Mýdlové tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod RottenFox » 14 lis. 2016, 18:42

Příteli, kamaráde, přesně o Broken Nr.7 píší v odkaze v příspěvku o pár řádků vejš...
viewtopic.php?p=413130#p413130
Jeden mejdlovej, jeden ne...
Četl sis to? Vzhledem k formulaci tvého příspěvku asi ne:

Já v té době měl z nové dodávky otevřený jeden Broken Nr.7, který byl mýdlový až na půdu a byl jsem plně spokojen.
Ovšem zlom v mé zkušenosti přišel zanedlouho...
Dal jsem kamarádovi Broken Nr.7 ochutnat, a ten nadšen mejdlovitostí i tabákovým základem, jal se ihned Broken Nr.7 též koupiti.
Ale... To co napříště donesl kamarád do hospody, ten Broken Nr.7, který si zakoupil, tak to nebyl vůbec Broken Nr.7...
Mejdlo nikde, tabákový základ úplně jiný...
Proč? Stejná várka, jiný tabák...
(...)
Když dám vedle sebe dva zmíněné Broken Nr.7 ze stejné dovozové várky, tak vyjma rozdílu v absenci mýdla je též velmi patrný rozdíl v barvě tabáku i jeho složení. Na jedné straně tabák velmi tmavý, hutně vonící, na druhé straně světlý tabák s nádechem po pryskyřici. ...


--

Další možnost je, že to motáš s Kendal Nr.7, který by mýdlový vskutku být neměl...
http://www.etrafika.cz/detail/12138/gaw ... al_no_7_50

http://www.etrafika.cz/detail/12286/dym ... n_flake_10
Naposledy upravil RottenFox dne 14 lis. 2016, 19:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Bob76 » 14 lis. 2016, 19:29

Ano,ten z prvního odkazu ,teda Kendals No.7 je přírodní tabák ve vůni cítím kůži, je no silnější.Opravdu tam není ta aromatizace růží,což mě těší.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Cmunda » 14 lis. 2016, 22:03

Milhaus píše:Nechci se rouhat,ale mám chuť říct nahlas,že se někomu podařilo zaměnit pytlíky nebo nálepky,a uvnitř je Coniston.Je to možný?Nebo už blbnu? :think:

Broken Flake jsem měl v létě 10g vzorek. Připadal mně jako naředěný Coniston. Buď je to normální stav a spletl jsi se ty, nebo soudruzi někde udělali chybu. Pokud se nepletu, tak při jedné ze společných objednávek na místo SRT přišel SMT, takže možné to je. Anebo sloučením s SG přijali i jejich heslo: Náš tabák je jako bonboniéra, nikdy nevíš, jaký ochutnáš :mrgreen:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Milhaus » 14 lis. 2016, 23:14

Pro lišáka:fakt jsem to nečetl,ale nemlchám to.No.7 jsem měl nedávno,přišel mi chuťově sice podobnej Broken flaku,ale jen podobnej. Broken flake kupuju docela často,ale mejdlo jsem v něm cítil prvně.Navíc ta chuť,fakt mi tuze připomíná Coniston .
Naposledy upravil Milhaus dne 16 lis. 2016, 11:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milhaus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 56
Registrován: 04 čer. 2012, 19:07
Bydliště: Hohenelbe

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod RottenFox » 15 lis. 2016, 08:54

Výborně, tak jsem rád, že nejsem sám.
I když teda ta radost na místě není. :think:

Buď jak buď, v originále by Broken 7 měl být, řekněme, jako "naředěný Coniston"... Což jsem teda měl v balení já.
To co dovalil kamarád bylo spíš jako Ennerdale bez mýdla.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Snoopy » 15 lis. 2016, 12:36

Milhaus píše:No,některý už se vyvinuly.Ennerdal je úplně něco jinýho,ale to se opakuju. :palm: Coniston hodně ubral plyn v aromatisaci.Lousiana už taky nemá po mejdle ani stopu. :think: Ostatní mi přijde buď stejný,a nebo neumím posoudit,neb jsem je dřív neznal.Nabídka se hezky rozšířila :ok: .Ale třeba Coniston už přes dva měsíce nikde není. :alfajka: A to je asi tak všechno. :smoke6:

Dovolím si upozorniť, že aromatizácia GH mydlákov sa výrazne mení s časom - niektoré zložky odvetrávajú rýchlejšie, takže vek tabaku má na charakter aromatizácie silný vplyv.
Ďalej možno tam tie silice a éterické oleje neváži GH celkom na lekárenských váhach :wink: Alebo sa menia dodávatelia (a kvalita) esencií...
Už pred rokmi všetci konštatovali, že Coniston od Daniela bol úplne inak aromatizovaný ako dovoz TTI pred 5 rokmi. Takže fúzia s SG tým pravým dôvodom nebude. :naughty:
Naposledy upravil Snoopy dne 15 lis. 2016, 14:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod RottenFox » 15 lis. 2016, 13:13

Ano, a tabák je přírodní surovina a tak dál,... Čekal jsem, kdy s tím kdo přijde...

