Jak připravujete plugy a twisty ?

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod mrcos » 23 srp. 2009, 12:22

Necupuje to ten tabák příliš najemno? :think:
Já radši ne příliš jemnej řez, fláky nacpávám povětšinou na otýpku, případně trochu promnu, podle nálady. Twisty krájím podle nálady, ale většinou docela nahrubo.
Proti gustu nic, jenom když vím, jak vypadá to "spešl kouření" po úpravě drtičkou... :think:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod pepson » 24 srp. 2009, 17:48

mrcos píše:Necupuje to ten tabák příliš najemno? :think:
Já radši ne příliš jemnej řez, fláky nacpávám povětšinou na otýpku, případně trochu promnu, podle nálady. Twisty krájím podle nálady, ale většinou docela nahrubo.
Proti gustu nic, jenom když vím, jak vypadá to "spešl kouření" po úpravě drtičkou... :think:

Ja to mám na flejky a mieru rozcupovania regulujem dĺžkou točenia tou drvičkou.Čím dlhšie tým vrtíš,tým je tabak viac rozcupovaný.
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Scalex » 24 srp. 2009, 18:54

Drtičku používám taky, na twisty a plugy. Krásně je to rozmotá na vlákýnka. Neporadí si to jen s takovými těmi kožovitými tuhými flaky, kde se vlákna nechtějí oddělovat a ze kterých vzniknou jen takové tuhé žmolky.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod mrcos » 25 srp. 2009, 16:26

:think: Na tom něco bude. Pokud se mi někdy dostane do ruky drtička, která nebude zasviněná pryskyřicí z konopí, tak to zkusím. Za pokus člověk nic nedá ;)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod pepson » 25 srp. 2009, 16:37

mrcos píše::think: Na tom něco bude. Pokud se mi někdy dostane do ruky drtička, která nebude zasviněná pryskyřicí z konopí, tak to zkusím. Za pokus člověk nic nedá ;)

Tak si skús jednu drtičku kúpiť "čisto" len na tabak :wink:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod basa333 » 26 srp. 2009, 06:37

drtička? proč? vždyť se to dá tak hezky rozřezat... nějak tomu nerozumím
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Stano » 26 srp. 2009, 06:59

myslím, že tam asi najviac pôjde o skrátenie doby prípravy flaku, či lana (keď sa niekto nechce, alebo nemôže hrať s prípravou) a možno je jeden z dôvodov menej bordelu okolo (môj problém, kvôli tomu musím mať furtom poruke papier A4 ) a za ďalšie asi zvýšenie horľavosti tabaku.. ale to sa len domnievam.
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod beda » 26 srp. 2009, 07:46

Drtičku nepoužívám ani na huláre, je to pak moc na jemno a rychle to hoří, což je ve šlukovce na prd. Ten kdo odpaluje si dá takovýho práska, že deset minut kašle, pak mu zrudnou oči a odpadne a ti po něm už jen hřejou popel, ještě tak do jointa je ta drť použitelná, ale to je tak vše. Na tabák jsem ji nezkusil, ale asi by mi neseděla, rád si s matrošem pohraju růčo. Nejradši plním ke dnu to hrubé, do středu střed a na vrch to nejjemnější. Ono mi to tak i samovolně vzniká při přípravě, hromádku stejnoměrně nadrceného tabáku nepotřebuji, to je každej ready rubbed.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Scalex » 26 srp. 2009, 07:48

basa333 píše:drtička? proč? vždyť se to dá tak hezky rozřezat... nějak tomu nerozumím


Ta drtička mi vytvoří přesně tu konzistenci tabáku, která mi vyhovuje. Twist nakrájím na kolečka, ta vložím do drtičky, několikrát zatočím tam a zpět a vyklepnu ven krásně rozmotaná vlákénka. Jemný chumáč, který je hned připravený k nacpání. Mně osobně to vyhovuje víc než jen překrájená kolečka, která rukou nikdy nerozemnu tak dokonale.

Je to všechno o tom, jaký tabák do dýmky rád cpeš. Pokud máš rád hrubější řez, tak je ti drtička k ničemu. Já dávám přednost jemnějšímu.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod basa333 » 26 srp. 2009, 08:08

Scalex píše: Je to všechno o tom, jaký tabák do dýmky rád cpeš. Pokud máš rád hrubější řez, tak je ti drtička k ničemu. Já dávám přednost jemnějšímu.


jo, tak to bude ono. já jsem příznivcem bedovy metody cpaní: hrubý - střední - jemný
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod midloch » 26 srp. 2009, 10:19

No a já lana připravuju tak, že nakrájím asi milimetr až dva tlustý kolečka a tay pak postupně rozmotám na dlouhá vlákna tabáku. Vlákna pak už jen ručně rozcupuju na asi jeden centimetr délky a do fajfky to cpu jak mi to přijde pod ruku. Hoří to dobře a vyhovuje mi to. Zkrátka - kolik lidí, tolik způsobů přípravy twistu :D
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Sobpeta » 26 srp. 2009, 19:35

Ta drtička může být celkem fajn věc,ale na flaky si to taky neumím představit. Dělám to s nimi stejně jako beda, spíš je cupuju než rozemílám, přijde mi, že se takto lépe dokuřují. Na twisty by se možná hodila taková ta ořezávačka na konce doutníků, třeba by se tím kolečka s lana dala vcelku dobře ukrajovat. Viděl jsem chlapíka na Youtube jak takhle krájel BXX a celkem mu to s tím šlo. Zajímalo by mě, jaký na to máte názor. Nevím, jestli by se to v případě měkčího lana dalo praktikovat,ale celkem bych to vyzkoušel, jen se mi to nechce kupovat, kdyby to pak mělo být na nic. :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod jcp » 26 srp. 2009, 20:08

drtičku ani na plugy, ani na špagáty .. kouření dýmky je pro mě jakejsi rituál od přemejšlení kterej tabák si zapálím, do který dýmky ho nacpu, pak vlastní nacpání atd. - a ta zdlouhavá příprava plugu či twistu - krájení drobení, očuchání - mi do toho naopak nádherně zapadá :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod Milos Cerman » 26 srp. 2009, 20:25

:smoke3: Stejně jako Jirka, rád si s tabákem pohraju.
Ta drtička mi je nesympatická už od pohledu :naughty:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

Příspěvekod jorgos » 26 srp. 2009, 21:02

jcp píše:drtičku ani na plugy, ani na špagáty .. kouření dýmky je pro mě jakejsi rituál od přemejšlení kterej tabák si zapálím, do který dýmky ho nacpu, pak vlastní nacpání atd. - a ta zdlouhavá příprava plugu či twistu - krájení drobení, očuchání - mi do toho naopak nádherně zapadá :)

Zlatá slova :clamp: ,k tomu není co dodat :ok:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků