Mýdlové tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Dapr » 06 srp. 2020, 21:38

To je ale dobrý přehled.
Moji oblíbenci Conniston, Dark Flake, Ennerdale, Dark Birds Eye, Louisiana Flake, Kentucky nougat, Bosun a Mellow Mahogany, ten v seznamu není.

Asi to sedí, ale nejspíš mám už rezistenci :-) V začátcích před lety s Conistonem jsem měl v hlavě Thorovo kladivo :gasmask: , pak už jsem si zvykl. Dark Flake taky sedí ale taky jsem si zvykl - ten můžu hezky celej den několik dýmek...

Ještě tak seznam dle síly mejdlovosti by byl bezva. Mohli by klidně dodávat lakelandovou aromatizaci extra pěkně ve flaštičce, já bych si pěkně tabáčky pokropil jak se svěcenou vodou a už by mi nic nechybělo, ježiši to by bylo labůžo.

Tak nic to byl jen takový sen, tak mi nezbejvá než jen přisypat trošku levandule, no... :smoke6:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod proger » 07 srp. 2020, 05:36

Vědec: díky díky. To je užitečný odkaz
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Gobra » 12 srp. 2020, 13:10

Jo, ten "přídavný lakeland" bych bral taky. Mýdláky mi hrozně chutnaj, ale protože jsem spíše nepravidelný až příležitostný kuřák, tak mě velmi rychle sestřelují.
Uživatelský avatar
Gobra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 222
Věk: 34
Registrován: 01 dub. 2013, 09:41
Bydliště: Praha

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod proger » 12 srp. 2020, 14:38

Jestli jsou na Tebe moc silné, tak doporučuju Grousemoor od SG (ten je jemnej) a Glengarry od GH (taky jemnej tabáček). Nejsou to žádný kladiva, ale cejtíš, že něco kouříš.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Fugas » 23 led. 2023, 16:22

Ahoj kamarádi, trošku oživím vlákno mýdláků:-) Dá se dnes sehnat v ČR nějaký dobrý mýdlák? Stýská se mi po Enerdale:-(
Fugas
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis. 2015, 13:24

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod proger » 23 led. 2023, 18:02

Jo, to je teď problém. U sousedů mají věci od SG a některé z nich jsou mejdla (třeba Grousemoor nebo 1792), ale počítají si velký poštovný: https://www.tecon-gmbh.de/index.php
U nás se čeká jak dopadne domluva s Gawithem.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod zdenecek » 23 led. 2023, 19:06

Jen si myslím,že pokud se nějakým způsobem domluví,tak tabáky budou asi dost drahé.I v teconu podražili o cca 4€,ale co by za ty dobroty člověk nedal že.
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 130
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod vitous » 23 led. 2023, 19:51

Nákup v teconu se i přes poštovné 24 eur při objednávce více plechovek bohatě vyplatí. Cena vůči českému trhu vyjde více než o třetinu levněji. Němci mají menší daň.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod proger » 23 led. 2023, 20:01

Tak teď jsem koukal, že 1792 i Grousemoor už v nabídce nemají, vyprodáno.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod zdenecek » 23 led. 2023, 22:01

Souhlasím s Vitousem,pořád se vyplatí,a mám na mysli tu daň na tabák až se dostane k nám.Jinak tecon má vše dobré okamžitě prodané
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 130
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod vitous » 23 led. 2023, 23:05

Poptávka je velká. Je nutné pravidelně sledovat a když naskladněj, hned objednat. To u té Anglie, jinak ostatního mají všeho dost.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod BATRACHOS » 14 srp. 2023, 17:07

Páni a vládyky,

co říkáte na novou várku lakeladových skvostů u Blanických rytířů, resp. na E-trafice?

Mám nacpanou třetí fajfku Ennerdale a řekl bych, že je tam posun od toho, čemu já říkám "mýdlák" (etalon Condor, dříve pro mne hodně blízko právě Ennerdale) k tomu, čemu říkám "kytičky" nebo "lakeland" (klasicky Grousemoor, Bob´s Square Cut nebo Cannon).
Srovnávám ovšem jednak popaměti, jednak s archivním Ennerdale z paklíku, resp. s tím posledním dostupným, tedy Ennerdale Mixture. To vše je ale dovlhčené a uleželé, nikoli čerstvé.

Zkrátka méně toho, co já vnímám jako "jasmín" (píše se mandle) a víc archaické kolínské typu "babiččin prádelník".

Jak to vidíte vy?
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod woom » 29 srp. 2023, 10:24

Já si v poslední době hodně užívám tabáky War Horse a to jak zelený, tak červený. To jsou opravdu super záležitosti, které mě nikdy nezklamou
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Nevill » 13 zář. 2023, 19:27

Mám za sebou si tak dvě třetiny plechovky Ennerdale Flake z té nové várky a rozdíl oproti tomu, co se tu prodával před lety, tu určitě je. Tenkrát když se otevřela tobolka, tak to byl takový závan že to člověka pomalu sundalo ze židle, tohle je takové dost umírněné. Ten Flake je určitě více aromatický než Ennerdale Mixture, co se tu ještě donedávna prodával, ale je fakt že to někdejší aroma typu mandle/vanilka se z toho nějak vytrácí. Budu muset vyzkoušet nový Grousemoore, jsem docela zvědavý jak je na tom teď. Ten mi přišel vůbec nějak náchylný na šarže, někdy byl úplně perfektní a někdy mi taky přišel jako ta slabá Virginie (Golden Glow tuším), do které teda přidali nepatrné množství toho aroma. Ale v posledních letech se mi zrovna Grousemoore zdál, že se docela zlepšil.

Když o tom tak přemýšlím, vzpomněl jsem si jak kdysi Synjeco prodávalo svůj Speciál Flake co si nechávali dělat (nejsem si jistý jestli od SG nebo GH) asi v sedmi nebo deseti provedeních, každé bylo trochu jinak mýdlové. Milan Zabloudil si je tenkrát kupoval všechny, měl jsem od něj pár vzorků a připadá mi že jeden z nich byl určitě podobný tomu jak voní a chutná ten současný Ennerdale Flake. A teda přiznám se že ten současný Ennerdale mi vyhovuje, to někdejší ultra aroma na mě bylo trochu moc... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod BATRACHOS » 17 zář. 2023, 20:42

Ano, to je přesné! :ok:
Special Flake, pár jsem jich měl, myslím že No. 13.
A bylo to hodně podobné. Akorát jsem to sem nepsal, protože jsem si říkal, že to už je zaváto časem. Těší mne, že není! :clamp:

Jinak jsem ten starý Ennerdale měl hodně rád, byť byl čerstvý intensivní skoro až moc i na mne.
Mně teď ale nešlo o intesitu, ale o posun stylu aromatisace.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků