Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

05 bře. 2009, 22:24

od 01.04.2009 nam zdrazie aj tabak dovazany z USA :think: :evil: http://www.smokemag.com/NATO.pdf

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

06 bře. 2009, 12:17

Breer píše:od 01.04.2009 nam zdrazie aj tabak dovazany z USA :think: :evil: http://www.smokemag.com/NATO.pdf


to bych blil... :puke:
:ot:

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

06 bře. 2009, 13:14

Breer píše:od 01.04.2009 nam zdrazie aj tabak dovazany z USA :think: :evil: http://www.smokemag.com/NATO.pdf

No vida, dúfam že to pribalili k tomu zákonu zakazujúcemu transport šimpanzov v rámci USA...
:ot:

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

02 říj. 2014, 20:38

Zdravím chlapi,
dnes mi došiel papier od preclievacieho oddelenie s tým, že mi úspešne uväznili tabak zo synjeca. Jedná sa iba o približne 300g tabaku. Minulý rok mi objednávka prešla bez problémov, myslel som si že v rámci eu balík preclievať nebudú. Vie mi niekto prosím objasniť ako je to v súčasnej dobe?
Vďaka

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

02 říj. 2014, 20:45

Proclívat se musí holt všechno co jde ze zemí mimo EU a všude celníci zavádějí scannery.

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

03 říj. 2014, 06:13

kamo píše:Zdravím chlapi,
dnes mi došiel papier od preclievacieho oddelenie s tým, že mi úspešne uväznili tabak zo synjeca. ..., myslel som si že v rámci eu balík preclievať nebudú. ...


Ahoj,
ide o to, že Švajčiarsko je mimo EU, takže platí, čo napísal Gimli. Minule si mal zrejme šťastie...

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

03 říj. 2014, 14:42

aha no teda vďaka, minulé roky nebol problém ani s UK, toto už bude iba horšie :clamp:

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

03 říj. 2014, 15:19

UK sice nemá euro, ale je členem EU a eurozóny co se týče volného pohybu zboží. Švýcarsko ne, takže vůči němu platí stejné předpisy jako při dovozu z USA.

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

03 říj. 2014, 16:44

NJN, já pamatuju doby, kdy si Barber myslel, že my nejsme v EU a posílal mi bejčí voči bez daně :clamp: .. to se pane nakupovalo :lol: . Bohužel na ten svůj omyl dost rychle přišel a bylo po ftákách :cry:

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

23 lis. 2014, 17:36

jcp: to se mi taky stalo! zlate to casy :D

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

16 bře. 2019, 18:50

Hodnota zboží tedy nesmí překročit částku 22eur.. Takže když si objednám plechovku tabáku 100g z USA a cena bude pod 23 usd, tak nebudu platit clo ani dph i v případě, že je povoleno pouze 50g tabáku?

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

18 bře. 2019, 08:09

Ne, to platí pouze pro věci mimo tabáku, parfémů a dalších, je to vyjmenované v celním zákoně...
Navíc u tabáku to múže být jen dar, tedy zboží neobchodní povahy, takže legálně sem z obchodu /krom osobního dovozu/ nedostaneš ani unci, i když celníci se občas přehlédnou...

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

18 bře. 2019, 12:00

Dejmal píše:Ne, to platí pouze pro věci mimo tabáku, parfémů a dalších, je to vyjmenované v celním zákoně...
Navíc u tabáku to múže být jen dar, tedy zboží neobchodní povahy, takže legálně sem z obchodu /krom osobního dovozu/ nedostaneš ani unci, i když celníci se občas přehlédnou...


Legálně si můžeš nechat normálně poslat 50 gramů tabáku odkudkoliv, dar to být nemusí.. Jakmile je to víc, chtějí čestné prohlášení, že máš tabák pro vlastní potřebu a platí se dph, clo a spd. Nic nelegálního na tom není. Akorát mě zaráží, že i v rámci evropské unie je povoleno nechat si poslat pouze 50 gramů tabáku..

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

18 bře. 2019, 12:23

to už se tu řešilo 100000000000000000000000000000000000000000000000000x
Zmiňoval jsi USA, přečti si to znovu, pouze zboží neobchodní povahy ...

viz:
ZÁSILKY ZBOŽÍ NEPATRNÉ HODNOTY



Osvobození od cla se poskytuje u zásilek zboží nepatrné hodnoty. Limit, který vyjadřuje pojem "zásilka zboží nepatrné hodnoty" a týká se všech zásilek, které jsou odesílány přímo ze třetí země (není členem EU) příjemci, který se nachází na celním území Společenství (EU), je stanoven na částku 150 EUR. Osvobození od cla se však netýká alkoholických výrobků, parfémů a toaletních vod, tabáku a tabákových výrobků.

Od dovozního cla nejsou osvobozeny

a) alkoholické výrobky,

b) parfémy a toaletní vody,

c) tabák a tabákové výrobky /50 gramů tabáku na kouření/


ZÁSILKY ZBOŽÍ MEZI SOUKROMÝMI OSOBAMI

Od dovozního cla je osvobozeno zboží neobchodní povahy v každé zásilce jen do hodnoty 45 EUR, včetně hodnoty zboží uvedeného níže, aniž by příjemce odesílateli cokoli platil.

zdroj zde https://www.celnisprava.cz/cz/clo/infor ... ATRN%c3%89

Re: Spotřební daně tabáku a tabákových výrobků

18 bře. 2019, 12:58

Radku klid :D , je to pořád dokola. Někdy mám pocit, že to jsou cílené provokace. 50g z USA mě osobně vrátil celník zpět několikráte. Takže asi tak. 50g max ale neobchodní povahy.
Odeslat odpověď