Jak připravujete plugy a twisty ?

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod tifik » 19 bře. 2008, 13:13

Mack píše:je to všechno hezký, ten Negr XX mně dost chutná, ale mně prostě vždy špatně hoří...kde je chyba? :cry:


A tos ještě nezkoušel Browna, ten hoří jen tu chvíli co nad ním držíš zapalovač (aspoň mně:-)) Twisty i plugy ostrým nožem nakrouhám na jakési půlměsíčky a půlplátky síly tak 0,5 mm a rozemnu.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Swede » 19 bře. 2008, 13:14

Lana nikdy nekrájím na koláčky a následně napříč. Ale : ukrojím asi třícentimetrový kus, který rozvinu. Uvidím krásný tabákový list, včetně žilek. Ty největší žilky z toho listu vytrhám a zahodím.
Se zbytkem listů si ještě trochu pohraju a natrhám.
Pokud je zpočátku list moc vlhký, je lepší ho nechat krátkou dobu malinko po onom rozbalení proschnout.
Tímto způsobem mi to hoří.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Scalex » 19 bře. 2008, 13:26

Já twisty krájím na milimetrová kolečka, která pak pečlivě rozbalím do poslední nitky. Ano, příprava mi trvá třeba 10 minut, než to všechno rozmotám. Výsledkem je chomáček jemňounkých vlákének, která se v pohodě nacpou do fajfky a krásně hoří. Zkoušel jsem i jiné, časově méně náročnější metody, ale tahle se mi osvědčila nejvíc.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod littlebull » 19 bře. 2008, 19:38

Scalex píše:.. která pak pečlivě rozbalím do poslední nitky. Ano, příprava mi trvá třeba 10 minut, než to všechno rozmotám...

Zkoušel jste někdo zapálit např. Zlaté stránky, tak jak jsou? Že to nehoří? Tak to zkuste natrhat list po listu a asi je po tajemství hořlavosti twistů. :smoke5:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod Swede » 24 bře. 2008, 18:40

Musím znovu zopakovat, že krájení je hřích. Po rozvinutí lana dostaneme krásný tabákový list. Voňavý a příjemný na omak. A následné odžilkování je součástí relaxace.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Breer » 24 bře. 2008, 18:55

to je tvoj pohlad, ja si myslim, ze to rezanie na 3cm a potom trhanie je hriech :smoke1: , mne to hori aj ked narezem na kolecka
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6014
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod JardaS » 24 bře. 2008, 21:03

No.4 mi nehořela , ač jsem s ní dělal co jsem mohl . Na zkoušku jsem si koupil twist od GH a byl jsem z nich nadšen . Hoří perfektně a je jedno jestli je nařežete na kolečka nebo půl kolečka s dalším nařezáním . Obavu jsem měl jen s plugem , ale velice mne překvapil . Příprava je sice oněco delší , ale hoří taky perfekt . Navíc mi velice chutnají a již nějaký ten měsíc mi nesmí chybět :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

B 4

Příspěvekod Cipísek » 24 bře. 2008, 23:25

Krájím na kolečka a přefiknu napůl a docela to hoří. Je ale fakt, že si raději kupuju Sliced Brown Twist, tedy ready to use formu.
Uživatelský avatar
Cipísek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 128
Věk: 54
Registrován: 26 srp. 2007, 20:11
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod beda » 19 dub. 2008, 09:25

Respect Swede Právě jsem si nacpal tak jak píšeš a je to moc fajn relax, ani bych nevěřil, že má SG Brown No.4 tolik žilek. Je to dost podobný vybírání semínek u konopí, fakt bezva zásek na přípravě kuřiva. Jsem sice už trochu nahulenej, ale ten kontakt s tím rozbaleným tabákovým listem je fakt zážitek a bavil by mne určitě i za střízliva. Navíc teď se ten tabák teprve tváří hořlavě, ještě jsem nezapálil, ale už teď tuším, kde byl zakopanej pes. Edit. Po prvním kotli Swedeho metodou připraveného SG Brown No. 4 musím napsat, že je to pro mne naprosté překvapení, jak rozdílný může být tabák díky řezu. Sice jsem to znal z tabáku řezu flake, že chutná jinak otýpka a rozemnutí, ale takhle rozdílně jako twist se flake nechová. Z nehořlavého a díky neustálým přípalům ke konci štiplaváho, navíc obludně silného, se stal pohodový, velejemný a nijak zvlášť silný Virginia tabáček. Fakt čumím. :arrow: Swede Hluboký hlubokosklon, Pane. :puffy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Swede » 20 dub. 2008, 19:31

beda píše:Respect Swede Právě jsem si nacpal tak jak píšeš a je to moc fajn relax, ani bych nevěřil, že má SG Brown No.4 tolik žilek......... :puffy:


Děkuji, vidím, že někomu to tímto způsobem nechutná ani nehoří, ale jsem rád i za jednu pozitivní reakci, protože tento tabák za to opravdu stojí.
Ještě něco : Když je úplně čerstvě otevřený, tak je samozřejmě hodně vlhký - a na rozdíl od Samových fláků v tomto stavu hoří opravdu mizerně - bezkouřově a horce, takže si ho vždy připravím o něco víc na další den, kdy má ideální vlhkost. To mazlení s rozbaleným listem je opravdu příjemný zážitek.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod beda » 20 dub. 2008, 19:51

Dnes jsem tak nacpal podruhé a poněkud více napevno, hořelo to ještě líp a chutnalo tak, jako ještě nikdy. Osobně mám jasno, jen rozbalenej. Dokonce mi dnes připadá, že nerozbalovat je zvěrstvo, abych tak použil zdejší hantýrku. :twisted: Když tak přemýšlím, že bych si chtěl upravit kuřivo v podstatě od listu, včetně míry žilkování řezu, jeho šíře a podobně, jedině twist by mne mohl uspokojit. Z plugu list neoddělím. Pokud by mi někdo chtěl prodat lisováním stažené tabákové listy v takové formě, abych je mohl mít celé, nic jiného než twist mi prodat nemůže. Jen ten je slisován tak, že se dá znovu uvolnit a přitom neztrácí vlhkost, aroma apod. Prostě mi Twist připadá ještě o krok blíže k samotnému listu, než plug. Tudíž mi jeho rozbalování připadá momentálně logičtější, než kouření více či méně v kompaktním stavu. Nejvíce mne v tom přesvědčuje ta příjemnost té přípravy, mám u ní jasnej pocit, že dělám dobře. Ten kontakt s tím listem je fak příjemnej. Dále pak hoření, a popel po bezproblémovém dokouření, je úplně jemný a šedobílý. Právě kvůli špatnému dokuřování jsem před časem SG Brown No.4 odložil.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Swede » 05 zář. 2008, 16:47

dobrá, čert vem, jestli rozbalit a odžilkovat nebo krájet rovnou. Ale dnes, nudíc se v práci, jsem místo nože a prkýnka použil kancelářské nůžky. Za chvíli jsem získal techniku jako střihoruký Edward. Za pár vteřin bylo nastříháno. Chápu, že do hospody si nůžky asi nosit nikdo nebude, ale tento tabák si stejně vždy připravuji doma, abych se vyhnul blbým poznámkám o hovně mého psa :-).
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod basa333 » 10 zář. 2008, 16:16

video v angličtině - docela zajímavé, hlavně pro začátečníky v oblasti špagátů a špalků
http://www.cigars.at/anleitungen/plugtw ... deo01.html
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Jack.Grave » 11 zář. 2008, 07:19

:arrow: Basa333 Moc pěkné video, hlavně ta část s tou guillotinou. Chtěl bych vidět jak si někdo takovouhle věc nese do hospody, ale na domácí použití rozhoně užitečné.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Drnda » 11 zář. 2008, 08:38

Tu informaci o tom, že nůž nesmí být ohebný zcela podepisuji...
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků