University flake

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod beda » 10 srp. 2007, 14:04

Prave ho kourim a ver, ze povesti o jeho sile jsou jen povery. Konkretne SH se mi zda stejne silny. Je jenom jinak aromatizovany, tak nejak do smetanova, UF voni cerstveji a ostreji. Jinak slozenim jsou to podobne smesi.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod jcp » 10 srp. 2007, 14:17

UF obsahuje větší množství burley a hlavně lékořici, která v SH není. A ty pověsti o "síle" UF - to je jen takový JPP :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Tapinek » 10 srp. 2007, 14:21

jcp píše:UF obsahuje větší množství burley a hlavně lékořici, která v SH není. A ty pověsti o "síle" UF - to je jen takový JPP :)

JPP??? :? Sto takoe?
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 10 srp. 2007, 14:23

Tapinek píše:JPP??? :? Sto takoe?

Éto značit .. jedna paní povídala .. :lol:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod dh » 12 srp. 2007, 11:15

Co já si vzpomínám, ani ne. Je to asi tak stejná ráže. Ale neporovnával jsem to těsně po sobě.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Honzýk » 15 zář. 2007, 14:45

Tak to už se moc těším. Kupoval jsem si UF předevčírem ve Valmontu v Brně na českej. Ještě jsem ho ani neotevřel, ale už to brzo příde. SH byl totiž můj první "naturál". Ze začátku mi moc nejel, ale pak jsem na něj vzal jinou dýmku, přidal uhlíkovej filtr a chutnal naprosto úžasně. Hlavně ta chuť oproti aromatikům zdaleka tak rychle neomrzí. Ze všech tabáků, který jsem za svou krátkou kuřáckou kariéru vyzkoušel byl tenhle jeden z mála, do kterých bych šel znovu. takže věřím, že ani UF mě nezklame.
Uživatelský avatar
Honzýk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 36
Věk: 38
Registrován: 23 led. 2005, 17:53
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvekod Scalex » 16 zář. 2007, 11:02

SH není naturál. Ta lehká aromatizace sušeným ovocem je dost nepřečichnutelná. Není ale samozřejmě chemicky převoněný, jako spousta tabáků, které lze mezi aromatiky zařadit naprosto jednoznačně.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Honzýk » 16 zář. 2007, 11:32

Proto jsem taky napsal "naturál" a ne naturál :wink:. Určitě se ale shodnem na tom, že kdybys ho měl charakterem umístit na nějaký místo mezi extrémem - naturál a extrémem - aromatik, tak bude mít mnohem blíž k naturálům než k aromatikům.
Uživatelský avatar
Honzýk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 36
Věk: 38
Registrován: 23 led. 2005, 17:53
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvekod vitous » 22 zář. 2007, 13:43

Včera přišel v balíku z eTrafiky. UF jsem už neměl dlouho a moc jsem se těšil. Ráno jsem ho otevřel a dal si jednu. Mám pocit, že kouřím úplně něco jiného než před třemi a více lety. Býval mnohem lepší.
Na plechovce hledám marně i tradiční slogan "...pro přemýšlivé muže."
To bude asi tím...
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod tifik » 23 zář. 2007, 05:16

Petr Vitous píše:Včera přišel v balíku z eTrafiky. UF jsem už neměl dlouho a moc jsem se těšil. Ráno jsem ho otevřel a dal si jednu. Mám pocit, že kouřím úplně něco jiného než před třemi a více lety. Býval mnohem lepší.
Na plechovce hledám marně i tradiční slogan "...pro přemýšlivé muže."
To bude asi tím...


Dřív jsem UF nekouřil, ale říkají to. I podle recenzí je to znát, rozhodně to není žádná bomba, ale jemný pohodový lehce ochucený tabáček podle mne. Ovšem IO porovnat můžu a je opravdu posunutý trochu jinam, škoda
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod jajo » 23 zář. 2007, 06:12

tifik píše:
Petr Vitous píše:Včera přišel v balíku z eTrafiky. UF jsem už neměl dlouho a moc jsem se těšil. Ráno jsem ho otevřel a dal si jednu. Mám pocit, že kouřím úplně něco jiného než před třemi a více lety. Býval mnohem lepší.
Na plechovce hledám marně i tradiční slogan "...pro přemýšlivé muže."
To bude asi tím...


Dřív jsem UF nekouřil, ale říkají to. I podle recenzí je to znát, rozhodně to není žádná bomba, ale jemný pohodový lehce ochucený tabáček podle mne. Ovšem IO porovnat můžu a je opravdu posunutý trochu jinam, škoda


Načal som novú krabičku, a tiež to už asi nebude "moja šálka kávy" :?
jajo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1003
Věk: 72
Registrován: 15 zář. 2006, 13:19
Bydliště: Šamorín

Příspěvekod dh » 23 zář. 2007, 08:39

Změny v Petersonových směsích už byly předmětem četných komentářů. Jediné, co zůstalo, jsou stará jména - obsah krabiček i etikety šly kvalitativně výrazně dolů; ceny pak nahoru, ale za to nemůžou u Petersonů, to zařídil Velký Bratr.
Jářku, ať si pan Peterson vyrábí takový tabák, jaký mu chutná - my si ho od něj koupíme, když bude chutnat nám. Ale zdá se mi, že by bylo fér, kdyby v případě, že začne vyrábět kvalitativně odlišný tabák, změnil taky název směsi a nesnažil se takto unfair způsobem nalákat přívržence starého tabáku. Své rozpaky z nového Sherlocka jsem kdysi popsal zde.

:arrow: jo, a protože podobné triky jsou vlastní nejenom vykutálenému Petersonovi, tadyjsem se pokusil založit fórum, kde by se soustřeďovala hlášení o podobných praktikách - Dunhill, Erinmore apod. Nějak se to ale neujalo.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod vitous » 25 zář. 2007, 12:31

Tak jsem vybafal dvě porce UF a po té druhé jsem si odpřísáhl, že už to do huby nevezmu. Alespoň po dobu, co to budou dělat podle současné receptury.
Pokud někdo z Prahy by měl zájem, rád a nezištně věnuji.
Naposledy upravil vitous dne 25 zář. 2007, 12:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod LUBO » 25 zář. 2007, 12:37

minule som dostal od kamarata na vianoce sherlocka a chutil mi, tak som si ho potom neskor znovu kupil a nechapal som, co mi vtedy na nom tak chutilo. takze by to bola medzicasom vykonana zmena receptury?
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Rujir » 25 zář. 2007, 13:42

LUBO píše:minule som dostal od kamarata na vianoce sherlocka a chutil mi, tak som si ho potom neskor znovu kupil a nechapal som, co mi vtedy na nom tak chutilo. takze by to bola medzicasom vykonana zmena receptury?


Normalne ma strasite. SH mam zapamataneho ako asi najlepsi tabak, co som zatial mal. Dokonca mam doma este asi 1/4 straaasne starej plechovky, o ktorej ani neviem, ci sa mi ju este podari rozbehat. A to sa mam zmierit s tym, ze nova nebude? :cry:
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků


cron