Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

12 dub. 2018, 22:42

Ahoj chlapci ( i dívky), poraďte prosím začátečníkovi, který se dostal po 30 letech kouření do nesnází. Normálně plug krájím na flaky a ty pak (většinou) rozemnu nebo pálím vcelku -pokud jsou rozumně volné.
Koupil jsme si nějaké šmejdské balení SG Dark Plug. Místo 1-2 plugů je v něm snad 15 malých kostiček-některé i 1x1cm. Nožem jsem každou schopen najemno nakrájet tak z poloviny. Jak to má míň jak 5mm, tak už ji nemám jak ani zač podržet. A úzký zbytek se mi pod nožem bortí. Kdyby to byla velká kostka, jak jsem zvyklý, tak mi poslední širší zbytek nevadí a v tabáku se po rozemnutí ztratí. Ale tady je těch zbytků víc jak půlka. Nemáte vedle ostrého nože i nějaký kouzelnický grif? Jak zázrakem nebo jiným přirozeným způsobem rozkrájet na plátky i těch posledních 5mm plugu?? Takhle mi místo loose cut nebo ribbon vzniká spíš hromada briket.

A s tím souvisí i můj druhý dotaz. Ten plug je děsně tvrdý a slepený. Byl dost vyschlý ale ani vlhčení nepomohlo. Ještě jsem to nezažil. Nezkoušel jsem drtičku. Ale jde to tak ztuha, že dám i náústek za to, že drtičku neprotočím v ruce. Zatím všechny ropes i plugs šly víceméně rozumně rozebrat. Ale tady to rvu nehty a přesto ty lístky se ne a ne pustit.Zkoušel jsem mnutí v prstech, rozklepávání, válení na prkénku, kletby i prosby-ale pořád nic... Prostě jen směs špetky tabáku a hodně briket... Stalo se vám to už někdy?

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

13 dub. 2018, 03:02

Podle toho co píšeš to bude asi i hodně blbě hořet, osobně bych to hodně navlhčil, drobet osladil a v hmoždíři z toho udělal large cut na žvejkání.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

13 dub. 2018, 04:34

popadni hodně ostrý nůž a nakrájej to jako krutonky na malé kostičky křížem krážem. v dýmce už se to nějak porovná, až to zažehneš. bude to takový plug-shag :wink:

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

13 dub. 2018, 10:07

No ja jsem prave ted ve fazi vlhceni. Bohuzel ani po 2 tydnech si toho tabak moc nenatahnul, jak je fest slepeny. Jeste to chvilku vydrzim a zkusim ten hmozdir. Zkousel jsem do toho klepat na prkenku ale bez vysledku. Je to jak gumovy, previt. Mozna i zkusim nechat kousek vyschnout na troud.
Tomu rozrezani na kosticky se jeste chvilku budu branit. Alebrzto 1. mam radeji vlakna nez briketky a 2. rozrezat kus cibule na jemno nebo na hrubo umim. Ale rozrezat cibuli uz pokrajenou nahrubo jeste na jemno-to je pri tom poctu kostek pakarna. Pocitam ze mi nakonec stejne nezbyde nic jineho.
Joo-blbe to to hori, dooost blbe zapaluje. No proste cela radost z plugu je v piheli.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

13 dub. 2018, 11:03

prosím tě, nedělej z toho bojový úkol. už jsem kouřil vyschlé plugy na prach, rozkrájené na jakékoli tvary i zmačkané po rozkrájení na kuličky a vždycky to nakonec chytlo. nech to holt zvlhčit, až se to bude nechat krájet, nakrájej to jakkoli a hotovo. nacpi to pak nasypáním do hlavičky, navrch to nejjemnější a jedeš krásně z kopce... hlavně se s tím moc ne..rat :wink:. zrovna dark plug je poměrně blbuvzdorný tabák.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

14 dub. 2018, 13:56

Taky jde nastrouhat na struhadle. Výsledkem je takový hrubý "prach". Když je susší, má tendenci hořet rychle. Tak je nutné se tomu přizpůsobit nebo dovlhčit.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

14 dub. 2018, 17:25

basa333 píše:prosím tě, nedělej z toho bojový úkol. už jsem kouřil vyschlé plugy na prach, rozkrájené na jakékoli tvary i zmačkané po rozkrájení na kuličky a vždycky to nakonec chytlo. nech to holt zvlhčit, až se to bude nechat krájet, nakrájej to jakkoli a hotovo. nacpi to pak nasypáním do hlavičky, navrch to nejjemnější a jedeš krásně z kopce... hlavně se s tím moc ne..rat :wink:. zrovna dark plug je poměrně blbuvzdorný tabák.

Presne tak. Dark Plug od SG nepoznám, asi ide o ten od GH A ten je blbuvzdorný a luxusný v akomkoľvek reze. "Hlinité" plugy od SG, ktoré nejde poriadne rozdrobiť, lebo majú konzistenciu vlhkej tvrdej lepenky, sú pokiaľ ide o horenie špica vo vysokom úzkom kotlíku. Základom je ľahké napchávanie resp. voľné nasypanie, plynový zapaľovač a pohoda.... :joy:

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

14 dub. 2018, 17:26

beda píše:Podle toho co píšeš to bude asi i hodně blbě hořet, osobně bych to hodně navlhčil, drobet osladil a v hmoždíři z toho udělal large cut na žvejkání.

Kristapána, on chce asi fajčiť fajfku a nie :puke: To je rada, ako keď sa niekomu nedarí steak, tak nech ho rozmixuje na kašu a aplikuje si ho ako klyzmu...

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

16 dub. 2018, 20:10

Jsem psal co bych s tim udělal já. Jestli ti připadá žvejkání plugů a twistů ke zvracení, tak promiň, ale věř, že existuje ranec lidí se silnějšim žaludkem, kterym to chutná. Asi ti to připadá bizarní, ale až budeš vědět o tabáků drobet víc, tak pochopíš, že historicky se tohohle materiálu spotřebovalo pravděpodobně víc na dásních, než v kotli :wink:

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

16 dub. 2018, 21:43

No jasně, a hlavně GH je firma, která začínala špeciálně na žvýkacím tabáku.
Proto ty zvláštní aromatisace a nasládlost mnoha tradičních řezů, odlišných od modernějších míšeninek.
Přítel Lysohlav má navíc tohle v malíku :ok:

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

17 dub. 2018, 15:22

:arrow: beda: Vyznelo to blbo, ale zvracajúci smajlík bol použitý ako výstraha pre kolegu - mne bolo hodne zle po pokuse s užívaním hnedého lana perorálne. Neznamenal dehonestáciu či kritiku užívania nikotínových rozkoší žuvaním vo všeobecnosti.
K téme: konce plugov, ktoré sa už nedajú udržať v prstoch pri krájaní, narežem alebo nastrihám nožnicami na malé kocky. Tie sa ťažko zapaľujú, ale predstavujú skvelý spôsob napchávania (skôr napĺňania) fajky na extra dlhé, chladné horenie.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

18 dub. 2018, 00:34

Posledně jsem měl na cube cut nařezanej Cannon Plug, zůstal asi tejden nacpanej v zavíčkovanym, malym, úzkym kotli, takže uplně na troud, hořel a chutnal skvěle. Taky vpodstatě jen nasypanej na volno do kotle.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

18 dub. 2018, 19:10

To historické použití můžu potvrdit. Píše o tom třeba Killbrew/Myrick v bibli "Tobacco Leaf" pod názvem heavy shipment tobacco. Někde jsem nechával odkaz na kopii.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

09 úno. 2020, 16:58

Kluci někde tu měl Radek /Rx pipe/ podložku z briáru na řezání plugů,Twistů etc. Už jsem prošel milion stránek a nemůžu to najít.Díky za nasměrování.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

09 úno. 2020, 17:06

Myslíš tohle prkénko?
Odeslat odpověď