University flake

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: University flake

Příspěvekod ontarios » 26 bře. 2015, 12:18

to beda: UF mi opravdujede, jak se ale pozná, že je to tím Burley? Jsme bejvalej cigareťák....v cigaretách je více Burley než Virginie?

Není MB Golden Blend moc slabý? Často jsem slyšel, že MB jsou teplý vzduchy

Mluvíš o dbou blendech, kterej je ten druhej?
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: University flake

Příspěvekod beda » 26 bře. 2015, 12:47

Cíga jsou téměř vždy By, i taková Golden Virginia odkazuje na oblast a ne na kultivar, je to čistej By, za Va si kua připlatíš, Senior Service, Capstan, Origin, Davidoff Magnum atd :wink: MB Golden Blend je klasika týhle značky, potentní na denní kouření akorát. Musíš vyzkoušet :wink: Prim je ale věrnost dřeva a listí :wink: Kdo si počká ten se dočká, střídej v pěně a hlíně :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: University flake

Příspěvekod ontarios » 26 bře. 2015, 12:55

je nutno zkoušet různé tabáky v hliněnce? Samozřejmě jsem ochoten....předpokládám, že do ní se tabák nezažírá...tedy tabáky co zkouším a hledám, které by vyhovovaly, tak vyzkoušet v hliněné, ano?
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: University flake

Příspěvekod beda » 26 bře. 2015, 13:08

Nutný to určitě neni, ale je to nejjednodušší. Hlína ani pěna tolik nenačichnou. U mne je standart, že do sto g tabáku z jednoho dřeva nevim, o co můžu přijít.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: University flake

Příspěvekod jcp » 26 bře. 2015, 18:58

bedo, já sice ctím tvou lásku k hlíně (někdy mám dojem že nic jinýho krom pár těch lysohlávek do huby nevezmeš :wink: ), ale uvědom si že ne každýmu (včetně mě :D ) ta hlína sedí .. navíc má svatou pravdu Jeho Žabákovstvo, že pěnovka (a hlína taky) tu chuť tabáku poněkud pozmění. V bryéru se klidně tabáky dají točit .. ovšem pak je musíš opravdu trvale točit, prostě mít apoň jednoho takovýho testovacího otloukánka, samozřejmě za cenu, že takhle ti ten tabák neukáže všechno co v něm je .. ale na základní představu ANO/NE to bohatě stačí .. pochopitelně za předpokladu, že tam nenaláduješ nějaký mejdlo jako Enerdál nebo Konistón či Kondó(r)m .. pak už ti to hodně, ale opravdu hodně dlouho bude akorát ukazovat cože jsi to tam kdysi nacpal ..
:arrow: to ontario: pokud chceš zůstat u věcí dostupnejch v tuzemí, je to poněkud hraběcí rada ale ..MB Golden Blend je dobrej tabák s Burley (jedna z mejch stálic). ale řez je tak hrubej že ubalit z něj cígo je téměř majstrštyk .. pokud budeš mít mořnost zkusir St.Bruno Ready Rubedd, je to jeden z mála tabáků, který přímo výrobce označuje jako "cigaretový a dýmkový" . Je sice postavenej na DF, ne na B, ale je vynikající jak v dýmce, tak v cigaretě .. viz moje někdejší recenze na tabaky.cz
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: University flake

Příspěvekod Bob76 » 26 bře. 2015, 19:20

jcp píše: V bryéru se klidně tabáky dají točit , na základní představu ANO/NE to bohatě stačí .. pochopitelně za předpokladu, že tam nenaláduješ nějaký mejdlo jako Enerdál nebo Konistón či Kondó(r)m .. pak už ti to hodně, ale opravdu hodně dlouho bude akorát ukazovat cože jsi to tam kdysi nacpal ..

Úplně stačí Grousemoor /Cannon/ a pak nějaký aromatik,je to mňamka :puke: Kdo nevyzkoušel ,neuvěří /sám jsem to zkusil,vím o čem mluvím :mryellow: /.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: University flake

Příspěvekod ontarios » 26 bře. 2015, 20:43

:arrow: jcp: díky za radu. Jednu nejspíš budu točit pro zkoušení. Je to BKP. Další dýmky bych na točení velkých odlišností moc nedával. MB Golden určitě zkusím. Podle mě si v dohledné době najdu kolem 5-6 tabáků, které oscilují jakž takž kolem UF a u nich nějaký čas zůstanu. Se mnou je to těžký. Třeba v jedný čínský restauraci jsem narazil na skvělé jídlo a skoro rok tam chodím na to samé. Někdo by to nesnes. Mě to vyhovuje. Ale už začínám pošilhávat i po jiných menu, takže i s tabáky to bude stejné.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: University flake

Příspěvekod beda » 27 bře. 2015, 02:02

Se to konečně dostalo k rozumnýmu závěru "každej kouříme na vlastní hubu" :mryellow: Pro mne osobně je setkání s tabákem a dýmkou vrcholnou lekcí o komunikaci mezi florou a faunou a mezi vírou a rituálem. Ještě jsem nepotkal kněze či gurua, jenž by dokázal chválit a trestat mé jednání s takovou neodkladností, jako diskutovaná síla :joy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: University flake

Příspěvekod OldaS » 27 bře. 2015, 09:17

:clamp:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: University flake

Příspěvekod nelimbei » 27 bře. 2015, 23:12

Pravý kněz či guru netrestá ani nechválí , vyjadřuje se jen k otázkám a jeho odpovědi jsou vesměs ve formě otázek . Pravá víra nepotřebuje rituál protože rituál slouží jen k upevnění víry....
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: University flake

Příspěvekod ontarios » 28 bře. 2015, 07:53

Včera jsem zakoupil MB Golden Blend ve snaze hledat podobnost k UF. Prý mne na UF chutná Burley. Ale po vykouření plného kotle MB GB jsem si uvědomil, že Burley mne neláká, silně mi chyběla Virginie. I v Bothy flake jsem kromě latakie cítil Virginii a byl schopen to snést. Ale Burley bez Virginie - NE. Ale i to je posun. Nevíte, dá se s někým vyměnit otevřený, ale v podstatě plný tabák za nějaký jiný? Podívám se, zda tu není nějaké vlákno.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: University flake

Příspěvekod Vejr » 29 bře. 2015, 00:00

Tak jsem také vyzkoušel tento "svatý grál" mezi tabáky. Přiznám se že mě velmi překvapil svojí plnou a sametovou chutí, čekal jsem spíš nějakého obhroublého zabijáka. Síla to je, půl flaku z malého kotle je na mě tak akorát ale určitě si krabičku pořídím. Jako sváteční pochoutku :puffy:
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: University flake

Příspěvekod sw_fox » 30 bře. 2015, 13:55

Tak jsem ho dnes spolu s 3P koupil a jsem zvědav :-)
sw_fox
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 42
Registrován: 28 pro. 2014, 17:47
Bydliště: Zlín

Re: University flake

Příspěvekod Kili » 08 dub. 2015, 15:30

Taky jsem si ho dnes koupil a těším se! :yum:
Uživatelský avatar
Kili
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 289
Věk: 32
Registrován: 31 říj. 2014, 18:48
Bydliště: Praha 6

Re: University flake

Příspěvekod petula » 22 zář. 2015, 16:46

ontarios píše:Včera jsem zakoupil MB Golden Blend ve snaze hledat podobnost k UF. Prý mne na UF chutná Burley. Ale po vykouření plného kotle MB GB jsem si uvědomil, že Burley mne neláká, silně mi chyběla Virginie. I v Bothy flake jsem kromě latakie cítil Virginii a byl schopen to snést. Ale Burley bez Virginie - NE. Ale i to je posun. Nevíte, dá se s někým vyměnit otevřený, ale v podstatě plný tabák za nějaký jiný? Podívám se, zda tu není nějaké vlákno.

Take jsem hledal podobny tabak jako UF, jelikoz u nas se da ted koupit jen 10g paklik (nejake problemy). Pry je hodne podobny od Rattrays Wallace flake. Da se koupit na hacico.
Uživatelský avatar
petula
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 43
Věk: 46
Registrován: 25 srp. 2015, 13:08
Bydliště: Sokolnice

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků