Esoterica - možnost dovozu

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Objednávka od J.F. Germain and Son Ltd.

Příspěvekod Faethor » 13 črc. 2007, 10:35

Vážení!
Po diskusi s Nevillem na téma absence dovozce tabáků Esoterica Tobbaciana jsem se pokusil kontaktovat přímo výrobce. Ten my vyšel vstříc s tím, že se pokusí najít cestu jak mi to dopravit do ČR. Táži se tedy, měl by někdo zájem o nějaká tabáčky z této doposud tradičně fungující manufaktury? Co se cenových relací týče, tak tato otázka zatím nebyla řešena, spíše to záleží na tabácích, které by jste si vybrali. Prosím pokud budete mít zájem, hoďte mi seznam do pošty s emailem na filip_cerny@post.cz. Já vás budu informovat o ceně a podmínkách dodání, jakmile se s Germainy dohodnu. Následnáý distribue buď osobně Praha nebo asi na dobírku s tím , že to záleží na tom , kolik těch objednávek nakonec bude a z kterých koutů a zákoutí ČR/SR...
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod trosca » 13 črc. 2007, 10:40

vyborne :!: urcite bych nabidky vyuzil
trosca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 554
Registrován: 14 bře. 2006, 19:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 13 črc. 2007, 10:46

Bravo!
Myslím, že o zájemce určitě nebude nouze.

:smoke6:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 13 črc. 2007, 10:49

pochopitelně není co řešit, nabídky tohoto typu se neodmítají 8) Já do toho jdu v každém případě :!:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Objednávka od J.F. Germain and Son Ltd.

Příspěvekod Fénix » 13 črc. 2007, 12:00

Faethor píše:Vážení!
Po diskusi s Nevillem na téma absence dovozce tabáků Esoterica Tobbaciana jsem se pokusil kontaktovat přímo výrobce. Ten my vyšel vstříc s tím, že se pokusí najít cestu jak mi to dopravit do ČR. Táži se tedy, měl by někdo zájem o nějaká tabáčky z této doposud tradičně fungující manufaktury? Co se cenových relací týče, tak tato otázka zatím nebyla řešena, spíše to záleží na tabácích, které by jste si vybrali. Prosím pokud budete mít zájem, hoďte mi seznam do pošty s emailem na filip_cerny@post.cz. Já vás budu informovat o ceně a podmínkách dodání, jakmile se s Germainy dohodnu. Následnáý distribue buď osobně Praha nebo asi na dobírku s tím , že to záleží na tom , kolik těch objednávek nakonec bude a z kterých koutů a zákoutí ČR/SR...


Obrázek
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 13 črc. 2007, 12:56

a které tabáky jsou k dispozici ? "Jen" řada Esoterica? A které směsi ? dík
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alfik » 13 črc. 2007, 13:03

Tak tomu říkám super počin. Řešit to takhle mně nikdy nenapadlo. Samozřejmě bych měl zájem taky.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Breer » 13 črc. 2007, 13:11

no na taku akciu sa tiez rad prihlasim, pobafkavat taky Penzance , alebo Dunbar :smoke5:

zasluzny to cin Obrázek
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Faethor » 13 črc. 2007, 13:24

Fénix píše:a které tabáky jsou k dispozici ? "Jen" řada Esoterica? A které směsi ? dík


Dotaz byl směřován na jejich produkci obecně. Odpověď byla abych je informoval, o které tabáky bych měl eventuelně zájem a že se pokusí vypátrat způsob dodeje k nám. Předpokládám tedy, že by se mohlo jedna o cokoliv z jejich produkce, i když diskuse o jeich dovozu vznikla právě původně s odkazem na esotericu. Co se řady esoterica týče předpokládám že se nabízí tohle:

Pembroke (English/Aromatic) - This is a really great English blend. The perfect ratio of Virginia to latakia, plus it's topped with Cognac. I find this is the perfect tobacco after a stressful day at work, or while driving in rush hour traffic on the freeway (as close as you can get to legally drinking and driving). I haven't tried Margate yet which I understand is Pembroke without the Cognac, so therefore I would probably have to say that Margate is superb as well. Damn, another review to do ; )

And So To Bed (English) - I don't know what to think of this blend. Don't get me wrong! I love it but it is strange. It has the classic "Esoterica" type scent to it but due to the fact that I don't have the palate to determine what they put in this (or any tobacco for that matter). Obviously it has latakia, and Virginias but it is different from say, Margate, much lighter.

Penzance (English) - One of my favorite tobaccos. Penzance comes in "mottled flakes" which are basically small cakes that crumble very easily. You don't have to "rub out" these flakes, simply squeezing them a bit seems to do the trick for me. It is very easy to pack. It has a very "smoky" latakia scent both in the tin, and while burning. It is not overpowering, it is a very pleasant, slightly sweet smoke. I call this my barbecue tobaccy, cuz to me it smells like barbecue in the tin.

St. Ives (English/Aromatic) - This is an "aromatic English" blend. I first tried this when I was "crossing over" to English blends. At first the pouch smell reminded me of MacBaren Plumcake. Upon further sniffing, I could detect the smoky scent of the latakia. The taste is very interesting, it doesn't really taste like an English, every now and then you can taste the English overtones of the blend. Mostly this tastes like an all Virginia blend topped with what I think is a light fruit casing.

Dunbar (English) - Smells grassy in the tin, mostly light tobacco (Virginias), with small flecks of dark (perique) a very fine cut, a little difficult to pack but worth being patient. Upon lighting, it tastes very much like its tin aroma, grassy. The aroma however is pleasant. My daughter says it smells like "roasting marshmallows" the taste is not too sweet, but pleasant and spicy from the perique, a very enjoyable smoke

Blackpool (Virginia/Aromatic) This tobacco reeks of black licorice big time. That worried me a bit on a tobacco that cost me about twenty-five bucks. Upon lighting it though, I calmed down, there is a very faint/slight licorice taste to it. When it mixes with the taste of the Virginias though, it really creates a nice taste/aroma. It passed the "car test" meaning the family thought it smelled good enough to allow me to smoke in the car. A nice change of pace.

Margate (English) - The tin says "best full English" hmmmmm. This is surely one of the best English blends that I have tried but as I suspected it tastes very much like Pembroke without the cognac topping. I have found that the latakia that Esoterica blends use is very different from other blends. There is definitely a smoky character there, but it is unlike any other blend that uses Latakia. Don't ask me what it is, but I like it!

ostatní směsi jsou též na jejich stránkách: http://www.jfgermain.co.je/main.html# ale na ty sem nenašel žádné recenze, respektive sem nehledal, protože mě zajímá opravdu esoterica... (update) popis sem našel na etrafice v sekci tabáky ve světě: http://www.etrafika.cz/tabaky_ve_svete/ ... /vypis.php
Naposledy upravil Faethor dne 13 črc. 2007, 13:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Faethor » 13 črc. 2007, 13:28

Ooops-překvapili jste mě pánové, takový zájem jsem nečekal. Pouze bych Vás požádal, aby jste si pokud možno co nejdříve promysleli, o jaké tabáky (druhově) by jste měli zájem. Já jim pak napíšu o co by se jednalo a o ceník. Mám poněkud obavu z celní správy, protože se jedná o zásilkový prodej a napálí nám na tom určitě spotřební daň a možná i clo...jenom doufám, že se to celé povede a že vám nenaháním chutě zbytečně :roll:
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Karel Sponner » 13 črc. 2007, 13:52

Rovněž se připojuji k výše uvedeným zájemcům o tabáky Esoterica.
Uživatelský avatar
Karel Sponner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 387
Věk: 78
Registrován: 01 bře. 2007, 17:54
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 13 črc. 2007, 14:34

Ještě k té nabídce - pokud jsi to tedy s nimi neprobíral - asi určitě by měli mít vše, co je zde : http://www.smokingpipes.com/tobacco/by- ... /index.cfm
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod kamo » 13 črc. 2007, 14:37

niečo by som si určite zobral aj ja, ale počet kusov sa hlavne odvíja od ceny :? tak ti napíšem mail, keď to bude známe.... :roll:
kamo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 220
Věk: 33
Registrován: 25 říj. 2006, 19:27

Příspěvekod Faethor » 13 črc. 2007, 14:46

kamo píše:niečo by som si určite zobral aj ja, ale počet kusov sa hlavne odvíja od ceny :? tak ti napíšem mail, keď to bude známe.... :roll:


právě jsem psal Germainům, ať mi pošlou ceník co se té Esotericy týče. Jakmile bude dám vědět-ještě jedna věc, ale tom už sem mluvil-musíme počítat s tím, že se na to vztahuje spotřební daň neboť to bude realizováno jako zásilkový obchod :evil:
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Alfik » 13 črc. 2007, 15:18

Faethor píše:
kamo píše:niečo by som si určite zobral aj ja, ale počet kusov sa hlavne odvíja od ceny :? tak ti napíšem mail, keď to bude známe.... :roll:


právě jsem psal Germainům, ať mi pošlou ceník co se té Esotericy týče. Jakmile bude dám vědět-ještě jedna věc, ale tom už sem mluvil-musíme počítat s tím, že se na to vztahuje spotřební daň neboť to bude realizováno jako zásilkový obchod :evil:


Původně jsem myslel, že když ostrov Jersey spadá pod Británii, tak že je i v EU (což by některé záležitosti o kterých píšeš značně zjednodušilo), ale není to tak.
Je sice kousek od břehu Normandie, a spadá pod Britskou korunu, ale jinak je v EU asi tak podobně jako třeba Austrálie.
To ovšem celou věc komplikuje na úroveň ekvivalentní objednávce z USA, pakliže ovšem pan Germain nepřijde na nějaké inteligentnější řešení... :roll:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


cron