Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

09 úno. 2020, 17:42

Díky,to je ono.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

23 črc. 2020, 20:02

Jack.Grave píše::arrow: beda Opinel dělá zavírací filetovací nože (mám už asi tak 6.). Jack


Myslíš Opinel Slim Line? Už jsem po něm taky pokukoval a jen tak mimochodem - tvoje rady jsou dost dobré. :ok:

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

24 črc. 2020, 04:12

:arrow: itrnda Opinel Effilé ve velikosti No. 8 nebo No. 10, teď aktuálně používám obyčejné opinely ve velikosti No. 8.
Brácha má tenhle: https://brusnekameny.cz/cs/opinel-garden/1162-n08-vri-zaviraci-nuz-opinel-garden-zahradnicky-3123841330802.html, který se mi celkem líbí, ale bohužel není v uhlíkovce.
Jack

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

25 črc. 2020, 17:10

Jo, tenké uhlíkovky od Opinelů jsou ostré jako břitva (dá se s nimi oholit) a doporučují je i zde:
https://pipesmagazine.com/forums/threads/opinel-or-alaskan-ulu-knives-to-cut-plugs-and-ropes.62966/

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

12 bře. 2022, 21:28

Kluci vyschnul mi kousek plugu na troud,nejde ani ukrojit,je to spíš na vztek a na prach se drolící tabák, co s ním ,dovlhčit,ale jak ? Druhý dotaz,někde jsem tu na fóru četl,že i lana od GH se dají bez problémů žvýkat,je tomu tak !? ( snad Jack.Grave ?)Ptal se mě známý,tak ať nešířím fámy.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

13 bře. 2022, 14:15

namočit papírový kapesník, vyždímat, položit do krabky k tabáku a hotovo. za několik dnů je v super kondici.

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

13 bře. 2022, 20:38

:ok: potvrdzujem :smoke1:

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

14 bře. 2022, 09:13

@bob76 Ano lana od GH (SG) se žvýkat dají, ochucené jsou lepší. Jack

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

14 bře. 2022, 18:29

Díky kluci, už zvlhčuju ( zatím jen tabák) ,doufám,že si na tom nevylámu zuby ( nejenom na noži :-) :D Do víkendu snad budeme oba dva ve formě :D

Re: Jak připravujete plugy a twisty ?

30 kvě. 2022, 11:18

Ten trik s kapesníkem je fakt super a zachránil moje černý lano, který jsem nechal nevědomky vyschnout. :ok:
Co se kouření týče, tak lana jsou pro mne docela záhada, někdy to hoří dobře, někdy se tomu moc nechce (bez ohledu na připravu). Pravda je, že jsem nezkoušel nařezat na shag, to prubnu a uvidím, protože podle předchozích příspěvků to zní slibně. Zatím vždycky na penízky/půlpenízky, rozdrobit a pak děj se vůle boží. :D jinak ke krájení používám nůž Higonokami a jde to s ním bez problémů.
Odeslat odpověď