Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Cifro » 02 zář. 2011, 10:05

Prepáč, každý fajčíme na svoju hubu, ale považovať Amphoru skôr za prírodný tabak ako aromatik ma celkom dostalo :smoke3:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod basa333 » 02 zář. 2011, 10:08

já jsem to raději vůbec nekomentoval...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Mirik » 02 zář. 2011, 10:20

ked som zacinal s fajfkou ,dufam ze netrepnem ,bola tusim hneda Amphora regular takeho prirodnejsieho razenia a zbytne boli aromatiky co tak spominam :think:
Uživatelský avatar
Mirik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 290
Věk: 43
Registrován: 19 srp. 2011, 10:44
Bydliště: Newport,UK

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Sobpeta » 02 zář. 2011, 10:27

Já s tím teda extra zkušenost nemám, ale od kuřáků červené Amphory jsem dostal ujištění, že ta původní Amphora Full Aroma z doby cca před patnácti dvaceti léty byla proti té dnešní aromatická bomba. Dnes je prý v Amphoře aroma sotva polovina oproti dřívějšku. Asi před rokem jsem dostal tobolku kdesi z Egypta(varování-klykiháky) a zas tak extra aromatická mi nepřišla.

Tak jestli náhodou nebyla myšlena ta nová "moderní" Amphora, tu by snad kuřák aromatizovaných tabáků mohl považovat za směs pouze "lehce" aromatizovanou. Takže v jeho případě by se snad dala jako základ pro míchání tabáků chápat. Podobně jako my "naturalisti" chápeme třeba MB Mixture Scottish Blend.
Nevím, je to jen hypotéza... :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod harm » 02 zář. 2011, 10:55

No nevím tady ji jeden pán kouří a v okolí je cítit dost .... Nechtěl bych to vidět před 20 lety.... :lol:
Uživatelský avatar
harm
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 423
Věk: 40
Registrován: 29 led. 2011, 21:45
Bydliště: Machov

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Sobpeta » 02 zář. 2011, 11:00

Podle pamětníků se její vůně vznášela v ulici ještě půl hodiny po tom co už byl dýmkař dávno pryč....
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod harm » 02 zář. 2011, 11:14

:ok:
Uživatelský avatar
harm
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 423
Věk: 40
Registrován: 29 led. 2011, 21:45
Bydliště: Machov

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod mihra » 02 zář. 2011, 12:20

Mohu potvrdit, červená Amphora bývala ze všech, které byly na trhu (červená, modrá, hnědá, zelená a zlatá) nejvoňavější. Jak to je dnes nevím. Od doby kdy se přestala dovážet jsem ji nekouřil.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod PrachatejMizera » 02 zář. 2011, 12:30

basa333 píše:já jsem to raději vůbec nekomentoval...


A kouřil jsi nově zakoupenou Amphoru někdy teď nedávno?

Sobpeta píše:Já s tím teda extra zkušenost nemám, ale od kuřáků červené Amphory jsem dostal ujištění, že ta původní Amphora Full Aroma z doby cca před patnácti dvaceti léty byla proti té dnešní aromatická bomba. Dnes je prý v Amphoře aroma sotva polovina oproti dřívějšku. Asi před rokem jsem dostal tobolku kdesi z Egypta(varování-klykiháky) a zas tak extra aromatická mi nepřišla.

Tak jestli náhodou nebyla myšlena ta nová "moderní" Amphora, tu by snad kuřák aromatizovaných tabáků mohl považovat za směs pouze "lehce" aromatizovanou. Takže v jeho případě by se snad dala jako základ pro míchání tabáků chápat. Podobně jako my "naturalisti" chápeme třeba MB Mixture Scottish Blend.
Nevím, je to jen hypotéza... :think:


Konečně někdo uhodil hřebík na hlavičku. Díky.
Ano, je to přesně tak, jak píšeš. Když si koupím červenou Amphoru dnes, opravdu v ní téměř nic aromatizovaného necítím (přestože se stále jmenuje Full Aroma).

Fakta jsou takováto: Samotný Connoisseur's Choice je sladkej jak cecek a poněkud převoněnej. Smícháním s Amphorou pozbyde takové vtíravé aromatizovanosti, chuť výsledné směsi je sušší, přirozenější a získá další rozměry. Myslím, že by nebylo moudré hodnotit tabák těmi, kdo ho neochutnali; proto kdo má zájem, pošlete mi poštovní adresu a já jim zašlu vzorek. Hodnocení ostatních má podle mého názoru pramalou výpovědní hodnotu.
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod harm » 02 zář. 2011, 13:10

Pane kolego, to není hanění tvého tabáku ale vyjádření názoru :wink: . Neber to jako urážku, jen jako připomínku k tomu podle mne toto forum slouží. Chutě má každý jiné co tobě nepřipadá jako sladké tak jiní mají za přeslazené. Já osobně mám i novou Amphoru za aromatik (chutnal jsem), ne jemný aromatik! Tobě to může připadat jinak a názor ti brát nebudu, jen si časem vzpomeň co jsi tu povídal.