Když dám vedle sebe dva zmíněné Broken Nr.7, tak vyjma rozdílu v absenci mýdla je též velmi patrný rozdíl v barvě tabáku i jeho složení. Na jedné straně tabák velmi tmavý, hutně vonící, na druhé straně světlý tabák s nádechem po pryskyřici.

Ten tabák byl fakt diametrálně jinej, čéče.
Jenom připomenu, že to bylo kupované takřka naráz, rozmezí mezi nákupem počítáme na dny, ne na léta a měl jsem to obojí před sebou na stole najednou. Porovnávám tabáky ze stejné várky, neporovnávám to s tabákem, co mi tamdle leží několik let ve skříni.
Takže tyhle tvoje důvody jsou trochu mimo. :naughty: :naughty: :naughty:

Původně se mi sem tohle ani psát nechtělo, protože mi bylo jasný, že se to zase zvrhne na vzájemný přesvědčování co kdo viděl, jak to chodí, že se jedná o esence a tak dál... Já vím co jsem viděl, bylo to, jako kdyby jsi vedle sebe položil Ennerdale a Coniston, plus ještě z jednoho úplně ubral mejdlo. Přesvědčovat o tom nikoho nepotřebuji, jen je mi trochu líto, že to asi bohužel nebyla ojedinělá zkušenost s rozdílností tabáku, podle reakcí zde...
A dál je mi to buřt.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Snoopy » 15 lis. 2016, 14:29

Reagoval som na iný príspevok, nie Tvoj blog. Už som to upravil.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod RottenFox » 15 lis. 2016, 14:54

Tak pak je to jasný, původně to vypadalo, že reaguješ na můj problém s odlišným tabákem.

S tím, jak je tvůj příspěvek postavený teď se ztotožňuji, ten posun v aromatu, o kterém mluví Milhaus tam je a tvé důvody proč mohlo k onomu posunu dojít jsou samozřejmě možné.
I když tu fúzi jako důvod bych klidně také připustil - mohli to namíchat z něčeho, co měli zrovna v SG skladem... Třeba již zmiňovaný Grousemoor, že? :-)
Apropo, třeba příští várka GH bude zase jedna z těch mýdlovitějších.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Milhaus » 23 lis. 2016, 10:48

Tak nová várka Conistonu je doma.První dojem je naprostý zoufalství.Po otevření nedetekuju žádný mejdlo.Tabák vypadá okometricky stejně,tmavý,dobře hořící,chutný,ALE NENÍ TO CONISTON!Pokud mýdlový aroma obsahuje,tak v homeopatický dávce,kterou nejsem schopen cítit.Svět se v prdel obrací!Tedy obecně k GH tabákům:Všechno je jinak.Proboha proč?
Uživatelský avatar
Milhaus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 56
Registrován: 04 čer. 2012, 19:07
Bydliště: Hohenelbe

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Cmunda » 23 lis. 2016, 21:38

Protože SG? Ale určitě se pletu a jistě mně někdo vysvětlí, že tabák je přírodní produkt, že pokaždé nemůže být stejný, a to, že tam není složka pro daný blend naprosto stěžejní, nic neznamená, důležitější je, že SG dělá spousty výborných tabáků, které se nedají nahradit a vůbec nevadí, že když si tedy nějaký ten nenahraditelný tabák koupím, že vůbec nemám jistotu, že jej taky dostanu, důležitější je přece, že je to tradiční firma :twisted: Sakra, já bych mohl z fleku do marketingového oddělení SG :mrgreen:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Milhaus » 23 lis. 2016, 23:23

Bůh ví proč.Ale GH tabáky jsem kouřil přes dva roky,dokud nepřestalo TTI dodávat.Převážně Coniston jako all day tabák.Byl pořád stejný.A ostatní také.Teď,co je dováží Mostex(a vlastní SG),fakt člověk neví,na co narazí.A zrovna tabáky jako Coniston a Ennerdale bez mejdla,to je strašnej úlet.A strašný zklamání. :smoke4:
Uživatelský avatar
Milhaus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 56
Registrován: 04 čer. 2012, 19:07
Bydliště: Hohenelbe

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Cmunda » 24 lis. 2016, 07:50

On to taky může prznit Mostex, pač problémy s SG jsou dlouhodobé a u GH jen od doby, co je začal dovážet Mostex. Chtělo by to porovnat s Conistonem s ciziny, aby se vědělo, kde je zakopaný pes. A jestli v Conistonu už není mýdlo, tak to je prasárna z největších, to trumfne i praktiky Mondelez :evil: :alfajka:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod MBO » 24 lis. 2016, 08:14

Nevíte někdo, kde se dá sehnat zelený Condor?
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Mýdlové tabáky

Příspěvekod Cmunda » 24 lis. 2016, 08:52

Obávám se, že jen za drahý peníz z UK, nebo si naplánovat dovolenou do Španělska.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků