Prosba o recenzi tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Milos Cerman » 19 zář. 2007, 12:02

MB NF je docela průměrnej tabák, né moc silnej, ale dost dobře hoří.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Mike Hill » 19 zář. 2007, 12:03

basa333 píše:je to mcbaren jak se patří - na první šmak docela příjemné, ale tabák bez vývoje, bez překvapení, tak nějak bez šťávy - ale když jsem ho kouřil, říkal jsem si, že je asi slušný na první seznámení s flakem - to je ale asi jediné pozitivum, které jsem na něm našel
...vytrhnuté z kontextu VKF:

"Príkladom môže byť Erinmore alebo Mac Baren Navy Flake, ktorých odležané verzie sú neskutočne dobré."
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Fénix » 19 zář. 2007, 12:04

tommas píše:Tak nejak zacinam.. teda bafkam uz nejakou dobu, ale ne s drahou dymkou a s tabakem kentaky b. .. no a ted chci koupit petersonku a ktomu chci slusnej tabak. Ne prilis silnej.. spis lahodnej nemusi byt aromatik. mam tipy na MB nebo Peterson..


Tak zkus nějakou naprostou klasiku, třeba MB Mixture... a pokud chceš mít předem představu, podívej se na tabaky.cz nebo umíš-li anglicky tobaccoreviews.com.
Hlavně ale počítej s tím, že ať ti kdo chce co chce poradí, stejně ten tabák pochopíš až když si ho zapálíš, a je úplně normální že zahodíš 200Kč za tabák se skvělým hodnocením, který ti ale prostě nebude chutnat.
Chce to zkoušet zkoušet zkoušet.
Naposledy upravil Fénix dne 19 zář. 2007, 12:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tommas » 19 zář. 2007, 12:05

Milos Cerman píše:MB NF je docela průměrnej tabák, né moc silnej, ale dost dobře hoří.


Dekuji mockrat. A co by ste me jeste doporucil z takovejch ne moc silnejch a dobre horicich tabaku?
Uživatelský avatar
tommas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 42
Registrován: 06 led. 2007, 11:28
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod tommas » 19 zář. 2007, 12:06

Fénix píše:
tommas píše:Tak nejak zacinam.. teda bafkam uz nejakou dobu, ale ne s drahou dymkou a s tabakem kentaky b. .. no a ted chci koupit petersonku a ktomu chci slusnej tabak. Ne prilis silnej.. spis lahodnej nemusi byt aromatik. mam tipy na MB nebo Peterson..


Tak zkus nějakou naprostou klasiku, třeba MB Mixture... a pokud chceš mít předem představu, podívej se na tabaky.cz nebo umíš-li anglicky tobaccoreviews.com.
Hlavně ale počítej s tím, že ať ti kdo chce co chce poradí, stejně ten tabák pochopíš až když si ho zapálíš, a je úplně normální že zahodíš 200Kč za tabák se skvělým hodnocením, který ti ale prostě nebude chutnat.
Chce to zkoušet zkoušet zkoušet.


JJ, tak moc dekuji. A je tedy vhodne menit tabak v dymce? myslel jsem ze ani ne
Uživatelský avatar
tommas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 42
Registrován: 06 led. 2007, 11:28
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Mike Hill » 19 zář. 2007, 12:08

tommas píše:
Milos Cerman píše:MB NF je docela průměrnej tabák, né moc silnej, ale dost dobře hoří.


Dekuji mockrat. A co by ste me jeste doporucil z takovejch ne moc silnejch a dobre horicich tabaku?
...Peterson Old Dublin, skvele horí, nemočkuje , má obzvlášť chladný dym a zároveň je vynikajúci na zoznámenie sa s Latakiou...

...imho ofcourse... :smoke5:
Naposledy upravil Mike Hill dne 19 zář. 2007, 12:09, celkově upraveno 1
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Fénix » 19 zář. 2007, 12:09

tommas píše:
Fénix píše:
tommas píše:Tak nejak zacinam.. teda bafkam uz nejakou dobu, ale ne s drahou dymkou a s tabakem kentaky b. .. no a ted chci koupit petersonku a ktomu chci slusnej tabak. Ne prilis silnej.. spis lahodnej nemusi byt aromatik. mam tipy na MB nebo Peterson..


Tak zkus nějakou naprostou klasiku, třeba MB Mixture... a pokud chceš mít předem představu, podívej se na tabaky.cz nebo umíš-li anglicky tobaccoreviews.com.
Hlavně ale počítej s tím, že ať ti kdo chce co chce poradí, stejně ten tabák pochopíš až když si ho zapálíš, a je úplně normální že zahodíš 200Kč za tabák se skvělým hodnocením, který ti ale prostě nebude chutnat.
Chce to zkoušet zkoušet zkoušet.


JJ, tak moc dekuji. A je tedy vhodne menit tabak v dymce? myslel jsem ze ani ne


Doporučuji přesun aktivit sem: http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?p=116584#116584
tady by se měly poskytovat recenze na konkrétní tabák (jako byl původní dotaz na MB Navy flake)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tommas » 19 zář. 2007, 12:10

Mike Hill píše:
tommas píše:
Milos Cerman píše:MB NF je docela průměrnej tabák, né moc silnej, ale dost dobře hoří.


Dekuji mockrat. A co by ste me jeste doporucil z takovejch ne moc silnejch a dobre horicich tabaku?
...Peterson Old Dublin, skvele horí, nemočkuje , má obzvlášť chladný dym a zároveň je vynikajúci na zoznámenie sa s Latakiou...

...imho ofcourse... :smoke5:


dikec..
Uživatelský avatar
tommas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 42
Registrován: 06 led. 2007, 11:28
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Milos Cerman » 19 zář. 2007, 12:15

tommas píše:..... A je tedy vhodne menit tabak v dymce? ...


Vhodné - nevhodné = občas se tomu nevyhneš, a nejní to problém, pokud chceš překouřit alespoň trochu podobným tabákem.
Když má tabák mohutnější aroma, je nějakej čas pod novým tabákem cejtit.
Hlavně u latakie anebo mejdláků. Ale ani to není navěky.
Pokud důkladně vyčistíš hlavičku, a necháš dýmku trochu dýl vysychat, není to problém.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tommas » 19 zář. 2007, 12:20

Milos Cerman píše:
tommas píše:..... A je tedy vhodne menit tabak v dymce? ...


Vhodné - nevhodné = občas se tomu nevyhneš, a nejní to problém, pokud chceš překouřit alespoň trochu podobným tabákem.
Když má tabák mohutnější aroma, je nějakej čas pod novým tabákem cejtit.
Hlavně u latakie anebo mejdláků. Ale ani to není navěky.
Pokud důkladně vyčistíš hlavičku, a necháš dýmku trochu dýl vysychat, není to problém.


Tak supr, dekuji!
Uživatelský avatar
tommas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 42
Registrován: 06 led. 2007, 11:28
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod basa333 » 19 zář. 2007, 12:27

tommas píše:
basa333 píše:je to mcbaren jak se patří - na první šmak docela příjemné, ale tabák bez vývoje, bez překvapení, tak nějak bez šťávy - ale když jsem ho kouřil, říkal jsem si, že je asi slušný na první seznámení s flakem - to je ale asi jediné pozitivum, které jsem na něm našel


Poradite me jeste nejaky dobry tabacek? nechci moc silnej.. spis prijemnej.. dik


nezlob se, na takový požadavek ti neumím odpovědět... neznám tabák, který by pro mě byl slabý a příjemný... je mi líto...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod tommas » 19 zář. 2007, 12:50

basa333 píše:
tommas píše:
basa333 píše:je to mcbaren jak se patří - na první šmak docela příjemné, ale tabák bez vývoje, bez překvapení, tak nějak bez šťávy - ale když jsem ho kouřil, říkal jsem si, že je asi slušný na první seznámení s flakem - to je ale asi jediné pozitivum, které jsem na něm našel


Poradite me jeste nejaky dobry tabacek? nechci moc silnej.. spis prijemnej.. dik


nezlob se, na takový požadavek ti neumím odpovědět... neznám tabák, který by pro mě byl slabý a příjemný... je mi líto...


ja se nezlobim.. tak dejme tomu ze nemusi byt slaby..
Uživatelský avatar
tommas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 42
Registrován: 06 led. 2007, 11:28
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Tapinek » 19 zář. 2007, 12:54

Co SH? Aromatizace je slabounka a je to lahudka. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod tritrek » 19 zář. 2007, 12:55

:arrow: tommas:
to je take subjektivne...
Skus nieco od Samuela Gawitha, Petersona, MacBarena - strasne zle tam nie su. Ostatne je uz subjektivne :lol:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod basa333 » 19 zář. 2007, 12:56

zkus si na tabaky.cz projít recenze GH tabáků - bobs choco, bobs square, maple and rum, pak snad SG chockolate flake, nebo něco voňavějšího od petersonů - těžko radit, proti barenímu navy je lepší snad všechno
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Search Appliance a 31 návštevníků