University flake

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: University flake

Příspěvekod Brav » 26 lis. 2015, 23:54

a čo sa vlastne v skutočnosti stalo, že už nieje dostupný ? Ešte som tento tabak neochutnal, ale brúsim si naň zuby, tak ma veľmi mrzí, že nieje dostupný :smoke4:
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: University flake

Příspěvekod burdadom » 27 lis. 2015, 12:49

Tak já o UF musím napsat, že mě hodně zklamal, asi jsem podle recenzí čekal trochu něco jinýho. Krabičku jsem dostal v červnu k promoci a zbývá mi ještě 5 fláků. Málokdy jsem byl schopný ho dokouřit až do konce.
Zrovna teď ho kouřím a došlo mi, že mi v něm vadí jak je ze začátku velice jemný (do té doby spokojenost) a postupem času dost zostřuje až nepříjemně škrábe. Taky mi moc nevoní, nepříjemný kouř. Velké + je, že hoří na jedno zapálení ať už jako rulička, nebo rozemnutý.
Věřím ale, že cigareťákům by mohl chutnat velmi.
Uživatelský avatar
burdadom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 265
Věk: 33
Registrován: 15 dub. 2012, 20:55
Bydliště: Čelákovice

Re: University flake

Příspěvekod Plha » 27 lis. 2015, 14:35

lako píše:Zitra do plzne jedu tak se stavim v Raji :-) tak tam snad jeste neco bude :-)


UF v Raji maji...
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: University flake

Příspěvekod jetam » 03 pro. 2015, 19:30

Soulfish píše:Docela by mě zajímalo, jak vznikla ona aura, která UF provází. Z mého okolí znám asi jen jednoho dýmkaře, který s ním měl jednou drobnou zamotávku hlavy, ale jinak všichni ostatní požívající tuto dobrotu nemají problém. A to jsem s ním vyzkoušel řadu dýmek a tedy i velikostí kotlíku.

Nemá takovou sílu, jak se o něm říká - nebojte se ho. :smoke5:


Ta povestna sila je dost subjektivni zalezitost. Znam dokonce nekolik lety prokourenejch ircanu, kteri se pred krabickou UF krizujou a bulej, jak je z toho boli hlava :roll:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: University flake

Příspěvekod PetrM » 10 dub. 2016, 17:32

:smoke5: Zdravím,UF v poslední době můj favorit pro dlouhé klidné chvíle :ok: dopřál jsem mu samostatnou fajfku, nacpávám volněji a je perfektní,silný nádherný přírodní tabák a voní i okolí :puffy: p.s. opravdu potřebuje klid,čas,prostor a nadhled pak je úžasný ...doporučuji :ok:
Uživatelský avatar
PetrM
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 54
Věk: 51
Registrován: 10 dub. 2016, 08:27
Bydliště: Břevnov

Re: University flake

Příspěvekod petr459 » 10 dub. 2016, 17:49

Je vynikající
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: University flake

Příspěvekod mik » 10 kvě. 2016, 08:17

Nedá mi to a podělím se o své současné zkušenosti s UF - jsou totiž dost neuspokojivé. University flake byl asi před osmi lety jeden z mých nejoblíbenějších tabáků - bylo to na přelomu období, kdy byly poslední obdélníkové krabičky a pak se začal balit do současných čtvercových (tabák v obou balení byl shodný a žádný zásadní rozdíl jsem nezaznamenal).
Pak nastala v mém dýmkaření pauza a když jsem se před několika měsíci k dýmce vrátil, šel jsem koupit balení UF - a je to jiný tabák, než jsem znal. Má světlejší flake, vůně čokolády za syrova je nevýrazná a chuť roztříštěná. Silný je stále, možná jen o trochu méně než dřív, a hoří celkem způsobně, v tomto je stejný.

Zkrátka - není to ten, který jsem znal, a po jedné plechovce si už asi další nekoupím :( .
Máte někdo podobnou zkušenost?
Uživatelský avatar
mik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 107
Věk: 58
Registrován: 03 bře. 2007, 21:05
Bydliště: Opočno

Re: University flake

Příspěvekod kanagonda » 07 čer. 2017, 07:33

Tak jsem konečně také ochutnal UF. Rozemnul a nacpal jsem půl fláku do nové dýmky. Kouřil opatrně a s respektem. Tabák hořel dobře a pomalu. Chuť i vůně mi připadala dost podobná základu SG Firedance flake. Při pomalém usrkávání hoří neskutečně dlouho. Neštípal na jazyku. Ale nějak mě moc ani nebavil. Při opravdu pomalém pukání je cítit poměrně příjemná vůně, při trochu rychlejším kouření už mi smrděl. Po pravdě řečeno jsem se při něm spíš nudil. Ani chuť ani vůně mi nepřišla moc zajímavá. To nic, asi mi prostě v současnosti nejvíc chutná spíš nějaká sladká Virginie. :smoke3:

edit: Vlastně bych se UF klidně rád zbavil. Vyměním za nějaký Flák typu Dunhill Flake nebo tak něco - jsem z Prahy

edit2: Vlastně mi docela voní. :smoke6:
Uživatelský avatar
kanagonda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 20 říj. 2010, 14:15

Re: University flake

Příspěvekod basa333 » 19 črc. 2017, 04:30

mik píše:Nedá mi to a podělím se o své současné zkušenosti s UF - jsou totiž dost neuspokojivé. University flake byl asi před osmi lety jeden z mých nejoblíbenějších tabáků - bylo to na přelomu období, kdy byly poslední obdélníkové krabičky a pak se začal balit do současných čtvercových (tabák v obou balení byl shodný a žádný zásadní rozdíl jsem nezaznamenal).
Pak nastala v mém dýmkaření pauza a když jsem se před několika měsíci k dýmce vrátil, šel jsem koupit balení UF - a je to jiný tabák, než jsem znal. Má světlejší flake, vůně čokolády za syrova je nevýrazná a chuť roztříštěná. Silný je stále, možná jen o trochu méně než dřív, a hoří celkem způsobně, v tomto je stejný.

Zkrátka - není to ten, který jsem znal, a po jedné plechovce si už asi další nekoupím :( .
Máte někdo podobnou zkušenost?


v sobotu jsem si chtěl udělat radost a tak jsem asi po 3 letech otevřel jedinou čtvercovou krabičku UF, kterou jsem měl v archivu. bohužel ti musím dát za pravdu, je to bezpohlavní tabák, který s tím původním nemá lautr nic společného. škoda, býval to i můj oblíbenec, ale tuhle náhražku podporovat nebudu. dokouřím jej, ale žádná velká radost se konat nebude. a původní nemám, tedy s UF asi nadlouho končím.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: University flake

Příspěvekod BATRACHOS » 11 zář. 2017, 18:32

No ony se ty university také za ta léta dost proměnily! :!: :!: :!:

Když jsem začínal, tak jsem klidně v kabinetu stihl mezi přednáškami za den dva kotle, pokud někdo nepřišel konzultovat. Zkoušel jsem běžně s biliardkou nacpanou Erinmore nebo Ennerdale. Cestou vlakem zpět do Prahy jsem vždy kouřil bentky s latakií ... kupé sám pro sebe. :mrgreen:

:palm: To dneska zní skoro jako pohádka... :palm:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: University flake

Příspěvekod OldaS » 11 zář. 2017, 18:40

To tedy ano. Zrovna ta vlaková kupé mne dost mrzí :cry:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: University flake

Příspěvekod Baskervil » 11 zář. 2017, 19:15

Mně kdysi také velice chutnal.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků