti v jiných tabácích chybí tělo - ten pocit znám.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Tapinek » 08 říj. 2022, 13:47

... případně SG Paláce Gate... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 08 říj. 2022, 20:07

Alcarin píše:Dneska jsem zkusil dát ještě jednu šanci aromatikům. Koupil jsem si vzorek Bagpiper's Dream, nacpal, zapálil... a prostě ne. Jakože voní to celkem hezky, ale nechutná to nijak. Ani jako tabák, ani jako aromatizace :smoke4: Tak nevím, buď neumím aromatiky kouřit, nebo nejsem cílovka. Takže mým oblíbeným aromatikem dál zůstává latakie :D


No to si dovolím tipovat první variantu ... :smoke3:

Bagpiper's Dream určitě není bez chuti a určitě není úplně slabý. Takže chyba bude někde mezi fajfkou a obuví. :wink:

...to samozřejmě neznamená, že ti musí chutnat, nebo že ti obecně mají chutnat aromatiky. Ale ten tabák je někde na nikotinové 5 z 10, nebo aspoň býval. Mám v dobré paměti, jak jsem před lety šel dopoledne na houby a na lačný žaludek se mi po velké Petersonce Dudáka pěkně zamotala hlava. :lol: Takže teplý luft to není, to je MB Original Choice nebo Holger Danske Original Honey Dew. Tohle je lehčí střed. Může to být na tebe málo, OK, na basu určitě, jak správně píše, ale že by tam nebyl vůbec cítit tabák ani chuť, to je spíš věc vnímavosti než firmy Rattray´s.
Chuť má jasně koňakovou, samozřejmě žádná plná pusa ovoce, ale pocit jako po doušku slušného brandy (po, ne při tom pití, aby bylo jasno). Je to jemně aromatisované, ale jako málo "aroušů" zcela jasně a jednoznačně. Žádná hromada něčeho sladkého a krémového, prostě suchý jemný koňakový "ocas".
:idea: Ale musí se to umět kouřit, jako většina jemných aromatikův. :idea:
Nesnáší hutnější nacpání, musí být spíš vlhčí, chce spíš hlubší pořádný kotel. Jednou se spaří a jde to dolů. Ideálně na 2 sirky, nepřipalovat a jet furt pryč do popílku. Spodek kotle není tak náchylný a snese chcípnutí a brzké opakované připálení. Vychladlý Dudák je nejlepší rovnou do koše. :naughty:
Určitě je to mnohem větší "zagorka" než latakie, ty jsou většinou totálně blbuvzdorné, nemusí se tolik řešit vlhkost a spařit se obvykle nedají. U většiny je vhodný mělký široký kotlík - zkrátka pravý opak toho, co vyžaduje Dudák.

(mám tenhle tabák ze starých zásob a zas tak moc jej nekouřím, možná se strongly změnilo složení, to by mohl potvrdit někdo zdejší, kdo kouřil současně prodávanou šarži a má už trochu obsáhlejší kuřáckou paměť).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alcarin » 09 říj. 2022, 08:52

:arrow: BATRACHOS

Díky za odpověď. Je dost možné že chyba je mezi fajfkou a botama, to nevylučuju :D Nejdu po tabácích co mají hodně nikotinu, spíš ocením tabáky co mají "plné tělo". Je možný, že jsem si ten tabák spařil, moc se mu nechtělo hořet, ale snažil jsem se na něj být stejně opatrný jako jsem na čisté virginie. Ale zase příště až mě popadne chuť zkusit nějaký aromatik, dám na tvoje rady :smoke5:
Uživatelský avatar
Alcarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 32
Registrován: 23 dub. 2022, 12:08
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků