Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Starožitné tabáky

15 čer. 2013, 09:36

Děkuji pěkně za odpověď :puffy:

Re: Starožitné tabáky

15 čer. 2013, 12:38

:arrow: anek ta s tim zajícem bude velikonoční limitka Kohlhase and Kopp, aromatik s vaječňákem a červenym vínem.

Re: Starožitné tabáky

15 čer. 2013, 22:39

beda píše::arrow: anek ta s tim zajícem bude velikonoční limitka Kohlhase and Kopp, aromatik s vaječňákem a červenym vínem.

Díky, přece jenom po těch XY letech do toho už nepůjdu. To bude brutus mumie.

Re: Starožitné tabáky

18 čer. 2013, 08:51

Jeden kolega se mě ptal, jestli ještě existuje a dá se sehnat dýmkový tabák zn. Noname(nejde o vtip). Jeho 93letý strýc ho za II. sv. války dostával v africkém Kongu od Britů a prý nikdy nic lepšího nekouřil. Pokud by ho někdo mohl sehnat, dejte vědět, starý pán by měl velkou radost.

Re: Starožitné tabáky

18 čer. 2013, 09:32

Řadu tabáků Noname má ve svém katalogu firma Dan pipe. Ale zcela jistě to bude něco jiného, než kouřil stýc.

Re: Starožitné tabáky

18 čer. 2013, 09:40

Strýc určitě bafal John Plyers No Name tobacco. Plechovku sezenes, ale plnou nevim, nevim.

Re: Starožitné tabáky

18 čer. 2013, 12:01

Díky za info, předpokládám, že to dnes nedělá nikdo ani jako licenci .

Re: Starožitné tabáky

18 čer. 2013, 13:12

Podle všeho No Name Player`s nevyrábí už přes půl století, v licenci asi taky nebude (nevím). Originál asi jedině s neskutečným štěstím na ebay.
Na tobaccoreviews jsem ale objevil zmínku (tady) "The ready-rubbed version of Capstan (the only one you can get in the UK now) comes quite close to Player’s No Name. ", tak možná tudy že by vedla cesta? Ale No Name to nebude...

Re: Starožitné tabáky

19 čer. 2013, 08:09

:arrow: Gimli mám velmi nejistý dojem že jsem někde zahlédl Player's White pod značkou My Own Blend za cca 25-30 EUR 100g plechovku. Na nějakém dánském eshopu. Jack

Re: Starožitné tabáky

19 črc. 2013, 16:46

Zdravím,

bratr mojí přítelkyně uklízel půdu a náhodou tam našel starý tabák, prý po pradědečkovi. Ví, že dýmám, tak mi ho předal se slovy, ať mě to nezabije. Nevím ale, jestli by vůbec ještě byl použitelný. Jedná se o Americký Lulkový Tabák od Československé tabákové režie. Setkal jste se s ním už někdo?
image_id: 16870

Re: Starožitné tabáky

19 črc. 2013, 20:45

Ondřej píše: Americký Lulkový Tabák od Československé tabákové režie. Setkal jste se s ním už někdo?

Zvlhči, ochutnej a poreferuj, čas od času je nabízen na Aukru :smoke5:

Re: Starožitné tabáky

31 srp. 2013, 16:26

Obrázek
Proč tam psali "Does not bite the tongue"?

Re: Starožitné tabáky

31 srp. 2013, 18:46

Vzkaz pro ty , kdo se bojí o jazyk ? :think:

Re: Starožitné tabáky

31 srp. 2013, 19:03

Doplním Krhúta reklamní kecy na druhořadém "drugstore bledu", jinak jedná se o crimp cut. Tenhle tabák spolu s Half & Half byl v balíčkách od UNNRA. Jack

Re: Starožitné tabáky

01 zář. 2013, 15:31

No to s tím jazykem je klasický reklamní kec... tenkrát frčelo "Nebude vás štípat na jazyku" (některé tabáky trochu poštipují, však to známe), dneska by na tabáku stálo "tento tabák je určen pro zkušené kuřáky, ale ocení ho i naprostý začátečník." 8^)
Odeslat odpověď