Já jsem na začátku taky kouřil aromatiky na které si dnes ani nevzpomenu. Je zajímavé jak se ti chuť mění, i když jsou lidi kteří zůstávají stále u jednoho tabáku či chutě.

Věřím že tvá směs není špatná. Sám ji ovšem zkoušet nechci, tak nějak tuším že by to nebyl můj šálek kávy. :puffy:
Uživatelský avatar
harm
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 423
Věk: 40
Registrován: 29 led. 2011, 21:45
Bydliště: Machov

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod basa333 » 02 zář. 2011, 13:30

PrachatejMizera píše: A kouřil jsi nově zakoupenou Amphoru někdy teď nedávno?


ale ano, měli jsme ji na soutěži. není to špatný tabák, ale neutrál to není a bůhvíjak hodnotný tabák také ne. směsí s CC to asi nijak moc lepší nebude - prostě sladký aromatik, ze kterého ani nebude moc cítit tabák, jen cukrkandl. vyjadřuji toliko můj názor, nemusíš s ním souhlasit.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod hoochie coochie man » 02 zář. 2011, 14:15

Děkuju za nabídku, ale souhlasím s Harmem, kouřím amphoru, kterou mám nakoupenou asi dva roky, tehdy to byl nekouřitelnej hnus (močka, hořknutí, štiplavost, zhasínání...) te´d je to luxusní tabáček a kouřím ji moc rád. Chěl jsem jen říct, že amphoru nevnímám jako dohořka ani jako neutrální. Dle mého vkusu je to tabák snesitelně aromatizovaný přičemž aromatizace se hezky doplňuje s tabákem, příjemě voní a je dost sladký. Reagoval jsem pouze na to, že by amphora měla být hořká, snad možná proti CC, kterej sám označuješ jako přeslazenej, ten jsem neměl a ani po tom netoužím. Jinak jsem zkoušel míchat amphoru s SG PG (nepovedená várka bez kokosu) a bylo to příjemný pokouření, taky mám namíchanou amphoru s doutníkem, latakií a dark plugem a to je taky vynikající směs, takže pod to, že se z ní dá blendovat se podepisuju. Jen teda ve směsi ji vnímám jako složku aromatizující a zakulacující nikoliv jako ředící.
sorry za :ot:
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Cifro » 02 zář. 2011, 14:28

PrachatejMizera píše: ...Když si koupím červenou Amphoru dnes, opravdu v ní téměř nic aromatizovaného necítím (přestože se stále jmenuje Full Aroma)...

Červenú Amphoru Full Amphora mám na stole pred sebou. Doteraz som z nej fajčil trikrát. Prvý kotol som statočne vyfajčil, viacmenej to pripisujem nostalgickým spomienkam na študentské obdobie, keď som tento tabak fajčil. Druhý pokus som ukončil asi po pol hodine, tretí po desiatych sekundách. Moje hodnotenie tohoto tabaku je takéto:
sila: žiadna
chuť: žiadna
aromatizácia: výrazná
aróma pre okolie: výrazná
Celkové hodnotenie: výrazne aromatizovaný, pudingový tabak nevalnej kvality, porovnateľný s Mac Barenovskými čoisami. Zmiešaním tohoto tabaku s čímkoľvek sa to čokoľvek môže len pokaziť. Zmiešaním s ďalším pudingovým výrazným aromatikom vznikne zmes výrazne aromatizovaná dvomi rôznymi arómami. Dovolím si doplniť Basu: ("...ale neutrál to není a bůhvíjak hodnotný tabák také ne...") pre mňa je tento tabak bezcenný :smoke4:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod basa333 » 02 zář. 2011, 16:00

Cifro píše:chuť: žiadna
aromatizácia: výrazná


tady asi myslíš výraznou aromatizaci, ale chuť tabáku žádnou, nebo...? on chuť má, ale jen té aromatizace, takovou, no, nic moc...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky, kterým jste věnovali vlastní dýmku

Příspěvekod Cifro » 02 zář. 2011, 16:30

Presne tak som to myslel, ale nejednoznačne som to napísal. Ten tabak nemá žiadnu chuť tabaku. Proste, nechutí mi to ako tabak, ale skôr ako nejaký puding. :think: Nič, len aromatizácia. Ako fernet bez alkoholu :smoke3:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků