Téma: pro koho se vlastně vozí tabák?

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod dh » 22 dub. 2007, 14:38

tuton píše: Trh s tabakem je totiz, alespon dle meho nazoru, jednim z nejpokrivenejsich trhu, jaky si jen dokazu predstavit.


Jo, no to je ono. Zrovínka včera jsem nějak dokončil říkání, které jsem na tohle téma smolil snad půl roku (resp. rozepsal a nechal uležet): http://hollan.blog.cz/0704/nove-tabaky-na-trhu. Nejde o to, že by člověk těch tabáků měl málo, ale že mu někdo úmyslně brání v tom, aby ochutnal třeba ty od McClellanda.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod BATRACHOS » 22 dub. 2007, 14:40

No jistě, s tím svým oblíbeným Black luxury to tak dělám, ale šlo mi spíš o to, co shrnuje Nevill: samozřejmě jsem zvědavý a zkouším novinky. A mnohé z nich rovnou vyhodím a s nimi minimálně 160 zlaťáků. Přitom kolem mne lidé brečí, že to nejlepší se "ruší" - a já bych radši zkoušel z toho, co jiným fajfmenům vyloženě chutná. Ale třeba je to jen taková sentimentalita po těch "devadesátejch", kdy v Království dýmek padaly tabáky z regálů a Hingar něco ani nevystavoval, měl to v šuplíku a člověk si musel říct...

:smoke6:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod JardaS » 22 dub. 2007, 15:03

dh píše:
tuton píše: Trh s tabakem je totiz, alespon dle meho nazoru, jednim z nejpokrivenejsich trhu, jaky si jen dokazu predstavit.


Jo, no to je ono. Zrovínka včera jsem nějak dokončil říkání, které jsem na tohle téma smolil snad půl roku (resp. rozepsal a nechal uležet): http://hollan.blog.cz/0704/nove-tabaky-na-trhu. Nejde o to, že by člověk těch tabáků měl málo, ale že mu někdo úmyslně brání v tom, aby ochutnal třeba ty od McClellanda.


hezky jsi to napsal a to nejen tady , ale i na tom blogu
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod ypres.bass » 22 dub. 2007, 15:27

dh píše:
tuton píše: Trh s tabakem je totiz, alespon dle meho nazoru, jednim z nejpokrivenejsich trhu, jaky si jen dokazu predstavit.


Jo, no to je ono. Zrovínka včera jsem nějak dokončil říkání, které jsem na tohle téma smolil snad půl roku (resp. rozepsal a nechal uležet): http://hollan.blog.cz/0704/nove-tabaky-na-trhu. Nejde o to, že by člověk těch tabáků měl málo, ale že mu někdo úmyslně brání v tom, aby ochutnal třeba ty od McClellanda.
velice hezky napsáno...
:arrow: dh: poslal ti jsem ohledně toho SZ...
:arrow: ostatní: pokud mi to povolí převzít, tak bude článek převzat na http://zpetna-vazba.blog.cz
převzato...
Naposledy upravil ypres.bass dne 22 dub. 2007, 22:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Dandy » 23 dub. 2007, 08:51

Sortiment dovážených dýmkových tabáků je podle mého názoru naprosto dostačující.
Jistě, každá ze specializovaných trafik ho nabízí neúplný (logicky nakupují od dovozců především to, co se dobře prodává), ale stačí se podívat na aktuální nabídku Etrafiky: 173 tabáků od 22 výrobců :!:
Uživatelský avatar
Dandy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 69
Registrován: 25 led. 2007, 14:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 23 dub. 2007, 10:48

Přátelé, asi takto - můžeme být rádi, že nás vůbec někdo poslouchá (a v tomto smyslu má osa Dýmka.net - Michal - Mostex podle všeho veliký význam). Současný výběr tabáků není alespoň v Praze vůbec špatný, a to i v porovnání s okolními státy, pokud mohu soudit. Gawithy a Rattraye patří k tomu nejlepšímu, co se dá vůbec sehnat. A co se nekoupí u nás, dá se dovézt z Rajeka, Synjeca...

Na druhou stranu, to vůbec neznamená, že bychom měli přestat plakat, lamentovat, tlačit a snažit se, protože to je asi jediný způsob, jak tento trend zachovat. Dobrý přípklad nám dal třeba basa333 s tabáky GH. Prsotě nejsme bohužel taková ekonomicky zajímavá skupina, aby se o nás někdo "staral", ale je třeba alespoň trochu se celého procesu účastnit, i kdyby to měla být třeba jen recenze na tabaky.cz nebo příspěvek na Foru :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod littlebull » 23 dub. 2007, 19:58

Fénix píše:Přátelé, asi takto - můžeme být rádi, že nás vůbec někdo poslouchá (a v tomto smyslu má osa Dýmka.net - Michal - Mostex podle všeho veliký význam). Současný výběr tabáků není alespoň v Praze vůbec špatný, a to i v porovnání s okolními státy, pokud mohu soudit. Gawithy a Rattraye patří k tomu nejlepšímu, co se dá vůbec sehnat. A co se nekoupí u nás, dá se dovézt z Rajeka, Synjeca...

Na druhou stranu, to vůbec neznamená, že bychom měli přestat plakat, lamentovat, tlačit a snažit se, protože to je asi jediný způsob, jak tento trend zachovat. Dobrý přípklad nám dal třeba basa333 s tabáky GH. Prsotě nejsme bohužel taková ekonomicky zajímavá skupina, aby se o nás někdo "staral", ale je třeba alespoň trochu se celého procesu účastnit, i kdyby to měla být třeba jen recenze na tabaky.cz nebo příspěvek na Foru :)

...a pod tohle se můžu podepsat vlastní krví.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod beda » 24 dub. 2007, 00:14

Tak to vidim uplne stejne. Napriklad v Anglii toho nesezenes o moc vic, mozna tam je k sehnani neco jineho, ale to jen na ukor toho co tu mame my a tam to chybi. Jinak na pocet druhu je na tom takova trafika u Sherlocka Holmese ve Vodickove lip, nez dymkarstvi naproti hotelu Ritz v centru Londyna.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod basa333 » 24 dub. 2007, 07:28

... a třeba možnost koupit v trafice širokou nabídku SG nám v německu těžce závidějí - když jsem tam lidem řekl, že u nás je běžně k dostání blackxx, tak mi skoro nevěřili (na druhou stranu oni hrozně hulí aromatiky s filtrem, takže bxx se tam asi stejně moc nechytl :wink: )
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod dh » 24 dub. 2007, 15:43

basa333 píše:... a třeba možnost koupit v trafice širokou nabídku SG nám v německu těžce závidějí - když jsem tam lidem řekl, že u nás je běžně k dostání blackxx, tak mi skoro nevěřili (na druhou stranu oni hrozně hulí aromatiky s filtrem, takže bxx se tam asi stejně moc nechytl :wink: )


No, to je pravda. Když si polžíme otázku, s kým bychom v tomhle ohledu měnili, tak kromě Američanů mě už nic nenapadá. (Aspoň podle toho, co vím.)
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod JardaS » 25 dub. 2007, 16:25

Michal Hubacz píše:
Gotrek_z_Agary píše:Kouřím příliš krátce na to, abych to mohl poznat na vlastní kůži...
Nicméně už i mě se stalo, že se z trafik začal ztrácet Bílý Caledonian, který mi docela zachutnal.
Ovšem co tak čtu různé stesky dýmkařů po Balkan Sobraine (i když ten se tuším nejen nedováží, ale už ani nevyrábí), Dunhillovské "Čepičce" apod., zcela zjevně se to děje... Bohužel.

Možná by stálo za to kontaktovat přímo některou z dodavatelských firem pro ČR a zeptat se.


Bílý Caledonian je opet skladem.


Ale došel nějak brzo , už není :cry:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Re: Téma: pro koho se vlastně vozí tabák?

Příspěvekod Todík » 08 črc. 2012, 11:03

Situaci s tabáky na českém trhu vystihují pěkně ve svých příspěvcích Nevil, Dandy a Fénix. Mnoha přátelům zdejšího fóra je známo, že hodně cestuji. Jen za minulý rok jsem procestoval 16 států a byl časově víc v zahraničí než v ČR. Z této pozice mohu s plnou odpovědností a fundovaností prohlásit, že nikde a to ani v USA není taková nabídka co do druhů tabáků jako v naší vlasti. A teď nemluvím o nabídce internetové, ale o nabídce v kamenných speciálkách a ostatních obchodech s nabízejících tabákový sortiment! To za prvé. Za druhé mohu jen potvrdit, jako člověk, který cumlá dýmku víc než polovinu svého života a jako takový se zná s mnoha lidmi holdujícími tomuto požitku i mimo okruh dýmkařů, kteří se setkávají na internetu, v klubech či na soutěžích, že valná většina dýmkařů bafá aromatiky a to jeden max. dva druhy. Občas někde něco ochutná, ale vždy se vrací ke svému oblíbenému tabáku, na který si jeho huba za ta léta zvykla. Ostatně věřím, že nikomu z vás není neznámý pojem "statistika". A tak se stačí zeptat našich největších dovozců, kterého tabáku se dováží nejvíce? Hádám, že co do množství zvítězí Holger danske (Black&burbon)nebo podobný aromatik. A proč? No protože se nejvíce kupuje. A kým? No prostě dýmkaři mimo okruh dýmka.net a těch není "jen" pár stovek, ale pár tisíc a to je ta pro dovozce důležitá skupina odběratelů. Nejsme to my, fajnšmekři, sdružujícími se v klubech, pořádajícími soutěže a klání a pod. A že my to neovlivňujeme? Ale ovlivňujeme!!! Jako prezident početně nejsilnějšího dýmkařského klubu (nepočítám internetový klub dýmka.net) Pipe clubu Moravia, mohu prohlásit, že za ta léta, co jsem ve funkci, dodala firma Mostex na klubová sezení zdarma stovky nejrůznějších tabáků k hodnocení a doporučení členů klubu co vozit a co ne. Jistě, ne ve všem lze dýmkařům vyhovět a hlavně - dovážený tabák se musí prodávat, jinak "jde z hrušky dolů" a jeho dovoz se ukončí. Tak to prostě v podnikání chodí. Jak řekl Bromden - nakecalo se již na tohle téma tady opravdu dost. Já dodávám, buďme rádi, že obchodníci s tabákem jako je Dr. Josef Stanislav, Michal Hubač a další nejsou jen pragmatičtí podnikatelé, ale jsou v pravdě dýmkařskými fajnšmekry a je to jejich hobby. A je to na našem trhu znát! A kdo je i tak nespokojeným (a tací kverulanti se vždy budou nacházet ve veškeré lidské činnosti a snažení) ať si ten "svůj" tabák objedná přes internet a nechá si ho poslat. V zahraničí příjde mnohdy levněji než u nás a tak se jen vyrovnají platby za dovoz. A nebo ať si ho sám vypěstuje. Uměli to již naši dědové. A já rád příjdu ochutnat a ohodnotit. :smoke5: Tak tedy všem, kteří si dokáží na našem tabákovém trhu vybrat přeji dlouhý, chladný a příjemný dým.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Re: Téma: pro koho se vlastně vozí tabák?

Příspěvekod BATRACHOS » 09 črc. 2012, 14:53

Problém je, že z Emeriky si prostě nikdo nic neobjedná a šlus...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Téma: pro koho se vlastně vozí tabák?

Příspěvekod Todík » 09 črc. 2012, 19:36

BATRACHOS píše:Problém je, že z Emeriky si prostě nikdo nic neobjedná a šlus...

Ale jezdí tam každou chvíli někdo, ne? :wink: :D
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Re: Téma: pro koho se vlastně vozí tabák?

Příspěvekod Gimli » 09 črc. 2012, 19:42

Kdyby tam někdo jel a byl by ochotnej, poprosil bych o Autum evening. Díky moc předem.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron