Jak připravujete plugy a twisty ?

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod jeleniste » 14 pro. 2011, 19:13

Třeba tou krabičkou myslel to, co si nařezal. Jako, z padesátigramový krabky nacpe deset pořádnejch kotlů, spíš víc. To by musel kouřit i ve spánku. Nemluvě o tom, že to je supersilnej tabák. To by zabilo i koně (nechci spouštět flejm o škodlivosti tabáku, ale deset fajfek denně??).
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod mihra » 14 pro. 2011, 19:19

No, údajně pan režizér Klein těch 10 dýmek denně klidně udělá :think: První dýmku ještě před snídaní a poslední těsně před spaním. :smoke3:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod jeleniste » 14 pro. 2011, 19:54

Na to se dá říct leda :smoke6: (valim bulvy). To je přírodní úkaz. Tak jako jo, jsou lidi, který vytáhnou padesátku cigaret např. Ale stejně..
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Namornik » 14 pro. 2011, 20:04

Kdyby se to přepočetlo na cigára tak to není žádnej super výkon......ale u fajfky....řekněme že je to nějakejch 10 hodin kouření :shock: možná 12. Když chodím do práce a tvrdě makám tak jsem vzhůru tak 14-15 hodin ( hodně spím, jsem hotovej). To bych tu faju vyndaval z huby jen na jídlo.
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Standulin » 03 úno. 2012, 18:33

Tak mám poznatek, ale netuším, jestli se to hodí sem. Nacpal sem BXX bez mnutí a podobně, že to jako vyzkoušim jenom kolečka. Prostě jak se chluběji starý chachaři, že jako prostě si daji pět koleček na sebe a pohoda. Mno... a... Nacpal sem ale už nezapálil, protože mi do toho něco vlezlo. A zapoměl na to. Po dvou dnech sem si tu faju objevil a dumal nad ní, co jako s ní bude nejlepší a zkusil sem to zapálit a světe div se! Ještě sem si nikdy takhle na BXX nepochutnal a nikdy to takhle primovně nehořelo.

Čili moje rada zní: Nakrájet na normální kolečka jako jiný lana - cca půl mm. Nacpat faju a nechat dva dny ležet. Poté kouřit. Chutí plno, nebylo to přeschlý, hořelo to fantasticky - opravdu bomba. Netuším, jestli je to opravdu muj vynález, ale fakt to funguje. Ono se říká, že jako rozcupování těchhle lisovaček není úplně ono, že jako ten blend pak nevynikne... nevím, co je na tom pravdy, ale BXX opravdu vyleznul fantasticky. Většinou mám problém, že to buď nehoří, nebo je to přeschlý a nedá se bez kašle nadechnout cca 20 cm v blízkosti dýmky... :-D Takhle fakt fantastický pokouření....
Uživatelský avatar
Standulin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 114
Věk: 53
Registrován: 23 zář. 2011, 17:01
Bydliště: Praha 8

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod beda » 04 úno. 2012, 03:18

Jak přepočíst na cíga? Zkusil jsi někdy vykouřit tobolku cigaretovýho tabáku za jeden den? :shock:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Namornik » 04 úno. 2012, 11:03

Když mám den tak tu tobolku 3/4 žavanesky vypálím :oops: 40g za jednu párty dám. Vono je to tak cca 40-50 cigaret. Včera jsem trhnul rekord v minimu. 10 hodin v hospodě a jen 5 cigaret :mryellow: Vzal jsem fajfky. Ale to je OT :ot:
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod beda » 06 úno. 2012, 16:17

Jako je pravda, že pán sám říká, že ten tabák kouří pořád :mryellow: Osobně jdu krapet jinudy, neumim si představit bánit od rána do večera BXX, tak nějak se mi z toho dýmkaření pak vytrácí to kouzlo rozmanitosti.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Momentálně nejoblíbenější tabák II

Příspěvekod Jack.Grave » 20 led. 2013, 21:14

:arrow: Bob76 jemně rozdrobit, vsypat do hlavičky dýmky, vršek jemně přimáčknout palcem a v klidu kouřit. Pokud možno příliž neudusávat. Stejné zacházení i pro SG KP a dopuručuji krájet dost na jemno. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Momentálně nejoblíbenější tabák

Příspěvekod BATRACHOS » 21 led. 2013, 16:05

Já všechno nacpávám pokud možno vcelku. Plug samozřejmě vcelku nejde, nakrájí se co nejtenčí plátky a ty pak zmuchlám "na kouličku". Nahoru je třeba trochu jemného sypání na vytvoření kompaktní vrstvy pro podpal, než se vytvoří popel.

Nemám ten systém "nalehko a na jemno" moc rád, zdá se mi, že kouř je pak vždy sušší a takový "cigaretovější" (subjektivní pojem).
Mám rád kouř hustý, hutný, "těžký" a vlhčí. To mj. znamená víc zdusnout.

Jistě to vede k tomu, že se do fajfky vejde 2x tolik tabáku, než při vzdušném nacpání, a také tabák asi působí silněji, určitě tedy aromatičtěji.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Momentálně nejoblíbenější tabák

Příspěvekod Scott » 21 led. 2013, 17:01

Nutno podotknout, že krom toho dáváš také filtr, což může korespondovat s tvým způsobem nacpávání.
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Momentálně nejoblíbenější tabák

Příspěvekod Baskervil » 21 led. 2013, 18:08

BATRACHOS píše:Já všechno nacpávám pokud možno vcelku.

Prosím tě, jak to děláš, že to pak hoří? Já jsem to zkoušel s deseti sirkami.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Momentálně nejoblíbenější tabák

Příspěvekod basa333 » 22 led. 2013, 05:21

to taky nechápu. a už vůbec nechápu to, co jsem viděl u vorži. vzal lano a nacpal ho do faje bez krájení tak, jak je. párkrát do toho šťouchnul trnem a bylo. já bych to bez autogenu asi v životě nezprovoznil.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Momentálně nejoblíbenější tabák

Příspěvekod Bob76 » 22 led. 2013, 08:58

A to jsem se cítil blbě když jsem vyškrtal asi osm sirek :eh: Kouřim většinou bez filtru /zdají se mi ty tabáky pak chutnější,není ta chuť tak ořezaná/.Ještě budu zkoušet který způsob mi přijde lepší,zda rozdrobit či na otýpku /kuličku/.Mají ty plugy něco do sebe,na první zkoušku velmi dobré,chladně hořící,jen to nacpání chce vypilovat.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Momentálně nejoblíbenější tabák

Příspěvekod Baskervil » 22 led. 2013, 18:02

Je to zajímavé, v roce 1966 jsem kouřil Erinmore Flake z Tuzexu a nějak jsem ty plátky cpal celé do dýmky, ale už si nepamatuji jak a hlavně jak jsem to tenkrát zapaloval. Vím jen, že to hořelo a kouřilo dobře a spotřeboval jsem tehdy jen tři sirky na dýmku.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků