Tabáky dříve a dnes

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod basa333 » 12 bře. 2009, 15:25

nevím kam to mám dát a nechce se mi kvůli tomu zakládat nové vlákno - nemáte náhodou někdo starou, ještě tu lakovanou plechovku od EMP (stačí prázdná, ale když bude s obsahem, nevadí :wink: )? poštovné nebo i nějakou symbolickou cenu samozřejmě zaplatím. rád bych ji měl na přesypávání. předem díky, kdyžtak sz
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod Nevill » 13 bře. 2009, 09:10

OT debatu jsem promazal... :naughty:

- Nevill
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod jcp » 16 bře. 2009, 15:24

Btw na aukru někdo draží legendárního Tarase Bulbu s kouzelným popisem :D :
Občas se stane, že šuplíky, staré skříně a dlouho nevětraná zákoutí vydají nějaký skrytý tabákový poklad. Je třeba říci, že vždy je to dobrodružství, ale jen málokdy vlídný kuřácký zážitek. Tak ani s Tarasem Bulbou. Nejen že sám o sobě je i po vlídném zvlhčení zcela nekouřitelný, ale dokonale působí i ve směsích – dokáže zkazit jakýkoli tabák.
Při těchto experimentech je samozřejmě třeba nenechat se odradit negativními zkušenostmi, v každém případě je podstoupit.
Doporučujeme však použít nějakou „experimentální dýmku“, aby vás pak nezaměnitelné aroma nepronásledovalo příliš dlouho.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod Nevill » 16 bře. 2009, 15:35

To mi táta vyprávěl o svém prvním šéfovi, který byl náruživým kuřákem dýmky a kouřil Tarase do kterého si přidával trochu Amfory, aby to okolí vůbec sneslo. Ale Taras přesto na "vůni" s přehledem vítězil... :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod basa333 » 16 bře. 2009, 15:46

když jsem byl ještě kluk, tak jsme měli nějakého dýmkaře v baráku, nějaký pan Nosek to byl. co ten kouřil, to fakt nevím, ale začínám tušit.... když jsem po něm vlezl do výtahu, tak se mi pokaždé udělalo skoro zle. všechny vystydlé latakie smíchané s doutníky jsou proti tomu procházkou růžovou zahradou. to bylo opravdu jak hromada spálenejch kravskejch paznehtů, škvařená na pekelně žluklém oleji někde v čistírně odpadních vod. jo, myslím, že jsem to trefil docela dobře, nějak tak to bylo cejtit
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod Sobpeta » 16 bře. 2009, 15:55

Svého času jsem pracoval jako sociální pracovník v jednom nejmenovaném ústavu, resp. ubytovně pro bezdomovce. Pach(tedy spíš smrad) tohoto tabáku, smíchaného s dalším takovým skvostem zn.Magyar, který se podle zdejšího receptu přidával na celkové "ovonění" směsi tam doslova vyrážel z každých otevřených dveří jednotlivých pokojů pro klienty. No bylo to tedy opravdu labůžo, které jsem si jednou coby tehdejší kuřák Peter extra-light taky dopřál. No co vám mám povídat, tato "echtsměska" ušoulaná v papírku se pro me stala jedním z opravdu příšerných zážitků. Dneska se tomu musím smát,ale ty "plechové huby" to kouřily s chutí celkem běžně(někdy i umotané v novinách) :lol:

Příšernej smrad :puke:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod Milos Cerman » 16 bře. 2009, 18:48

Sobpeta píše:....... ty "plechové huby" to kouřily s chutí celkem běžně(někdy i umotané v novinách) :lol:


Ono to nebylo o síle ani o chuti, ale o zvyku.
Někdy v roce (asi)1995 jsem ve večerce měl zákazníka, starýho dědka, kterej si stěžoval, že nemůže nikde sehnat "Novou Znes".
Podařilo se mi ji pro něj v jednom velkoobchodu sehnat, a bral dlouho obden 2 (slovy dva) balíčky. :smoke6:
Až jednou nepřišel. Pak jsem se doslechl, že umřel. Já měl pro něj ještě asi 15 balíčků tabáku. :smoke4:
Za dalšíích sned 3/4 roku přišel potetovanej bezdomovec, vytřeštil oči, a koupil. Přišel druhej ben, a kolik že tý "Nový Zmesi" mám.
:ok: K mý velikánský radosti koupil všechno. :clamp: Pak se ještě několikrát zastavil, ale já ten tabák (pro jistotu) víckrát neobjednal ! :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod pepson » 16 bře. 2009, 19:03

Nová zmes je fajn.Mám ešte od minulého roku trištvrte balíčka,čo mi ostalo keď som vo fóliovníku vydymoval vošky.Ak má niekto záujem za patričný bakšiš ho rád posuniem ďalej :D :D :D :plaster: :oops:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod Milos Cerman » 16 bře. 2009, 19:07

pepson píše:Nová zmes je fajn....

Jak pro koho :naughty:
Ale byla doba, že jsem jí taky dost hodně pokuřoval :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod pepson » 16 bře. 2009, 19:12

Milos Cerman-ja som to myslel ironicky,to vydymovanie spočívalo síce v horení tabaku,ale nie vo fajke.Teda,ale že to bol puch!! :?
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod Milos Cerman » 16 bře. 2009, 19:16

pepson píše:..ja som to myslel ironicky.....

:ok: Ale vždyť já vím, ale mě vždycky při vzpomínce přejede mráz po zádech :smoke3:
(A to bejvaly ještě hotší tanáky ---- Taras Bulba, anebo Bača :mrgreen:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod jcp » 17 bře. 2009, 08:01

Milos Cerman píše:
A to bejvaly ještě hotší tabáky ---- Taras Bulba, anebo Bača :mrgreen:

JJ .. Taras a Bača, to bylo souhvězdí :pray: .. a tenkrát v 60.letech dědeček mýho kamaráda (od kterýho jsme to kouření dýmky odkoukali) měl krabici od bot, do níž vždycky nasypal po paklíku Bači, Tarase, Novej Zmesi a Kapitána, hezky to promíchal a přidal notnou porci sušený komonice kterou přes léto sbíral kolem Labe .. pánové, s tím kumarinem by to porazilo i vola .. to snad rozpouštělo zubní sklovinu :eh:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod Drnda » 17 bře. 2009, 08:17

Děda kouřil novou zmes celkem pravidelně - navíc z toho obrovskýho pytlíku :pray: . Pokud si chtěl dopřát luxus, dával si něco na úrovni Krakonoše (pokud to nebyl Krakonoš). Škoda, že se nedožil něčeho lepšího i když těžko říct, jestli těmhle kuřákům, co jsou zvyklí kouřit celý život tabáky podobné úrovně by dnes dostupné laskominy vůbec šmakovaly.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod taurus » 17 bře. 2009, 08:23

Milos Cerman píše:Jenom malinký upřesnění : tabáky ADRIA na Slovensku dělala REMSRA -
Remsta International Praha s.r.o.
image_id: 4487

Neviem ako chutili tie tabaky ale tie obrázky na baleniach boli krásne..
Uživatelský avatar
taurus
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 129
Věk: 62
Registrován: 01 pro. 2007, 13:47
Bydliště: Revúca

Re: Tabáky dříve a dnes

Příspěvekod pepson » 17 bře. 2009, 14:51

Môj bývalý kolega fajčil stále jednu fajku-aj tri krát za šichtu a pchal do nej cigareťák,ktorý mu nosil ďalší kolega od nejakého známeho z tabakovej fabriky na Slovensku.Bola to zmes nepodarených cigariet (dlhé.krátke...).Bol to celkom slušný puch,ale bolo to zadara.Bohužiaľ Jano (ten kolega) je už pod drnom-rakovina hrtanu :(
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků