Jak připravujete plugy a twisty ?

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod basa333 » 26 srp. 2009, 21:24

Milos Cerman píše::smoke3: Stejně jako Jirka, rád si s tabákem pohraju.
Ta drtička mi je nesympatická už od pohledu :naughty:


ano. kdo si se špagátem nerozumí...
Naposledy upravil basa333 dne 27 srp. 2009, 06:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod pitrson » 26 srp. 2009, 23:13

Hmm, zda se ze jeden flame se nam prave pekne rozviji :twisted:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod mrcos » 27 srp. 2009, 08:47

pepson píše:Tak si skús jednu drtičku kúpiť "čisto" len na tabak :wink:

Konopí už dávno neholduju, jen jednou za uherskej rok si potáhnu, když je joo nálada. Takže drtičku bych tak jako tak měl čisto len na tabak ;)

Scalex píše:
Ta drtička mi vytvoří přesně tu konzistenci tabáku, která mi vyhovuje. Twist nakrájím na kolečka, ta vložím do drtičky, několikrát zatočím tam a zpět a vyklepnu ven krásně rozmotaná vlákénka. Jemný chumáč, který je hned připravený k nacpání. Mně osobně to vyhovuje víc než jen překrájená kolečka, která rukou nikdy nerozemnu tak dokonale.

Je to všechno o tom, jaký tabák do dýmky rád cpeš. Pokud máš rád hrubější řez, tak je ti drtička k ničemu. Já dávám přednost jemnějšímu.


A jsme u toho. Očividně drtičku nechci :)
Posledně jsem cpal B4 v konzistenci vlastně jen rozvolněných příčně krájených koleček. U toho mě napadlo, že bych rád otestoval nějaký cross cut, kdyby byl naturál. Mně ta jemná konzistence, blížící se shagu, moc nesedí.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Scalex » 27 srp. 2009, 09:52

Pro mě je kouření dýmky taky rituál. Nicméně i on má své časové mantinely. Já mám rád twisty rozcupované do posledního vlákénka. Jenže u některých hodně utažených lan už se rituál pomalu ale jistě měnil na vopruz. 8^) Taky se rád pomazlím s "hovínkem", čuchnu, vytáhnu nožík, nakrájím kolečka a cupuju, ale aby tabák byl opravdu podle mých představ, musel bych cupovat deset minut. A přiznám se, to už by mě prostě nebavilo. Proto používám drtičku, která tabák upraví přesně do té formy, jakou mám rád.

Ono je hnusné spíš to slovo "drtička", které evokuje nějaké ničení. No a hnusné jsou často i ty drtičky (mám plastovou s nějakými anarcho symboly a hodlám ji při nejbližší návštěvě trafiky s drtičkami vyměnit za nepokreslený dřevěný model s kovovými trny, který skutečně vypadá jako dýmkařské náčiní a ne jako výbava náctiletého huliče).

Je skvělé, že twisty a plugy můžou být používány tolika způsoby. Že je to variabilní tabák, který uspokojí jak toho, kdo touží po velmi hrubém řezu, tak i toho, kdo dává přednost ultrajemnému. A nemyslím, že by si jakákoliv pomůcka, kterou při úpravě tabáku používáme, zasloužila opovržení. Komu to nevyhovuje, ať ji nepoužívá, ale nemyslím si, že bych kvůli tomu, že si mechanicky upravuju tabák před kouřením, byl nějaký podčlověk (nebo podkuřák).
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod bromden » 27 srp. 2009, 09:59

Scalex píše:...že bych ... byl nějaký ...podkuřák

To rozhodně. Tím by ses stal až vytrvalým podkuřováním :smoke1:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Drnda » 27 srp. 2009, 10:01

Scalex píše:...Taky se rád pomazlím s "hovínkem", čuchnu a cupuju...

Teda Scalexi - to jsem netušil, co vše kouření dýmky přináší za libůstky :mrgreen: (pardon, ale takovou nahrávku na smeč prostě nešlo to jen tak přejít :smoke1: )
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod pepson » 27 srp. 2009, 13:32

Drnda- :lol:
Scalex-tie plastové drtičky vyzerajú fakt strašne.Mám drevenú s kovovými tŕňmi,tá už vyzerá štýlovejšie.
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod beda » 17 říj. 2009, 09:06

Zjistil jsem naprosto fatální věc. Byv předem děšen nehořlavostí lan SG, krájel jsem je vždy téměř na shag, odžilkovával apod. Pak jsem se ožral U Smradu a jediný co si ještě pamatuji z padání do komatu je, že Tomova hliněnka ledabyle nacpaná nahrubo nařezaným Brown No.4 docela hořela. Tak jsem začal pomalu rozšiřovat kolečka zakrojená z lan a ejhle, ono to hoří o moc lépe než tenkej řez. Extrém byla včerejší nočka, kdy jsem drze krájel 2-3 mm silná kola a jen tak lehce je načechral a hned cpal. Hoří mi to úplně ukázkově :shock: vůbec, ale vůbec žádný extra problémy, naopak chuť šla ještě do lepších dimenzí. Bylo mi od počátku divný, že třeba na tobaccoreviews nikdo moc o nehořlavosti nepíše, asi přeskakujou fázi děsu z lana. Jo a taky se mi na ty lana osvědčil turbík, sice se moc nehodí k hliněnce, ale na to kašlu, vyhrává jeho účinnost.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Šimi » 17 říj. 2009, 10:11

Včera jsem si chystal cannon plug. Nařezal jsem tři plátky asi 2 mm. Snažil jsem se je rozmělnit na vlákna, ale to se mi nepodařilo. Je to strašlivě slepeno a po marné snaze jsem získal vlákna tlustá tak asi 2x2 mm. Vzal jsem svůj břitvonožík a pustil se do toho jako do cibulky. Strašlivá drť :lol: .
Když jsem to pak nasypal do dýmky, na druhé zapálení už to dobře hořelo, ale .... :roll: takovou ránu do palice jsem ještě nedostal :twisted: . Měl jsem jen 4 škopíky, ale s touhle dýmkou jsem si připadal jak po 10 pivech prokládaných rumem.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Hades » 17 říj. 2009, 10:30

:arrow: Šimi, a co se divíš...
Včera jsem ukrojil kousek 3P, tak asi 3-4 milimetry, krájeno přes vlákna. A jen tak ze zvědavosti to hodil na váhu. Mělo to 5,3g. A to není 3P žádný zabiják :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod beda » 18 říj. 2009, 11:37

Ještě detail k hrubě řezaným lanům, jimi nacpaná dýmka vůbec nevykazuje onu nikotinovou zákeřnost, která děsí tolik lidí. Hrubej řez udělá z kotle Brown No.4 takovou sice velmi silnou, ale zcela pohodovou fajfku, tlačí to tak nějak plynule, žádný zalknutí nehrozí.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Swede » 02 lis. 2009, 16:13

Jo. Toto skvěle funguje na Dark plag. Mám nakrájené kostičky, něco jako granulky a hoří bez problémů.
Jinak teď jsem našel v dětském pokoji dřevěné prkýnko pro panenky (zmenšenina kuchyňského prkna na krájení chleba i s držátkem) v ideální velikosti. Takže ho tahám s sebou a krájím. Drtičku použiju občas, spíš pro efekt.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod klasik51 » 03 lis. 2009, 22:08

Jo prkénko, tak úžasné prkénko vymyslel bromden a neprozřetelně mi ho ukázal, hned jsem si ho
také udělal, :oops: :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod bigdragon » 04 lis. 2009, 06:04

klasik51 píše:tak úžasné prkénko vymyslel bromden

hmm a já myslel, že né viewtopic.php?f=3&t=427&p=146898&hilit=prk%C3%A9nko#p146898
to je strašné jen co začal kandidovat hned je všechno jeho :roll: :twisted: :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod beda » 04 lis. 2009, 09:14

Já prkýnko vyřadil, zbytečnost. Krájím na deklu pixly, poněvadž hrubej řez je fakt nenáročnej. Takže jako vždy, jsou feťáci napřed :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 58 návštevníků