Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Starožitné tabáky

12 led. 2018, 12:05

:mryellow: :clamp: dostal jsem chuť na prorostlou uzeninu a kyselou okurku. Na hrách ne, asi jsem ještě neochutnal ten správný milevský :smile: Vida už tenkrát v dřevních dobách byla v redakci toho plátku nějaká osoba podobná dnešní potrhlé Králikové která brojila proti tabáku. Odcházím do svinibrodského řeznictví a bufetu páně Řeháka zakoupiti sobě asi třicet deka teplé uzeniny krkovicové na talířek, chleba okurky a křen tam mají také. :yum:

Re: Starožitné tabáky

12 led. 2018, 12:08

Cmunda - ty máš semena onoho proslulého Milevského hrachu? Budou ještě po tolika letech klíčivá? Včera jsem zrovna ryl záhonky kde pěstujeme mimo jiné i hrášek :think:

Re: Starožitné tabáky

12 led. 2018, 12:43

Odkud ten hrách je netuším, ale kdyby si ho Zdenda vysázel v Milevsku, tak pak už z něj milevský hrách bude :smile:

Re: Starožitné tabáky

12 led. 2018, 18:40

Jen si dělejte pičurdičky. A co tohle, to tu asi ještě nebylo. :think:
image_id: 26114

Re: Starožitné tabáky

12 led. 2018, 20:24

Hmm, tak tohle si můžeš v archivu klidně nechat. To raději ten hrách zasadím a úrodu pak zkonzumuji s prorostlou uzeninou a kyselou okurkou :yum:

Re: Starožitné tabáky

05 kvě. 2018, 16:35

Pane Zdeňku,mohu se zeptat jaký kurz na výměnu hrachu za tabák nabízíte? Rád bych Váš archiv směnil...

Re: Starožitné tabáky

13 kvě. 2022, 12:03

Povedl se mi jeden úlovek na aukru. :smoke1:

Jak to může chutnat? Mám se bát hodně nebo jen málo?

image_id: 28955

Re: Starožitné tabáky

13 kvě. 2022, 13:00

Máš sklenník?

Re: Starožitné tabáky

13 kvě. 2022, 13:12

To se musí kouřit ve skleníku? A gumičky na nohavice máš? :D

Re: Starožitné tabáky

13 kvě. 2022, 13:40

Trochu štípal, ale jinak to šlo.

Re: Starožitné tabáky

13 kvě. 2022, 13:42

Jen z doslechu - prý je o malý fous lepší než Taras Bulba :smile:
A o nutnosti zvlhčení se asi netřeba zmiňovat...

Re: Starožitné tabáky

13 kvě. 2022, 19:11

Ano, jak psal Lovče předřečník Rog, je to vhodné akorát tak na výluh proti mšicím. Je to ( tedy byl to v dobách čerstvosti ) žádná sláva tabák, stejný utrejch jako Taras - ne moc dobrá na slovensku v podunají pěstovaná viržínie míchaná snad se selským tabákem. Cigarety Detva anebo Čarda byly z podobného tabáku vyráběné, akorát v nich bylo míň klacků. Párkrát jsem toho kdysi vykouřil paklík ( on ten tabák za syrova hezky voněl jako seno ovšem když se to zažehlo byl to smrad jak když se pálí stará nahnilá tráva ) než jsem dostal rozum z toho že co čadili vojáci za první války nemusím pálit ve fajfce já a zakoupil si tabák Kapitán, který byl o dost lepší než tahle "domovina" . Posléze jsem objevil tabák Adria, abych nakonec na roky zakotvil u tabáku Admirál, který byl z těch našich výrobků tabákového průmyslu za socíku asi nejlepší. :puffy:

Re: Starožitné tabáky

15 kvě. 2022, 14:44

Lovec píše: Mám se bát hodně nebo jen málo?


Hodně. :mrgreen:
Odeslat odpověď