Mýdlové tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Snuffman » 31 črc. 2019, 21:40

O Dark Flake A. pisou jako o silnem tabaku a vzhledem k tomu, ze se k dymce po 3 letech vracim a budu kourit spise svatecne, bojim se ze bych si ho nevychutnal..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Dapr » 01 srp. 2019, 09:33

Rozumím, v tomto případě je to fakt těžká volba a těžko poradit. Jedině to zkusit v 10g balení Dark Flake A, Bosun Cut, možná i Glengarry flake pokud jsou tato balení k dispozici.
K tomu Grousemooru od SG - mám ho rád, ale protože je to světlá Virginia tak mi občas zaštípe a to aroma nevydrží dlouho. Nejvíc mi smakoval ve špalku (plug), ale ten si šetřím v arcichlivu. Jo teď jsem si vzpomněl, že je ještě jeden lakelandove podobnej od SG - jestli si to nepletu je to Kendal Cream Flake - když se to povede tak je kouř opravdu takový hustší.

Pak ještě vyzkoušet Condora nebo St.Bruno ale ty u nás nejsou, jedine z venku...
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod basa333 » 04 srp. 2019, 11:41

Dapr píše:...Nejvíc mi smakoval ve špalku (plug), ale ten si šetřím v arcichlivu. ....


bývalo i speciál lano, chutnalo výborně, ovšem to aroma se strašně rychle přejí...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod ttygr » 09 srp. 2019, 12:45

grousemoor lano mám a souhlasím, je třeba dávkovat pozvolna, ale to i klasický balení
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Gobra » 10 led. 2020, 10:29

Snuffman píše:...jako o silnem tabaku a vzhledem k tomu, ze se k dymce po 3 letech vracim a budu kourit spise svatecne, bojim se ze bych si ho nevychutnal..

Jo, řeším úplně stejný problém. Také se vracím, také vzpomínám na to, jak jsem mýdláky měl rád. Mám tu tobolku Condoru a vím, že by mě zabila.

Každopádně pročetl jsem vlákno a nejsem úplně potěšen tím, co čtu, zejména o Enerdale. Proto se chci zeptat, má někdo v poslední době zkušenost? A z hlediska mýdlovosti vnímáte nějaký rozdíl mezi Loose cut a Flake?
Uživatelský avatar
Gobra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 222
Věk: 34
Registrován: 01 dub. 2013, 09:41
Bydliště: Praha

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod ttygr » 12 led. 2020, 23:35

zkušenost mám, a nutno podotknout, že dosti špatnou. Navíc údajně není moc způsob, jak dobrý mýdlák sehnat. Ennerdale, Bosun Cut, Mellow Mahogany jsem měl tu čest ochutnat ve starých verzích a s tím, co se prodává v současnosti, se to nedá srovnávat, skoro si říkám, že je škoda,že mám s čím srovnávat, protože jinak by mi třeba chutnaly ty současné více...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Dapr » 13 led. 2020, 16:25

Já se pořád opakuju, viz mé předchozí posty měsíce a měsíce zpět - mýdláky nejspíš opravdu slábnou. Můj nejoblíbenější Conniston je dle mého skromného názoru u nás ve verzi unscented. Loni jsem aromatic sháněl přes kolegyni, která jela na dovču do UK - a i tam měli skladem pouze unscented (ve kšeftě přímo v Kendalu), akorát jsem měl dojem, že byl chutnější a lepší než ten z CZ distribuce (z r.2018 - vůbec mi to nešlo, musel jsem jej míchat s jiným - nehořlavým 1792 od SG). V září jsem v etrafice vzal jedno balení na zkoušku a bylo docela srovnatelné s tím z indivindi dovezeným z UK. Takže musím prubnout další letošní várku.

Domnívám se, že nejvíc toho kytičkovýho aroma v současnosti má od GH Dark Flake Aromatic - oproti původnímu Connistonu je takový aromaticky drsnější. Jinak patří mezi silné tabáky (v Tobbacoreviews - very strong). Zkusím opět letošní várku, když to půjde asi začnu dělat nouzové zásoby.

Kdyby tak byl vzorek současného Conniston Aromatic přímo od zdroje...

Na druhou stranu, když se oprostím od svého nadšení pro Lakeland resp. mýdláky, tak i ty ostatní od GH jsou povedené (aspoň ty co mám vyzkoušené), aromaticky slabší jsou to ano, ale pořád jde o kvalitní listí a když se umístí do arcichlívu, tak budou jen lepší a lepší.
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Gobra » 13 led. 2020, 23:05

A silou je srovnatelný s Conistonem, nebo je slabší/silnější? Protože tu mám jeden starší Coniston, který jako zázrakem jako jediný z mých tabáků nebyl vyschlý, a dost se mnou mává.
Uživatelský avatar
Gobra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 222
Věk: 34
Registrován: 01 dub. 2013, 09:41
Bydliště: Praha

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Zagarne » 14 led. 2020, 10:57

ja jsem mydlaku za posledni 2 roky vykouril docela dost - cerstvyho, zadnej archiv a mam pocit, ze Ennerdale porad nad ostatni vycniva co se tyka mydlovatosti. za nim Dark flake A, a az potom Conniston. a rozdil mezi Ennerdale flake a mixture je podle me takovy, ze to co padne bokem nebo kdyz se odkraji kraje tech plugu pri porcovani na flake, tak z toho je pak mixture. kolikrat se tam daji najit takovy kousky rozbityho flaku ruzne barvy ne tak uniformni jako u flake - podle me okraje tech bloku tabaku. taky si myslim, ze flake je vic mydlovitej, protoze se v nem to aroma lip drzi - mixture bych si uz nekoupil.
Condora jsem jeste nemel a rad bych ho ochutnal, mate nekdo tip, jak ho poridit bez nutnosti mit nejakou spojku v UK nebo ES ?
Uživatelský avatar
Zagarne
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 56
Věk: 41
Registrován: 12 pro. 2016, 13:49
Bydliště: Brno

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Dapr » 14 led. 2020, 17:37

Gobra píše:A silou je srovnatelný s Conistonem, nebo je slabší/silnější? Protože tu mám jeden starší Coniston, který jako zázrakem jako jediný z mých tabáků nebyl vyschlý, a dost se mnou mává.


Dle mého soudu je silou srovnatelný, ale Tobbacoreviews je Conniston jen Strong oproti Very Strong u Dark Flake Aromatic. Vzpomínám na první setkání s Connistonem - to bylo takový Thorovo kladivo :smoke6: v hlavě, nejdřív svět na chvíli lehce potemněl, aby posléze najedou rozjasnil a začal pak být takový hezčí (a pořád to kladivo buch buch) no a po těch letech kladivo už jen kdesi v dálce, ale svět je vždy hezčí, tož asi tak.

Ten Tvůj Conniston je v bílé tobolce - ještě předtím měly tobolky ještě jinou barvu, si už nepamatuju? Pokud je to starší provedení, rozhodně si jej važ a užij a každý "doušek" vychutnej :smoke3:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Gimli » 14 led. 2020, 20:05

Zagarne

Mám, klidně ho přenechám.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Dapr » 14 led. 2020, 20:31

Zagarne píše:ja jsem mydlaku za posledni 2 roky vykouril docela dost - cerstvyho, zadnej archiv a mam pocit, ze Ennerdale porad nad ostatni vycniva co se tyka mydlovatosti. z...


Je to jistě možné, moje zkušenost to nutí srovnávat s těmi staršími verzemi. Já měl Ennerdale koupený někdy v r2017 a to mohu potvrdit Tvoje zjištění, že voňavější je Flák. No budu muset taky opět vyzkoušet aktuální šarži.

Prostě pro mne ty pořádný mýdláky skončily po výkupu tabáčnictví u Vachtů v patnáctým roce, to byly ještě ty správný šarže.

Teď už nezbejvá nic jiného než se modlit, aby mýdláky zůstaly aspoň na tom současným levelu, aby se to nezhoršovalo.

Dejv :-)
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Gobra » 14 led. 2020, 22:33

Conniston mám ve stříbrné tobolce. Znovu jsem nad tím přemýšlel, a kupoval jsem ho před teambuildingem u Brna, takže muselo jít o konec roku 2016.

Nicméně Ennerdale, jak koukám, je psaný jako (nikotinově) ještě slabší, takže flák nejspíš brzy vyzkouším.

Jinak všem děkuji za poznatky.

Zagarne píše:Condora jsem jeste nemel a rad bych ho ochutnal, mate nekdo tip, jak ho poridit bez nutnosti mit nejakou spojku v UK nebo ES ?

S tímhle bohužel neporadím, já ho mám přes spojku v UK.
Uživatelský avatar
Gobra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 222
Věk: 34
Registrován: 01 dub. 2013, 09:41
Bydliště: Praha

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod proger » 06 srp. 2020, 17:26

Chlapci, kamarádi, byl by někdo (nejspíš ten nejpovolanější, co vše ochutnal) tak hodný a popsal, podle sebe, jak je který mýdlák silný (tím myslím sílu nicotinu). Klidně i vzestupně/sestupně ke každému tabáčku napsat silnější než..., slabší než...
Ano vím, je to řehole, ale třeba by se tomu někdo chtěl vyjádřit a pomohl mi (a věřím, že i jiným) se trošku zorientovat.
Díky moc, snad nebudu oslyšen :pray: :?: :!:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod vědec » 06 srp. 2020, 19:32

jukni na synjeco - je to v němčině i angličtině - stupnice je do desíti (desítka nejsilnější) a řekl bych, že to docela sedí:
https://www.synjeco.ch/pataall/taba/3020.php?i5s8
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 19 návštevníků