Prosba o recenzi tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod ttygr » 01 zář. 2015, 10:59

:arrow: Pistacik: tak přesně ten jsem měl na mysli... jinak skvěle to zhudebnili Timudej :puffy:
:offtopic1:
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod Astorius » 21 srp. 2016, 08:25

Mate niekto skusenost s tabakom Vauen Horst Lichters Espressotabak? Vcera som nan narazil v miestnej trafike a neviem, co je to zac. Stoji 16,50 eur.
Uživatelský avatar
Astorius
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 59
Registrován: 14 črc. 2016, 15:52
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod Xcriss » 25 zář. 2016, 16:48

Zdravíčko vespolek,

nějak jsem nevěděl, kam takový dotaz zařadit, tak to zkusím sem.

Dostal jsem darem balicek s tabakem Ocean Liner Series, konkretne Ost Afrika Linie a Stanislaw Pilot Blend. For je v tom, ze podle kolku jsou r. 2009 :cool:
Zatim jsem si nenasel cas je vzykouset, ale zajima me, jestli to tady nekdo zna, protoze se jedna o neprilis rozsirene tabaky...
Oba za syrova voni jako tabaky do vodni dymky :D Pilot uplne ovocne, Ocean Liner ovocne s trochou vanilky... No jsem na to zvedavy, aromatiky me obecne zas tak neoslnuji, ale tolik jsem jich nemel, tak treba budu mile prekvapen...
Urcite budu rad za nejake ohlasy, pokud nekdo z vas tyhle kousky zkousel.
Diky :smoke1:
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod beda » 25 zář. 2016, 17:30

Obojí německý arouše, osobně bych to nacpal do mělkýho širšího kotle a kouřil přes uhlíkáč Stanwell. Když se to kouří pomalu, netrápí furt ohněm a nenechá vystydnout, tak z toho je pohoda jak pro kuřáka, tak pro jeho okolí. Neni to ale nic na zahnání nikotinovýho absťáku, stačí víc tahat a je to v kopru, brblá fajfka a brblaj i ti okolo. Tenhle typ tabáku mi trvalo naučit se kouřit definitivně nejdýl.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod Xcriss » 25 zář. 2016, 21:54

Tak vyzkouseno, tedy zatim jen OLS :smoke5:
Vubec to neni spatne pokoureni, docela pekne to horelo, chut prijemna... Takova medovo-vanilkovo-rozinkova (?)
Za me tak 4/5, je to dobre, ale nic, z ceho bych si urval limec :smile:
Akorat toho teda mam 100g :eh: Asi budu muset rozjet nejake smenne obchody :lol:

Edit: Jinak pokud vim, je tam celkem znacny podil Burley tabaku, coz mi, zda se, obecne docela vyhovuje.
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod mizantrop » 10 říj. 2016, 00:33

Páni, skúsenosti s tabakmi značky Bentley? Kto ich vyrába, konkrétne skúsenosti s konkrétnymi tabakmi. Dakujem :think:
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod Cmunda » 10 říj. 2016, 18:52

Loni na jaře jsem měl vzorek The Planters Sweet. Aromatik, co si vzpomínám, tak hodně navoněný po ovoci, taková lesní směs. Docela příjemný, lehký aromatik, silou bych přirovnal k aromatikům od Barenů. Chuťově sladký, nějaké ovoce tam bylo i cítit. Choval se způsobně, nehicoval, nemočkoval. Celkem slušný tabák, na tobaccoreviews má průměrnou známku 3, což by plus/minus mohlo i odpovídat, ale měl jsem jen jeden kotlík, tak si netroufám blíže hodnotit.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod Bluefire » 10 říj. 2016, 23:08

Souhlasím s Cmundou, The Planters Sweet jsem měl plechovku a slušnej aromatik, v dýmce nezlobil. Pohodové kouření, nic mě na něm nevadilo. Mám ještě neotevřenou plechovku Bentley - Virginia Honeydew. Kamarád mně dal do jedné dýmky, chuť si už nevybavuji, ale bylo to v pohodě, aromatik co nezlobí.
Teď mám otevřenou plechovku The London pine, kterou dovlhčuji ( dostal jsem od kamaráda a byl přeschlej ). Vyměnil jsem ho s ním protože na něj byl moc silnej a latakiovej. Kouřil jsem dvakrát a opravdu je to síla, takový od podlahy. Myslím, že ho ještě vyzkouším samotný a přinejhorším ho mixnu nějakou virginií. Složení je: virginia, oriental, tmavý kentucky a latakie.
Dýmkařím rok a půl, pár latakií jsem měl ale tenhle tabák je jiný....už se těším, jak se s ním popasuju :D

Tabáky mají napsáno Made in Germany a dle stupnice síly od výrobce má The Planters Sweet sílu 3,5 ze šesti a The London pine 5 ze šesti. Virginia Honeydew nevím, je to až na krycím kartonu uvnitř krabičky :wink:
Uživatelský avatar
Bluefire
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 316
Věk: 55
Registrován: 19 bře. 2015, 15:47
Bydliště: Mašovice - Znojmo

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod proger » 19 bře. 2018, 20:39

Zdar chlapci, koukal jsem na etrafiku a inzerují tam tabák BPK 175th Year Edition. Nezkoušel jste někdo, jestli ano, neporeferovali byste? :think:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod Yetenek » 20 dub. 2020, 15:48

Nechci zakládat další vlákno, proto oživím toto...
Při prohlížení tabáků Rattrays jsem narazil na tento - Rattrays Black Virginia. Dle popisu možná zajímavá aromatizace, má s ním někdo zkušenost (na tabaky.cz jsem recenzi nenašel, na tobaccoreviews má 2,5 hvězdy)?
Směs tmavých až černých Virginií a černého Cavendishe s lehkou příchutí lékořice, ořechů a švestek.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod basa333 » 21 dub. 2020, 08:25

chybí už jen informace o tom, že je vhodný pro začátečníky, ale potěší i znalce. na tyhle popisky jsem poměrně alergický :think: :roll:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod LKWBronson » 15 kvě. 2020, 13:45

Tak jsem se dnes potkal na parkovišti v Doksech s kolegou-dýmkařem. Povídali jsme si jak jinak o dýmkách a tabácích. Doporučoval mě tabák, jehož název zněl myslím Finger flight a měl by být u nás k dostání. Výrobce jsem už nějak nezaznamenal a nikde ho najít nemůžu. Nevíte někdo, o co jde? Díky za info. :smoke5:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod Jack.Grave » 15 kvě. 2020, 13:58

:arrow: LKWBronson Je to GH Flying Finger. jenom nevím jak je to teď s jeho dostupností, jelikož virus KS Číny trochu zastavil produkci a dovoz do našich zemí.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod LKWBronson » 16 kvě. 2020, 06:12

Jack.Grave píše::arrow: LKWBronson Je to GH Flying Finger. jenom nevím jak je to teď s jeho dostupností, jelikož virus KS Číny trochu zastavil produkci a dovoz do našich zemí.

Díky moc za info, celou cestu domů jsem si to opakoval abych to nezapomněl a stejně jsem to "zvojtil". No prý je to chuťově skvělý tabák, budu se snažit ho někde schrastit. Ještě jednou díky a zdravím! :puffy:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Prosba o recenzi tabáku

Příspěvekod Ferd » 16 kvě. 2020, 14:30

GH FF-ochutnal jsem loni asi 2 krabičky. Za studena dost těžko přečichnutelná vůně vanilky a novinový papír. Poněkud umělá. Tmavší tabák, hrubší řez, slepené kousky (jak u cavendishe bývá). Trocha virginie a snad i burley. Chuť sladší ale moc víc si nepamatuju, Asi to nebylo tak strašné jako ta vůně, když jsem si koupil i druhou krabičku. Ale jen ta vůně prostě uvízla v paměti jako jediná. Je to pravdu parfém. A to mám vanilku docela rád a občas mi nějaký ten cavendish nevadí. Pokud se nemýlím, tak má něco společného s havárií bombardéru na Moravě a má tam (nebo tu? :wink: ) své patrony.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 12 návštevníků